Seksiturism: Filipiinid – kas parem kui Tai?

12 minutit lugemist

Kuuldes sõna „seksiturism”, mõtleb enamik lugejaid küllap esimesena Taile. Tõepoolest on Tai populaarseim sihtkoht, kus käepärane, taskukohane ja inimlik seksiteenus on arendatud täiuseni, mida eurooplasel on raske, võimatugi ette kujutada. Tai seksiturul ei ole mitte mingisugust sarnasust sellega, mida me võime näha Amsterdamis või Prahas, rääkimata Tallinnast.

Siiski on ka Filipiinid populaarne seksiturismimaa, eriti ameeriklaste seas. Ehkki Eestis eksootiline ja tundmatu, on Filipiinid tõsiseltvõetav alternatiiv Taile.
Filipiinide seksiturg on korraldatud suuresti samade põhimõtete järgi nagu Tais. Allpool esitame kümne olulisema näitaja põhjal ülevaate, mille poolest on Tai Filipiinidest parem või halvem. Mõistagi on alltoodud hinnangud subjektiivsed, kajastades üksnes autori enda arvamust, millega lugeja ei pea nõustuma. Kuna aga Filipiinide seksituru kohta eesti keeles kättesaadavat infot peaaegu pole, leiame, et alljärgnev võrdlus võiks siiski lugejatele abiks olla.
Võrdlus keskendub go-go baaridele, mis on vähemasti algaja seksituristi jaoks ülekaalukalt mugavaim võimalus. Kummaski riigis on protseduur sarnane – üksteise lähedal asub rida baare, kus igaühes on valida tosina kuni mõnekümne tüdruku vahel. Osa tüdrukuid näitab ennast laval, osa istub rahva seas. Klient on kohustatud ostma vähemalt ühe joogi ja temalt soovitakse, et ta ostaks joogi või paar ka tüdrukutele. Tüdruku äraviimiseks tuleb maksta baarile vahendustasu (nn bar fine), mille järel tüdruk tuleb kaasa kliendi soovitud kohta, tavaliselt tema hotellituppa. Tüdrukule endale maksab klient tasu pärast seda, kui tüdruk on oma töö teinud. Tasu suurust sageli kokku ei lepita, vaid tüdruk jätab selle kliendi otsustada.

 Piltidel ja videotel, mida enne Filipiinidel käimist näinud olin, olid filipiini naised tai omadest selgelt inetumad. Seda suurem oli minu hämmastus, kui kohapeal osutusid filipiinlannad üsnagi veetlevateks. Mispärast turistid pildistamiseks ja filmimiseks just need kõige koledamad välja valivad, on mulle seniajani arusaamatu. Kui keskmises Tai go-gobaaris on raske leida kasvõi üht ahvatleva välimusega tüdrukut ja pahatihti tuleb leppida sellistega, kes vaid hädapärast kõlbavad, siis Filipiinidel on go-go baaris laval tavaliselt paargi päris kena tüdrukut. Hiina ja jaapani naised on muidugi veel palju ilusamad, aga neid ei saa paraku nii lihtsalt kätte.Tai naistel ei ole reeglina midagi, mis vääriks rindadeks nimetamist. Filipiinidel on üllatuslikult paljudel naistel rinnad, mille peale me valgete naiste puhul kirtsutaksime küll nina, kuid mis ajavad siiski asja ära. Arvestatagu ka sellega, et aasia naiste rinnad on harva nii lötakad nagu valgetel naistel. Enamik tisse on kikkis ja üsna kõvad, mistõttu neid on keskeltläbi sama mõnus katsuda nagu oleks poole suuremaid valge naise rindu.Tai naiste kehad on vapustavad. Rasvavolte näed halvimal juhul paar korda reisi jooksul. Pingul tuharad, siidpehme nahk, peaaegu olematu karvakasv – ainus, millest veel unistada võiks, oleksid suuremad rinnad ja heledam ihuvärv. Filipiini naiste kehad ei ole nii täiuslikud, kuid väga lähedal. Hinnet võtab pisut maha see, et paljud on minu maitsele liiga tumeda nahaga.Enamik tai lõbutüdrukuid ei oska mehega midagi peale hakata – heidavad selili ja kõik. Nad on küll enamasti teenistusvalmis – võtavad suhu, kui kästakse jne. – kuid nad lihtsalt ei oska midagi teha. Filipiini lõbutüdrukud osutusid professionaalideks, kes ajasid mul kõvaks ka siis, kui olin ise juba veendunud, et rohkem enam ei suuda. See oli hämmastav, kui arvestada, mida olin kuulnud filipiini naiste ülirangest kristlikust kasvatusest. (Korralik naine ei tohi näiteks isegi teada, mis asjad on suguhaigused.) Teisest küljest mõjuvad filipiini lõbutüdrukud kohati masinatena, kes paistavad olevat valmis vorbitud ühes ja samas vabrikus. Filipiinlannat on raske panna niimoodi vallatlema nagu tailannat.Oskuste erinevusele vaatamata suhtuvad tai ja filipiini lõbutüdrukud oma töösse ühtemoodi kohusetundlikult ja annavad endast kõik, et sind rahuldada. (Selle oluliseks põhjuseks on kindlasti see, et raha makstakse pärast seksi, mitte enne.) Euroopas võib juhtuda, et prostituut keeldub end isegi alasti võtmast. Aasias on selline häbematus välistatud.
Sugelu toimetamine Filipiinidel.

