Pattaya – maailma suurim vabaõhulõbumaja (galerii)

6 minutit lugemist

Tai kuningriigis Tai lahe ääres asuva Pattaya ajaloolist ilu on tänapäevase miljöö taustal juba raske eristada. Kunagised idüllilised rannad köitsid külastajaid 1950-ndatest alates ja hiljem, Vietnami sõja ajal, muutus linn Ameerika sõjaväelaste puhkusekohaks, kus auru välja lasta ja odavate tüdrukute seltsis aega veeta. Tänapäeva „mereäärne Patpong“ on aja jooksul muutunud kurikuulsate punaste laternate piirkonna, neoontulede, go-go-baaride ja sillerdavate transvestiidiprogrammide tsirkuseks.

Linna pahelisest imagost hoolimata tulevad perekonnad tuhandete kaupa Pattayasse paarinädalastele paketireisidele. Neid meelitab sinna hea odav majutus, pikk rannajoon (kuigi meri on mitmel pool väga saastatud) ja Tai parimad sportimisvõimalused. Abielumehed aga loodavad salamisi leida võimalust kõrvalehüppeks. Vabal mehel on aga n-ö kõik teed valla…
Pattaya asub kolme laheosa ääres. Keskosas on 3 km pikkune Pattaya rand. Kesk-Pattaya teele on kuhjatud kortermaju, kiirtoidu-söögikohti ja suveniirikauplusi.
Lõuna-Pattaya tee ehk strip, nagu kohalikud seda kutsuvad, on seksitööstuse ehk prostitutsiooni pärusmaa. Põhja-Pattaya tänav oma vabaõhujoogikohtadega on rahulikum. Sealseid joogikohti kutsutakse õllebaarideks.
Paljud külastajad eelistavad pereturismile orienteeritud 14 km pikkust Jomtieni randa Pattaya lõunapoolse neeme taga. See on ka parim veespordikoht, kuna meri on siin puhtam. Arvukalt pakutakse veesuusatamist ja vesiskuutrisõitu, purilauasõitu, purjetamist, veovarjusõitu, võistlus-kalapüüki ja sukeldumist. Maised spordialad ja meelelahutus hõlmavad golfi (siin on arvukalt golfiväljakuid), laskmist, ratsutamist ja tennist.
Vaiksemal Naklua lahel Pattaya rannast põhja pool on turismist hoolimata säilinud võluv kaluriküla.

Kepp lavalaudadel

Häda neile abielumeestele, kes reisivad Pattayasse koos oma naisega. See on sama tark tegu kui kaevu vett valada või metsa puid viia.
Pattaya kesklinn kubiseb kõikvõimalikest baaridest, kus korraldatakse striptiisi või kuidas seda eheda keppimisega kulmineeruvat showd nimetadagi? Õigupoolest kavatses meie reisiseltskond minna vaatama geishowd, kuid piletimüüjad said meist valesti aru ja juhatasid meid trepist üles baari, kus esinesid naised.
Kusagilt tagaruumist ilmus esineja, võttis püksikud jalast, tammus mitu minutit muusika rütmis ning hakkas siis trikke tegema. Mõni esineja tõmbas tupest välja helendava pika paela, teine pahvis tussiga suitsu, kolmas lennutas välja banaani. Naised näitasidki põhiliselt oma tupemusklite treenitust. Tuima ja osavõtmatu näoga piiga tulistas tuppe asetatud torukesest noole vastu õhupalli. Selline osavus võis ju teatud imetlust äratada, kuid erootiline see küll polnud. Omapärane etteaste oli tussi abil kirjutamine.

« of 5 »

