Tai seksitööstus

4 minutit lugemist

Enamik Tai prostituute peab oma abielu karile jooksmist peamiseks põhjuseks, miks nad lõbunaisteks hakkavad.

National Advisory Council for Economics and Social Affairs (NACESA) küsitlus u. sajas lõbumajas näitas, et kaks kolmandikku küsitletud naistest olid enne lõbumajja sattumist olnud üks või kaks korda abielus. 18% küsitletutest ütles, et nad ei olnud enne prostituudiks hakkamist omandanud ühtegi eriala.
Umbes 40% naistest ja tüdrukutest satub seksiärisse sõbrannade kaudu, 47% otsib omal käel tööd bordellis, baaris või öölokaalis. Oma valikut põhjendavad naised sellega, et neil ei olevat teadmisi teiste elukutsete jaoks.
Mitte vähe ei ole neid Service-Girl’e, kelle jaoks töö baarides on ajutine kõrvateenistus. Sellised naised on pärit Kirde-Tai talupoegade peredest. Pärast riisikoristust sõidavad nad Bangkoki või mõnda teise suurlinna, et prostituudina leiba teenida.
Mõne kuu pärast, kui algab vihmahooaeg, pöörduvad nad lõbumajadest oma perekondade juurde tagasi ja jätkavad tööd põllul.

NACESA küsitlus näitas, et 37% lõbunaistest olid üle 30-aastased, 32% vanuses 21–25 aastat ja 25% vanuses 25–30. Kuus protsenti oli vanuses 15–20.
Prostituudid töötavad enamasti massaažisalongides ja nende kuusissetulek on 20 000–50 000 bahti. Eriti nägusad tüdrukud teenivad muidugi tunduvalt rohkem.
National Economic and Development Board’i (NESDB) andmetel on Tai seksitööstuse aastakäive u. 100 miljardit bahti. Aastane kasvutempo 9 protsenti. Kuna illegaalse prostitutsiooniäri pealt ei maksa mitte keegi mitte mingisuguseid makse, siis on Tai kuningriigis juba ammu hakatud mõtlema prostitutsiooni seadustamisele.
Seaduse muutmise eestvedajaks on NESDB, kuid mitte ainult sellepärast, et siis hakkavad riigi maksutulud suurenema. Ollakse veendunud, et sellisel juhul saaks palju efektiivsemalt võidelda inimestega kauplemise vastu. Prostitutsiooni legaliseerimise korral oleksid lõbunaised registreeritud ja bordellide tegutsemispiirkonnad kindlaks määratud. Ka oleksid lõbumajades töötavatel naistel õigus sotsiaalsele turvalisusele ja nad saaksid oma elukvaliteeti parandada.
NESDB taotleb ka hasartmängude legaliseerimist, mille aastakäive on hinnanguliselt 130-270 miljardit bahti (u. 10% riigi brutotulust). Seega liiguvad mängupõrgutes märksa suuremad rahad kui seksiäris. Loodetakse, et prostitutsioon ja hasartmängud tuuakse hallist tsoonist välja 2007. aastaks.

Kuidas Tais defineeritakse prostitutsiooni?
Kas prostitutsioon on naiste või meeste ala? Kas baaridaamid löövad litsi või peavad nad ennast eelkõige geišadeks, teenindajateks, vestluskaaslasteks? Kõlab ju „baaridaam” nii süütult!

Pattaya kuulsa patutänava WALKING STREET algus.

Kindlasti võib aga ühemõtteliselt nimetada prostituutideks üha kasvavat hulka noori naisi, mehi ja transvestiite, kes patseerivad Põhja-Pattaya rannapromenaadil ja kuulsal jalakäijate tänaval, et välismaalastele „armurõõme” pakkuda.
Samuti ei tohiks unustada üha populaarsemaks muutuvaid nn. Short-Time-baare, kus abivalmid tailased on valmis külalisi tuppa saatma. Saatjaid leiavad mehed ka karaoke-baarides ja nn. kohvikutes, kus pakutakse kõike muud peale kohvi.
Muidugi ei maksa arvata, et sajad Pattaya saunades ja massaažisalongides tegutsevad massöörid on kõik prostituudid, kuigi paljud neist rahuldavad oma kundesid käega või suuga.
Ka pole mingit ülevaadet nendest hotelliametnikest või restoranide ettekandjatest, kes pärast tööd oma sümpaatse ja maksujõulise külalise voodisse saadavad.

Baaridaamid on hinnad kõrgeks ajanud
Pattaya saatjad ja teenindajad – kuidas neid kõiki nimetadagi, on võtnud kasutusele mõiste „kvaliteetturist“ ja tasu drastiliselt tõstnud.
Paljud seksituristid kurdavad, et naised baarilettide ees küsivad liiga kõrget hinda. Nii tuleb seksisõbral üheainsa öö eest maksta 1500 bahti. Kuid samas leidub küllalt neid, kes maksavad küsitud summa silmagi pilgutamata.
Jaa, olid ajad, mil tai õlu Singha maksis 20 bahti ja tüdruk kõigest 300 bahti.

Enamik baaridaame töötab baarides vabal tahtel

Mis sa passid seal Eestis, sõida parem mulle külla!

Euroopas liigub tänini legend, nagu sunniks keegi naisi Pattaya baarides töötama. Väidetakse sedagi, et baaridaamid kannatavad sutenööride vägivalla all, neid kurnatakse tööga ja alandatakse.
Loomulikult tuleb Taimaal ette nii inimestega kaubitsemist kui ka lasteprostitutsiooni, kuid see kõik ei kuulu baaride argipäeva. Prostitutsioon, olgugi et illegaalne, kuulub igapäevasesse reaalsusesse. Sajad tuhanded mehed ja naised töötavad prostituutidena, sest nad on suures rahahädas.
Eriti kehtib see meeste poolt mahajäetud naiste kohta, kes peavad üksinda perekonda (sageli ka vanemaid või isegi vanavanemaid) toitma. Küll ei kehti öeldu nende verinoorte tüdrukute kohta, kes jahivad Go-Go-baarides turiste. Muidugi võiksid nad töötada vabrikus, hotellis koristajana või restoranis ettekandjana, kuid nad teeniksid tunduvalt vähem kui seksiäris.
Juba teismelised plikad pakuvad seksiteenuseid, et rahastada oma õpinguid, tagada kõrge elatustase või osta uusim mobiiltelefon.

MAAJA

NB! Loe ka:
Pattaya – maailma suurim vabaõhulõbumaja (galerii)
Eestlane seksituristina Tais
Seksiturism: Filipiinid – kas parem kui Tai?