Tai seksituru kohta kehtib sada protsenti kellegi öeldu, et sa mitte ei osta seksi, vaid rendid sõbratari. Enamik tai prostituute kohtleb meest paremini kui enamik euroopa mitteprostituute. Isegi kui on õige küünikute väide, et nad on vaid meisterlikud teesklejad, siis on isegi selline näitlemine meeldivam kui euroopa naiste jälestusttekitav ülbus. Enamik seksituriste kirjutab, et filipiini naised on suhtlemise kohapealt paremad kui tai omad. Minu kogemus on raudselt vastupidine. Kuna Filipiinidel on inglise keel teine riigikeel ja seda oskavad peaaegu kõik, puudub seal keelebarjäär, mis tailannadega suhtlemist tõsiselt takistab. Seepärast arvasin, et filipiini lõbutüdrukutega tekib veel parem emotsionaalne kontakt kui tai omadega. Mul tuli pettuda. Kui tai tüdruk kasutab sinuga ära kogu oma ingliskeelse (kultuurse) sõnavara ja tahab sinu kohta teada kõike, mida vähegi oskab küsida, siis filipiini lõbutüdrukud ei tunne sinuga suhtlemise vastu erilist huvi. Tüüpilist tailannat on sageli raske pärast seksi hotellitoast välja saada, tüüpiline filipiinlanna teeb töö võrdlemisi kiretult ära ja laseb jalga. Kõnekas on juba seegi fakt, et teel hotelli tahab tai lõbutüdruk sul tingimata käest kinni hoida, filipiini omad aga kõnnivad enamasti sinust lausa paar meetrit eemal. Muidugi tuleb ka Filipiinidel ette lõbusat tüdrukutega suhtlemist, mida seksituristide kõnepruugis nimetatakse taikeelse sõnaga „sanuk”, kuid Tais on täiesti teine tase – prostituudid nagu polekski prostituudid. Kui sa kohtled tai lõbutüdrukut hästi, annab ta selle sulle mitmekordselt tagasi. Filipiinlannadega pole enamasti mõtet vaeva näha. Naisi, kelle hulgast valida, on Tais rohkem. Tais seksikeskused on:

Nana Entertainment Plaza (Bangkok);
Soi Cowboy (Bangkok);
Patpong (Bangkok);
Pattaya;
Phuket.
Filipiinidel on neile vastu panna ainult:
EDSA International Entertainment Center (Manila);
Makati (Manila):
Angeles City.

Filipiinide kasuks kallutab vaekausi aga see, et valik on palju mitmekesisem. Filipiinlannad on füüsiliselt palju erinevamad kui tailannad. Filipiinidelt leiate pikemaid ja lühemaid, paksemaid ja peenemaid, euroopalikumaid, aasialikumaid ja negroidsemaid. Tailannad on aga enamikus üsna ühesugused. Muidugi on kummagi maa eeliseks enamike teiste riikide ees see, et prostitutsioon ei toimu mingites nurgatagustes uberikes, vaid bordellbaarid asuvad käidavatel tänavatel ja on kergesti leitavad.

Suhuvõtmine Manilas.

