Asjade ja salaelu võimuses

4 minutit lugemist

See juhtus aastaid tagasi Bulgaarias. Vene tüdruk, nõukogude diplomaadi tütar, leidis hõbedase käevõru. Puhastas ära ja hakkas kandma. Mõne aja pärast hakkas ta tervis märgatavalt halvenema: nõrkus, peamiselt aga rahutus ja hirmutunne. Ei tea, millega lugu oleks lõppenud, kui bulgaarlasest vanamees, naaber, poleks tähelepanu pööranud käevõrule. Ta küsis tüdrukult: „Kas sa üldse tead, et see on üle kahe tuhande aasta vana?! Niisuguste asjadega tuleb mõistusega ümber käia, ja kõige targem oleks neid üldsegi mitte puutuda!”
Tüdruku meelest oli vanamees lihtsalt üks „tume inimene”, sellepärast läks ta käevõru kohta nõu küsima koduloomuuseumist. Ekspert keerutas ehet kaua käes ja küsis siis karmilt: „Kust sa selle said? Kas sa üldse tead, et see on tehtud kolmsada aastat enne meie ajaarvamist?!” Tüdruk tegi kiiresti minekut ja otsustas ikkagi naabri käest küsida, kuidas käevõruga ümber käia. „Enne, kui sa nii vana asja kandina hakkad,” õpetas vanamees, „pead selleks luba küsima – kõikide nende käest, kes on seda kandnud enne sind. Sa pole seda teinud, sellepärast põedki! Sa lihtsalt ei meeldi sellele käevõrule.” Tüdruku imestusel polnud piire.
Kõik olnuks hästi, teadnuks ta, et igal esemel on nagu elusolenditelgi oma kiirgus. Nüüd, mil maakera energeetika kiiresti muutub, hakkab inimenegi tunnetama neid üliõrnu vibratsioone hoopis rohkem kui seni. See muidugi ei tähenda, et peaksite oma elutoa seintelt senised pildid maha võtma ja riputama sinna Shakespeare või Dante, lootuses saada klassikuks veel omal eluajal. Aga vaadake oma pilte ja katsuge tunnetada, kas tekitavad nad teis õdususetunde või ärritavad. Võib-olla tunnete end paremini, kui riputate mõne suurvaimu portree asemele seinale tavalise mere- või maastikupildi, või vastupidi?
Igal asjal teie interjööris on teiega oma suhe, nagu teil temagagi. Sellepärast tuleks olla äärmiselt ettevaatlik igasuguste moodsate, eriti meretaguste suveniiride kojutoomisega. Kõige kahtlasemad on kultuslikud maskid ja esemed, mille õige päritolu ja otstarve on teile teadmata. Toob teile keegi midagi niisugust kingituseks, võtke ese tänuga vastu, aga hiljem, temaga omaette jäädes, tehke läbi puhastusrituaal; loputage teda pühitsetud vees, süüdake küünal ja lausuge talle mõttes:
Mina suhtun sinusse austusega, sina omalt poolt ära mulle kahju too! Kui tegemist on mõne eriti eksootilise suveniiriga, mis teile seletamatul kombel vastu hakkab, nii ei end tema läheduses halvasti tunnete, peate temast lahti saama. Kui te ei leia talle sobivamat omanikku, viige ta mõnele neutraalsele territooriumile ja jätke maha. Aga tingimata peate talle ütlema: Ma tunnustan sind, aga lahku mu elust!
Enamik inimesi, eriti naised, armastavad kulda. Need, kes endale korraga mitu kuldsõrmust kätte, mitu ketti kaela panevad, peaksid teadma: kuld, nagu briljandidki, on hea juht ühenduseks efemeersete maailmadega. Kuna neid maailmu on kõrgemaid ja madalamaid, siis ei tea te oma rohke kullaga iialgi, missugusega nendest ühenduse saate. Pärandusena saadud kuldesemete ärilugu oleks aga tingimata vaja tunda. Häda teile, kui ehe on kunagi varastatud, kui temaga on seotud traagilisi sündmusi või on teda kandnud kuri või raskesti haige inimene. Sellepärast on ehteid antikvariaadist riskantne osta. Need võivad teile õnnetust tuua! Õigesti teeb see, kes kannab minimaalselt kulda, ostab kindlasti ehte uuena ja sõnab esmasel kokkupuutel temaga: „Too õnne mulle ja kõigile, kellega lävin!” Muide, kõige positiivsema energia kandjad on puust ehted, eriti kadakast.
Oma suhe ei ole teiega mitte ainult ehetel, vaid ka kõige proosalisematel tarbeasjadel. Tõeliseks talismaniks ja kaitsjaks võib saada sulepea, käekell, kohvikruus – mis iganes, mis teile väga meeldib ja mida hoolega hoiate. Enamik inimesi tunneb poes ostu valides vaistlikult ära, millest saab „oma asi” ja mis „ei istu”. Praegusel külluseajal tehakse selles ka palju vigu, vastukarva oma sisetundele. Teile võib meeldida lihtne ja odav, näiteks soe roheline tapeet, aga ostate elegantse, kuldsete triipudega ja kalli, et mitte alla jääda sõbrale või naabrile. Ja valesti teete, sest ligi tõmbab see värv, kuju või vorm, mis kõige paremini vastab teie aurale. Kui tahate, et teie kodus valitseks õdus atmosfäär, ärge makske lõivu moele või edevusele, siis valige sinna niisugused värvitoonid ja esemed, mille keskel end hästi tunnete.

MAAJA

NB! Loe ka:
Pilt sinu kodu seinal võib mõjutada sinu saatust
Esemete needus
Neetud kunstiteosed
Ettevaatust – käärid!
Kas vääriskividel on nende kandjatele maagiline mõju?