Kääridega seotud ebausk!

3 minutit lugemist

Kui käärid kukuvad ja jäävad kogemata teravikuga põrandasse kinni, tähendab see õnnetust. Õmbleja, kes kääre sageli pillama hakkab, teab, et varsti tuleb tal õmmelda leinarõivastust. Et seda võimalust peletada, peaks käärid üles tõstma mitte pillaja ise, vaid keegi teine. Kui ainus võimalus on seda ise teha või enne ülesvõtmist kääridele vähemalt kergelt peale astuda. Ka tuleks kääre veidi peos soojendada, enne kui nendega edasi töötatakse. Kääridele ebausu poolt omistatav võim tuleneb iidsest traditsioonist, et teras on püha ning kõik teravad asjad võivad sinu õnne „lõigata”…

Kingitusena tohib kääre vastu võtta ainult siis, kui nende eest kinkijale kas või üheainsa mündi annad. Kui võidad käärid loteriil või saad auhinnaks mõnes mängus, tuleb münt anda sellele, kes need sulle ulatab – vastasel juhul ootavad sind ebameeldivused.
Aga mõnikord võivad käärid ka õnnetuse ära hoida. Näit. lävele ristina lahtitõmmatud käärid kaitsevad kurjade vaimude ja igasugu hädade sissetungimise eest. Sama teevad ka aknaraami või uksepealdisse peidetud kokkupandud käärid. Kui ootad külla naist, keda tead enesesse halvasti suhtuvat, pane lahtitõmmatud käärid toolile, kata nad millegi pehmega, ja pane külaline sinna istuma. Siis tunneb too end silmnähtavalt ebamugavalt, mõistmata, miks, ja kiirustab lahkumisega.
Kui käärid maha kukuvad ning üks kääripool põrandasse tungib, ennustab see surma ning kui käärid pooleks murduvad, on see märk suurest pettumusest. Eriti rätsepad peavad kääride mahakukkumist halvaks endeks, sest see ennustab tellimust matuseriietele.
Aga kõik need kääridele omistatud „võimed” taanduvad ühe ees, millesse usuvad Põhja-Aafrika araablased. Kui mees, keda pahatahtlikuks, kurjaks ja mehena hädiseks peetakse, abielluma valmistub ja pulmatseremooniale minekuks ratsule istub, läheb keegi ristina avatud kääridega tema selja taha ja hüüab teda nimepidi. Kui hüütu sellepeale reageerib, lähevad käärid iseenesest laksuga kokku. See on tõestuseks, et tegemist on mehega, kelle kohta võib julgesti väita: pealt vägev, aga seest mäda. Ja hetkest, mil käärid kokku klõpsatavad, kaotab ta jäädavalt kogu oma mehejõu.

 Ended igal sammul
* Kui söögilauas kellelegi soola ulatad, naerata, muidu on tüli majas. Sedasama en­nustab ka soola mahapuistamine. Selle vältimiseks katsu näputäis üles korjata Ja viska see naerdes üle vasaku õla.
* Kui unustasid roale valmistamise käigus soola panna, siis ei tee see ainult toitu maitsetuks, vaid ka lähiaja elu.
* Kui riis keetes kastruliservale ringis kinni jääb, saab keetja rikkaks.
* Kui söögitegemise või söömise juures suhkru soolaga segi ajad, oota häid uudiseid.
* Kui vesi toitu keetes kiiresti auruma kipub, nii et seda peab pidevalt lisama, on oodata paduvihma või suurt lumesadu.
* Kogemata maha pillatud leivatükk ennustab näljase külalise tulekut.
* Suhkrutoosi ümberajamine ennustab raha. Nagu ka teepuru ebemed, mis tassi põhja ei vaju.
* Täis joogiklaasi ei tohi ööseks katteta jätta – joogisse poevad kurjad vaimud.
* Kui õunad ahjus küpsedes lõhkevad, oodaku kokk häid uudiseid. Keedes lõhkevad munad ennustavad külalisi.
* Kui keegi söögilauast tõustes toolijala taha komistab, on see märgiks, et ta laua taga vesteldes valetas.
* Kui noad-kahvlid lauale asetamisel iseenesest risti lähevad, ootab ees pikem reis.
* Laualinale vee loksutamine on märgiks lähenevast vihmast.
* Kui pillasid jooginõu maha, aga see jäi terveks, tähendab – keegi meenutab sind hea sõnaga.
* Pillad söögilauas lusika maha, tuleb külla naine, kahvli – mees. Noa mahapillamine tähendab samuti külalist, aga ainult siis, kui see kukkudes juhtumisi põrandasse kinni jääb.
* Kui su köögikapi uksed jäävad aina poikvele, siis räägitakse sind kusagil taga.
* Ära kunagi vaata kedagi läbi katkise klaasitüki, muidu lähed temaga kindlasti tülli.

MAAJA

NB! Loe ka:
Test: Kui ebausklik sa oled?
13 – saatana numbri müstika
Püha Elmo tuled
Unenäod näitavad sinu salajasi ihasid
Pendlid meis enestes
Must peegel