Ohtlik vapsik

1 minutit lugemist

2011. aasta septembris suri Harjumaal Suursoo külas ilmselt vapsikult nõelata saanud 45-aastane terve mees, kelle aitamiseks kiirabi oli võimetu – surm saabus anafülaktilise šoki tagajärjel.

25. septembri hommikul tahtis poeg Ivar ema sõnul paar aastat seisnud palgivirnale uut katet peale panna, kuid sai kaela nõelata putukalt, kes Iira arvates võis olla vapsik.
Ema leidis poja maja ees lebamas ning kui Ivaril ilmnesid hingamishäired, kasutas ta poja aitamiseks oma astmapiipu. Iira kõneles, et poeg oli tervislike eluviisidega ja tal polnud allergiat.
Naine on läbinud esmaabikursused ning kasutas õpitut elustamiseks, 22 minutiga oli Tallinnast kohal esimene kiirabibrigaad ja natuke hiljem ka teine, kuid hoolimata meedikute oskuslikust tegevusest ühendati 45 minuti pärast juhtmed lahti.
„Putukad on vist asunud meie planeeti vallutama,“ püüdis ema kaotusele põhjust leida.
2006. aastal suri Türisalus 35-aastane mees, kes sai vapsikult selga nõelata. Veel kaks aastat varem kaotas Pärnus elu 56-aastane mees, keda vaablane nõelas näkku.
Vapsik ehk vespa crabro on Euroopa suurim herilaseliik. Vapsikud nõelavad ärritusseisundis, nende mürk alandab vererõhku ning tekitab eluohtlikke verevarustuse häireid.

Tunnuspildil: Vapsik

MAAJA

NB! Loe ka:
Mürkmaod ja maomürgid

 

0

Your Cart