Seksi hind on Filipiinidel nagu üldine hinnatasegi natuke madalam kui Tais. Suurt erinevust siiski ei ole. Kummaski riigis on hinnad peaaegu kõikides baarides ühesugused, st sa võid rahulikult astuda sisse järgmisse baari, tundmata muret, et selles võiksid hinnad olla viis korda kõrgemad kui eelmises. Kummaski riigis on tüdrukule pärast seksi makstav tasu üldjuhul sinu otsustada. Sageli keeldub tüdruk isegi küsimise peale oma hinda nimetamast, vaid lepib selle tasuga, mille ta sinu arvates ära on teeninud.
Süsteem on, nagu öeldud, kummaski riigis praktiliselt sama.
Tai eeliseks on, et kõrvuti go-go baaridega eksisteerib arvukalt massaažisalonge, kus saab lisaks massaažile ka intiimteenuseid, samuti beer bar‘id, kus lihtsalt istutakse, juuakse ja rahulikus õhkkonnas tüdrukuid valitakse – kõik on nagu go-go baarides, ainult ilma tantsulavata. Filipiinidel midagi taolist pole.
Kummaski riigis on baare (või diskosid), mis pole otseselt prostitutsiooniks mõeldud, kuid kus amatöörid mehi lantimas käivad. (Naistudengitel olevat näiteks tavaline asi käia seal korra kuus raha teenimas, kui on aeg üür ära maksta.) Nende võrdlemiseks on minu isiklikud kogemused aga ebapiisavad.
Filipiini go-go baarides meeldis mulle, et reeglid olid natuke lõdvemad kui Tais. Näiteks võisin ma laval tantsiva tüdruku lihtsalt enda kõrvale viibata, mitte ei pidanud perenaise poole pöörduma nagu Tais. Tais eeliseks on aga see, et seal palub tüdruk ilusti, et sa talle joogi ostaksid (enamasti pärast seda, kui ta on juba päris kaua sinu kõrval istunud ja ennast katsuda lasknud), Filipiinidel aga käib ettekandja sulle üsna tungivalt peale, et sa tüdrukule joogi ostaksid.
Vahetevahel juhtub Tais siiski, et tüdruk tuleb ja lunib sinult välja joogi ning läheb siis lavale. Teades, et varsti on tema kord tantsima minna, kasutab sind meelega ära, et saada jook (s.t. oma protsent joogi hinnast), kuid mitte istuda pikka aega sinuga koos. Filipiinidel on seevastu nii, et kui tüdruk on sinuga, siis ta on laval tantsimise kohustusest vabastatud.
Tai oluline eelis on omakorda see, et go-go baarides on tantsijad sageli paljaste rindadega ja vahel lausa ihualasti. Filipiinidel kannavad nad (nii palju kui mina näinud olen) alati bikiine.
Kummaski riigis on meeldiv see, et suur hulk seksibaare on üksteise lähedal, nii et kui sulle ühes ei meeldi, astud paarkümmend sammu edasi ja oled järgmises.
Kumbki maa asub kaugel ja sinna lennukiga sõita on kallis. Siiski on Taisse odavaid lende leida palju lihtsam.
Filipiinidel on asjaajamine palju kergem, sest inglise keel on üks kahest riigikeelest ja peaaegu kõik inimesed suudavad seda arusaadavalt rääkida.

