Inimorganismis toimub pidev ainevahetus

2 minutit lugemist

Ööpäevas kaotab inimene keskmiselt 3 liitrit vett

Kindlasti tuleks igal inimesel normaalseks ainevahetuseks manustada sama palju vedelikku kui organism kaotanud on. Kes vett ei joo või seda liiga kasinalt teeb, laseb jääkainetel rakkudesse ja veresoontesse ladestuda, luues sellega ise soodsa pinna mitmesuguste haiguste arenguks. Piisavas koguses joodud vesi soodustab arvutute kahjulike bakterite hävimist soolestikus. lima veeta imenduvad need seedeorganitesse, mille tulemuseks on veresoonte ahenemine, sellest omakorda vererõhu tõus. Viimane pole haigus, nagu tavatsetakse arvata, sellepärast tuleks ravimite neelamise asemel hoopis piisavalt vett juua.

Kohe hommikul

Kõige kasulikum on seda teha vahetult pärast ärkamist (kuigi just siis pole selleks erilist tahtmist!) Kõigepealt loputage kurk, milleks arstid soovitavad õunaäädikaga või teeseenega kergelt hapendatud vett. Seejärel puhastage keel valgest katust ja loputage hoolega hambad (mõlemat mageda veega), misjärel ongi aeg juua klaas toatemperatuurini soojenenud kraani-, allika- või sulavett. Kogus ja manustamine sõltub ka konkreetselt teie tervisest. Kellel on kalduvusi südame- ja maksavaevusteks, ei peaks korraga klaasitäit ära jooma, vaid tegema seda pikkamööda ning väiksemates annustes. Tugeva  kehaehitusega  ja füüsilise töö tegija (või üldse aktiivse elustiili viljeleja), kes on harjunud jooma palju ja sageli, võib hommikul vett juua nii palju kui süda lustib. Inimene, kes tunneb vajadust ööselgi korduvalt tualetis käia, ei tohiks vahetult enne und aga üldse juua – see võib viia maksa- ja neeruhaigusteni.

Raud puhastab

Kel on olnud juhust näha, kuis sepp hõõgrauda tagudes seda vahepeal vette kastab, on ehk märganud, et üsna ähmane tarbevesi seejärel pikkamööda selgemaks, puhtamaks muutub. Nii ongi – oksüdeerunud raud puhastab vee paljudest bakteritest, mille tulemusena see muutub tervendavaks mao- ja seedehäirete puhul, välispidiselt on heaks profülaktiliseks vahendiks vistrike, ekseemide vastu ning muudab naha elastsemaks.

Niisugust vett on võimalik ka igas linnakorteris teha: ajage näputäis naelu kuumaks ja visake joogivette – kõik mikroobid on 2-5 minutiga surnud!

Päikesevesi

Päikesekiirgus mõjukamatest on üks mõjukamatest desinfektoritest. Iisraeli teadlaste katsed on tõestanud, et see puhastab vee enamikust niisugustest kahjulikest lisanditest, mida „ei võta” ei klooritamine, oksüdeerimine ega osoneerimine. Katseks asetati paar nõutäit reostunud vett aknale päikese kätte, ja mõne aja pärast oli kahjulike lisandite kontsentratsioon neis vähenenud tähtsusetu miinimumini. Sisuliselt seisneb protsess selles, et päikesekiirgus lahutab paljud toksilised kemikaalid vee koostises täielikult kahjututeks algelementideks.

Hõbevesi

See sisaldab hõbeda ioone ja seda on teatavasti iidsetest aegadest kasutatud põletikuliste protsesside vastu organismis, günekoloogiliste ja stomatoloogiliste haiguste vastu, haavade ja mädanike raviks.

Et vesi saaks raviomadused, piisab mõne lauahõbedast eseme asetamisest sellesse tavalises toatemperatuuris 1-3-ks ööpäevaks. Ennekõike oleks aga vajalik spetsialisti nõuanne, kuidas määratleda, et hõbeda kogus vees ei ületaks l mg l liitri vee kohta. Kui see norm on ületatud, ei maksaks hõbedavee seespidise kasutamisega liialdada.