Öine dialoog kehakeeles

2 minutit lugemist

Psühholoogid väidavad, et pole midagi kõnekamat kui poosid, milles me magame. Unehõlma vajudes minetame kontrolli oma keha üle, ja laseme sellel reeta mõndagi, mida ärkvel olles varjame, eelkõige aga oma suhtumist partnerisse.

Iidne kõnekäänd väidab: kuningas magab selili, tarkpea küljeli, rikkur kõhuli. Ammustest aegadest teati, et magamispoosid võivad anda tõest infot nii inimese suhete kohta ühiskonnaga kui iseloomu kohta üldse. Igal meist on oma lemmikpoos, mis on nii kindlalt välja kujunenud, et vajadus seda muuta võib tekitada tõsiseid probleeme. Need on kõige valutumalt lahendatavad siis, kui võtame sängi püsiva kaaslase, oma armastatud inimese.
Armunu soostub vabatahtlikult loobuma oma lemmikpoosist ja kohanduma partneri omaga. Alguses magavad partnerid reeglina teineteise kaisus, tihedalt ühte põimunud, mis aitab maksimaalselt tunnetada nii füüsilist kui hingelist lähedust. Kui üks keerab teise külje, teeb seda automaatselt ka teine. Mõnikord magavad armunud nö. silmitsi, teineteise kätest kinni hoides. Asjatundjad peavad seda ühtekuuluvuse kõrgeimaks näitajaks.
Ajapikku, kui esimesed kirelained vaibuvad, jäädakse teineteisest une ajaks vähehaaval eemale. See ei tähenda aga sugugi seda, et ollakse teineteise suhtes jahtunud, vaid on hoopis selle näitajaks, et nii partneri kui enese tunnetes ollakse nii sügavalt veendunud, et pole enam vajadust pideva füüsilise kontakti järele. Mõlemad pöörduvad vaistlikult tagasi oma harjunud lemmikpoosi juurde, säilitades vaid näiteks jalgade kontakti või magades nö. teineteise rinnal. Vastastikuse jahtumise tunnuseks ei pea psühholoogid ka nn. hollywoodi varianti – kahte erinevat sängi, mida öökapp lahutab. Emotsionaalne side jääb, ja alati on ju võimalus teineteise juurde korraks sisse hüpata!
Peaaegu kõigil magamispoosidel ja viisidel on kindel seksuaalne värving, mis reedab partnerite üldist suhtumist teineteisesse. Kui üks, viibides poolunes, käe teise intiimorganeile asetab, on see märgiks ehedast ihast. Teise rinnale asetatud käsi kõneleb õrnusest ja andumusest. Ümber kaela põimitud käsi reedab vallutamistungi, alateadlikku soovi partneri üle valitseda või isegi agressiivsust. Inimene, kes käed partneri põlvede vahele surub, tunneb end ebakindlana ja reedab alluvuse vajadust partnerile.
Jalgade asend une ajal näitab seksuaalse avatuse taset. Kompleksideta ja seksuaalselt aktiivne magab, jalad V-kujuliselt harali. Tugevasti kokkusurutud jalu magab häbeliku loomuga ja suhteliselt seksikülm inimene – see on alateadlik kaitseasend.
Vähimadki päevased arusaamatused partnerite vahel kajastuvad pea otsekohe nende magamispoosides. Kui teineteisega öiti igasugust kehalist kontakti välditakse, on suhetes midagi korrast ära; kui unes teineteist eemale müksitakse, hambaid kiristatakse, valjult norsatakse või teineteise kõrval suisa unetuses vaeveldakse, on aeg pöörduda psühhoterapeudi poole. Nii et pole meist kellelgi sugugi ülearune analüüsida mitte ainult oma päevast käitumist, vaid pöörata tähelepanu ka öisele, keha ausale keelele.

MAAJA

NB! Loe ka:
Seks teeb uniseks
Unetus
Miks inimesed järjest vähem magavad?