Õnnelikuks üle viie kari

2 minutit lugemist

Elav armastuse vägi sunnib mehe ja naise leivad ühte kappi panema ja voodid kokku lükkama – õnnelaevuke heiskab purjed.

Aga selle õnnelaeva põhjal on kriipimist tunda juba enne, kui aastaring täis saab. Sest algab iseloomude kokkuklapitamine, ilmnevad erinevad maitsed, harjumused, kasvatus. Ühe arvates teeb mees tööd ja naine hoiab kodukollet, teine leiab, et olmes toimetatakse võrdselt. Mida teha, et tüli taevani ei tõuseks?
Ei muud kui varuda pikka meelt, olla kompromissivalmis. Taltsutage egoismi, kaitske oma seisukohti sunni ja agressiivsuseta. Püüdke teistpoolt mõista ja võtta sellisena, nagu ta on.
Teine kari ootab kolmandal-neljandal kooseluaastal, kui peres on juba laps, või koguni kaks. Armuuim ja kirg täituvad, maad võtavad õrnus ja ühtekuuluvustunne, või… võõrdumus ja vaen. Naise peatähelepanu kuulub mitte mehele, vaid lastele, ka välja ei näe ta enam nii kütkestav kui enne. Mees igatseb taga vanu aegu, ja hakkab taas märkama siledaid ja siredaid.
Mis aitaks? Esmajoones see, et te suisa ei upuks oma ema- ja isarolli. Võtke vahelgi aega ainult teineteise jaoks, käige koos väljas. Lapsed ei kaota sellega midagi (lastele meeldib väga omaette olla!) – õnnelikud inimesed saavad vaid õnnelike emade-isade lastest.
Kolmas kriis saabub seitsmendal kooseluaastal, mil lahutuse algatajateks on valdavalt naised. Lapsed on juba „kutsikapõlvest“ väljas, mees võtab naist nagu interjööri enesestmõistetavat detaili. Naine aga tahaks veel nii kangesti meeldida, vaimustub imetlevatest pilkudest, ja … viskub salapattudesse.
Ainus lahendus selle kari ületamiseks on panna tööle fantaasia, lisamaks suhetesse vürtsi. Muutuge – nii sisemuselt kui väliselt, üllatage teineteist! Ja ärge arvake, et lahutus on lahendus – järgmise partneriga astute teatud aja möödudes samasse ämbrisse!
Kui on õnnestunud koos eksisteerida 14 aastat, saabub kriitiline aeg mehele. Meelekohtadel juba halli ja lõualott ulatub rinnakorvini, aga väge on veel oi kui palju! Naine aga ei vaevu enam otsima rohtu oma liigse kehakaalu ja kortsude vastu. Nüüd on lahutuse initsiaatoriks mees, ja leiab enesele kas või poole noorema kaaslase (eriti, kui on varakas!).
On sellel mõtet? Harva. Sellepärast võiks naine juba ammu enne meetmed võtta – saledus, hoolitsetud välimus ja moodne riietus olgu kohustuslikud, nagu ka silmaringi laiendamine, igapäevasündmustega kursis olemine. Mehe järgi nuhkimine, tema pidev „saagimine“ mis tahes põhjusel on lahutuse ja sellele kõige ebameeldiva järgnemise kindel garantii!
On õnnestunud koos eksisteerida 25 viis aastat? Suursündmus – kõik õnnitlevad, on vaimustatud, isegi kadedad. Omavahel täheldavad kaasad aga täielikku teineteisest võõrdumist, või lausa vastastikust vihkamist. Pensioniiga on käes või lähedal, lapsed elavad oma elu, enam pole nagu millelgi mingit mõtet. Kõige sagedamini jõuavad sellise tõdemuseni paarid, kes on pühendanud terve elu vaid lastele või mammona kokkuajamisele.
Kuidas ohutult ületada see viimane kari? Nii, et – vaat nüüd elage lõpuks ometi iseenese jaoks! Tegelge hobidega, reisige, elage seltsielu! Hea, kui koos. Kui eraldi, vahetage aeg-ajalt muljeid, küsige teineteiselt, kuis läheb, ja – kõik on okei!

MAAJA