Hotellide hinna ja kvaliteedi suhe on Tais mõnevõrra parem. Filipiinidel võib vahel olla raskusi veevärgiga.
Söömine on Filipiinidel mugavam, sest menüüd on inglise keeles ja toit ei ole tapvalt vürtsine, nagu Tais kipub olema. Hinnad on Filipiinidel pisut madalamad.
Kliima on Filipiinidel parem. Tais on ka kõige külmemalgi aastaajal talumatult palav, Filipiinidel on aga suurem osa ööpäevast peaaegu talutav temperatuur.
Vaatamisväärsuste (nii kultuuriliste kui looduslike) poolest on Tai ilmselt parem kui Filipiinid. Suuremas osas Filipiinidest võib küll näha võrratut loodust, aga seksipiirkonnad on sellistes kohtades, kus valgel ajal ei ole midagi teha.
Igapäevaseks eluks vajalikud kaubad (meile harjumuspärased toiduained, hügieenivahendid jms.) on Tais palju kättesaadavamad kui Filipiinidel.
Tail on väga ohutu maa maine. Räägitakse, et Bangkokis võid käia ringi keset ööd, purupurjus, ja sul ei ole vaja paljaksröövimist karta. Ma ei söanda seda soovitada, kuid usun, et vägivallakuriteo ohvriks langemise oht on Tai linnades tõesti väga väike. Filipiinidel on seevastu ohtliku maa maine. Tulirelvi on rahval laialt käes ja röövimisi pandavat toime palju. Juba kasvõi see, et pankade ja kaubanduskeskustegi sissepääsude juures on läbiotsijad ja sildid palvega tulirelvad hoiule anda, on kõnekas fakt. Tais midagi niisugust pole. Ka varguseohtu peetakse Filipiinidel suuremaks. Ise ma siiski kummaski riigis kuriteo ohvriks langenud ega hirmutavasse konflikti sattunud ei ole.
Filipiinlased on ilmselgelt oma maa halvast mainest teadlikud ja pingutavad tõsiselt, et turiste kaitsta ja nende kartusi vähendada. Go-gobaaride juures suurendavad kindlustunnet relvastatud valvurid. (Tais loomulikult selliseid ei ole, sest nende järele ei ole vajadust.) Hotellis annab tüdruk oma ID-kaardi alati registratuuri, kust ta selle lahkudes tagasi saab. (Tais tehakse seda ainult vahetevahel.) Vähe sellest, Filipiinidel üllatas mind, et mõni minut pärast tüdruku lahkumist helistati registratuurist, küsides, kas tüdruk ikka tohib hotellist lahkuda. Selline hoolitsus on liigutav, kuid näitab, et ilmselt on ettevaatusabinõude rakendamiseks ka põhjust.
Arvestades seda, kui palju Filipiinide seksipiirkondades valgust, rahvast ja valvureid on, jäi mulle siiski mulje, et füüsilist hädaohtu seal peaaegu ei ole. Hoopis tõsisem oht seksituristile on aga valesüüdistus kuriteos. Filipiinidele reisijaid hoiatatakse järjekindlalt kahe tõsise ohu eest:
1) nn rape scam – tüdruk väidab hiljem, et sa vägistasid ta;
2) nn underage scam – tüdruk osutub alaealiseks ja temaga seksuaalvahekorda astumine on seetõttu kuritegu.

Ma ei oska öelda, kui suured need ohud tegelikult on. Pole võimatu, et neid väiteid kasutatakse lihtsalt selleks, et heidutada mehi Filipiinidele sõitmast. Samas ma Tai kohta selliseid massilisi hoiatusi kuulnud ei ole, mistõttu arvan, et nendel on mingi tõepõhi taga. Seepärast võtsin Filipiinidel tüdrukuid ainult go-go baaridest, eeldades, et seal peaks vägistamissüüdistuse oht olema minimaalne. Mis puutub vanusesse, siis Filipiinide baaripidajad tunnevad silmnähtavalt muret kliendi ohutustunde pärast, sest igal tüdrukul on bikiinide alaosa külge kinnitatud pildiga isikutunnistus (riiklik, mitte baari enda väljaantud). Sul tarvitseb ainult käsi välja sirutada, kaart teistpidi pöörata ja sa näed tüdruku sünniaega. Tais on tüdruku vanuse väljaselgitamine sinu enda mure. Soovitatav on küsida ID-kaarti. (Selle kaasaskandmine olevat kõikidele kohustuslik.)
Enne reisi tuleks kindlasti hankida ajakohased andmed prostituutide vanuse alampiiri kohta. Tais olevat see mõni aeg tagasi lausa 20 aastale tõstetud. Liiga noore tüdruku seltsist tabatud välismaalastega kummaski riigis nalja ei mõisteta, ja ma tõesti soovitan olla väga ettevaatlik.
Näeme, et mõnes suhtes on Tai parem kui Filipiinid ja mõnes suhtes vastupidi. Minu võrdlus annab väikese eelise Taile, kuid iga lugeja võib eelpool toodud andmete põhjal kujundada oma arvamuse, vastavalt sellele, millist näitajat tema kõige tähtsamaks peab. Igal juhul soovitan neil, kellel võimalust, proovida ära mõlemad riigid. Esimeseks sihtkohaks soovitan Taid, kus algajal on süsteemi tundmaõppimine lihtsam.
Ükskõik, kumma maa sa valid – seksireis Kagu-Aasiasse on kogemus, mille iga mees peaks elus läbi tegema, et pääseda kasvõi paariks nädalakski kodumaiste naiste frigiidsest türanniast. Kas sa, eesti mees, kujutad ette, mis tunne on istuda baaripukil ja timmida õlut, ümberringi naised, kes lausa anuvad, et sa neid kepiks?

Seksiturist Olavi Jaggo