Mustlased teavad ja oskavad

3 minutit lugemist

„Haiguste ravimine. Needustest vabastamine. Kitita asula. Vasile Alexandri t. 22.” Lühike ja lakooniline kuulutus ajalehe „Romania Libere” reklaamiküljel. Mis on selle taga? Sellel aadressil praktiseerib valget maagiat edukalt mustlanna Lucretia, üle kogu Rumeenia tuntud ennustaja Omida tütar, mitte vähem kuulsa Sabina tütretütar.

Uhke villa pähklipuude roheluses. Hommikust hilisõhtuni ootavad selle ukse taga kannatlikult oma järjekorda iga päev sajad kliendid. Eramus, mille ruumide seinad on kaetud ikoonide ja Omida portreedega, heliseb pidevalt telefon. Lucretia jutule tahetakse pääseda igast ilmanurgast. Möödunud aastal ravis ta raskest tõvest terveks ühe ameerika miljonäri. Ta kutsus sealpoolsusest kõik head vaimud appi ka selleks, et valimistel võidaks demokraatlik konventsioon. See võitiski.
1930. aastatel räägiti Rumeenias lausa legende rändavast ennustajat Sabinast, rahvas pidas teda „nõiaks jumala annust”. Üsna sageli saadeti laagrisse, kus mustlased parajasti peatusid, Sabinale järgi valitsuse auto, et viia ta sandarmite kaitse all Bukaresti, aitamaks langetada riikliku tähtsusega otsuseid. 1950. aastal andis Sabina kõik oma teadmised ja oskused edasi Omidale, kes toona, alles neljateistkümneaastaselt, ema mõnes mõttes ületas ja samuti kiiresti kuulsaks sai. Kõigepealt tänu sellele, et ravis terveks 23-aastase Viorela, kes kuuendast eluaastast alates halvatuna lamas. Ravimine ei läinud sugugi lihtsalt: üheksa nädalat kandis Omida Viorela igal ööl veekeerise juurde, „et pesta temast välja kahjulikud jääkained”, nagu ta ise selgitas. Viorela õnnelikud vanemad olid need, kes Omidast kõikjal rääkisid ja kirjutasid, nii et sestpeale tekkis tal juba oma klientuur.
Kord saabus tema juurde terve tollal tuntud jalgpallimeeskond Rapid, kes tahtis tingimata maa meistriks tulla. Ainult Omida ja sportlased ise teavad, kuidas, aga meistriks nad tulid. Siis tuli Omida juurde Kongo saadik, kelle teenistusaeg Rumeenias otsa sai, kuid kes soovis oma ametiaega pikendada. Kui see teoks sai, saadeti Omidale tänutäheks luksuslik Mercedes. Omida ütles kingitusest ära ja soovis aafriklasele „ainult tervist”. Kuulus rahvalaulik Doina Badia tahtis, et Omida talle tema tuleviku kohta kõik täpselt ära räägiks. Küsinud veel kord üle, kas lauljatar tõesti täit tõtt soovib, teatas Omida talle, et kauem kui aasta ta ei ela. Nõnda oligi.
Ühel ilusal õhtupoolikul veeres Omida õue roheline Renault, ja salateenistus viis Omida Jelena Ceauscescu (Rumeenia KP peasekretäri ja presidendi Nicolae Ceauscescu abikaasa) juurde. Sellest alates oli mustlanna kuusteist aastat „punane leedi”, keda oma mehe kurjaks geeniuseks peeti, ravitsejaks ja nõustajaks. Mitte kõik tema soovid polnud Omidale meeltmööda (nagu näiteks see, et tema mees teda „hulluseni armastaks” ja et salateenistuse major Vishan temaga voodisse heidaks).
1995. aastal Omida suri, jättes tütar Lucretiale päranduseks nõiutud torba, mille sees olid sodiaagimärkidega ungari ennustuskaardid, imekivi ja kimp kuivatatud raunjalga (sõnajalaliste liigist). Lucretia on spetsialiseerunud sassiläinud perekondlike suhete korraldamisele ja eriti raskete haiguste ravimisele (sealhulgas näiteks AIDS ja tsirroos). Kõikvõimalike maarohtude ja loitsudega on ta impotentidele tagasi andnud meheliku jõu.
Lucretiat tuntakse kui head võlurit, kellel pole ühendust tumedate jõududega, ravimise käigus ei nea ega sajata ta isegi haigusi mitte „Aitan ainult neid, kes jumalasse usuvad,” ütleb ta, „teiste üle pole mul võimu.” Ja pidage meeles: kuigi nüüdseks on Rumeenias end reklaamima hakanud oma poolsada isehakanud „Omida tütart”, on õige Lucretia ainult üks – see, kes elab Bukaresti lähedal Kitila asulas, Vasile Alexandri t. 22.

MAAJA

NB! Loe ka:
Esemete needus
Pilt sinu kodu seinal võib mõjutada sinu saatust
Kaitse end energeetilise vampiiri eest
Peegli maagia ja pilgu jõud
Deemonite lummuses
Tiibeti munkade saladused: KOLMAS SILM