Esineja pistis viltpliiatsi häbememokkade vahele ning kirjutas külaliste antud nimede järgi lühikesed kirjad. Kui kümmekond naist olid oma osavust mitu korda demonstreerinud, saabus show kulminatsioon: lavale tuli valgetes aluspükstes noormees ja hakkas oma jalgevahet masseerima. Seejärel võttis ta püksikud jalast, heitis selili ning hakkas oma vänta kõvaks ajama. Tema kõrval lebav näitsik püüdis ihust ja hingest kaasa aidata. Baarman andis mulle märku, et võiksin noormehele appi minna, kuid tagasihoidliku maamehena ütlesin ma muidugi ära.
Umbes veerand tunni pärast sai kutt oma lipuvarda püsti ning tõmbas kondoomi peale. Siis algas kepp kõige fantastilisemates poosides. Poisi vastupidavus oli tähelepanuväärne, sest ta rautas partnerit vähemalt pool tundi, pidas siis väikese pausi ning sisenes seejärel „tagaukse“ kaudu.
Naljakas oli aga selle show korraldajate suhtumine asjasse. Poodiumi ja baarileti vahele jäi käik, kus taburetil istuv baarinaine leidis just suguakti demonstreerimise aja olevat kõige sobilikuma kontoriraamatu uurimiseks ja sissekannete tegemiseks. Ta lappas raamatut sellise innuga, kirjutas arveid ja sorteeris kviitungeid, nagu oleks iga hetk revidenti oodata. Väheke imelik oli ka keppija ülalpidamine, kes vahetas mööduvate baaritöötajatega sõbralikke repliike – ju siis ei jõutud tagatoas kõiki linnauudiseid ära rääkida. Veelgi üllatavam oli aga tema naispartner, kes „nautis“ seksi nii tuima ja osavõtmatu näoga, nagu teeks ta tükitööd. Tema näol ei peegeldunud mingeid emotsioone ja ta isegi ei viitsinud naudingut teeselda. Kogu etteaste jättis üsna mageda mulje.

Mehed annavad naistele silmad ette
Järgmisel õhtul läksime kambaga geibaari. On vana tõde, et mehed on paremad rätsepad, kokad jne. Selles baaris nähtu veenis, et mehed oskavad ennast ka erootilisemalt välja pakkuda. Meeste esinemine oli midagi muud kui tuimade nägudega piigade tammumine ja võõrkehade tupest väljapaiskamine. Mehed olid oma etteastete kallal vaeva näinud, nende liikumine väljapeetud, plastiline, ja mis kõige tähtsam – erootiline. Eriti muljetavaldav oli järgmine number. Hämarale lavale tuli ihualasti noormees, kelle kehal sätendas neoonvärvides maaling. Oli mõjuv vaatepilt, kuidas ta oskas oma keha painutades seda maalingut liikuma ja lainetama panna. Seejärel tuli teine noormees ja nad jätkasid koos etteastet. Sellele järgnes pesemisstseen duši all. Omapärane oli etteaste, kus samad noormehed tilgutasid kehale küünlarasva ning lõpetasid numbri klassikalise tuleneelamisega. Show kulmineerus anaalseksiga. See oli tõeline akrobaatikanumber. Nõtked poisid võtsid mängleva kergusega selliseid poose, mida pole üheski kamasuutraõpikus. Kordagi ühet katkestamata demonstreerisid leidlikud kutid vähemalt paarikümmet eri poosi. Etteaste lõpus plaksutasid kõik… nii naised kui mehed.

Pattaya tõmbenumbrid – Alcazari ja Tiffany kabareed

Tai kõige kaunimad naised on… mehed!

Juba reisibüroos soovitati tungivalt minna vaatama kuulsat transvestiitide kabareed. Ka teised varem Tais käinud tuttavad kiitsid seda ja leidsid, et see tuleks kindlasti ära vaadata. Alcazari kabaree menu on tohutu: iga päev antakse kolm etendust ja laupäeval koguni neli.
Määratud ajal sõidutas buss meid teatri ette. Seal oli kohutavalt palju inimesi ja kõiki valdas lapsik elevus. Parasjagu oli vaheaeg kahe etenduse vahel. Uhketes ja säravates kostüümides transvestiidid tulid majast välja ja lasksid soovijatel ennast raha eest pildistada. Tahtjaid oli küllaga, inimesed trügisid ja tõuklesid, et aga esinejaid lähedalt näha. Siis algas õhtu teine etendus. Kuigi piktogrammid keelasid saalis pildistamise ja filmimise, ei pannud keegi seda keeldu tähele ning videokaamerad muudkui surisesid ja välklambid sähvisid. Kindlasti vaimustas inimesi kõige rohkem transvestiitidest esinejate graatsilisus, nende laitmatu make-up. Ei transvestiitide välimuses ega liikumises reetnud miski, et tegemist on meestega. Oleks liiast esitada Alcazari kabareele  suuri kunstilisi nõudmisi, kuid publik lustis ja pealtvaatajate reaktsioon laval toimuvale oli aeg-ajalt õige tormiline. Pärast etendust valgus suurem osa publikust kaldaäärsele peatänavale, et saada osa vilkast ööelust…

Peter Hagen

NB! Alates juunist 2022 on „Maaja” müügil ka Rimis! Palju mõttekam, mugavam on ajakiri meie kodulehekülje kaudu tellida.