Malbete madonnade tegelik pale

12 minutit lugemist

Naine kui madonna? Naljakoht! Ilmselt eksisteerib paljud naiivsete meeste kujutluses pilt naisest, kui end jäägitult abikaasale ja lastele pühenduvast olendist, kes hommikust õhtuni hälli kiigutab, heegeldab, tikib, koob, küpsetab, pühib tolmu ja ukse juures taburetil istudes hardunult meest töölt koju ootab, et talle siis maitsvat õhtueinet pakkuda, looduse kuningal jalad puhtaks pesta ja siis alandlikkuse märgiks ka jalgepesuvesi lonkshaaval ära juua…

Tõepoolest, võib juhtuda, et armu- või seksiuimas ei mängi mehe positsioon, tema raha ja varandus mingit rolli. Kui aga asi läheb lahutuseni, algab halastamatu võitlus mammona pärast ja tänu ülimalt meestevaenulikele seadustele väljub üleöö nõelteravate küünistega raisakotkaks moondunud naine lahutusprotsessilt sageli mitte ainult võitjana, vaid ka pururikkana. Nii mõnegi „hüljatud“ naise kontole kantakse tohutuid summasid, mille teenimiseks ta ise pole sõrmegi liigutanud – kui ehk paar munapraadimist ja paari kannutäie kohvi keetmist välja arvata.
Ühes oma intervjuus märkis Joan Collins (s 1933) väga tabavalt: „Abielu Hollywoodis – see on esimene samm lahutuse poole!” Tõepoolest, lahutused on staaride elus niisama tavalised kui säravad party’d, uhked villad ja luksusautod. Ja sestsaadik, kui on kindlalt moodi läinud abielulepingute sõlmimine, lähevad lahutused meestele üha kallimaks maksma. Osavate eradetektiivide ja nimekate advokaatide abiga võivad naised oma rikkad mehed peaaegu kerjusteks muuta. Kusjuures nii Ameerikas kui Euroopas võib täheldada, et showbisnise staare on vallanud lausa lahutamise maania…
Kolme lapse ema Brigitte Nielsen (s 1953) sai kuulsaks oma silikoonrindadega ja abielu läbi Sylvester Stallonega (s 1946). Nielsenile oli raskeks löögiks, et ta pärast lahutust ei saanud Stallonelt nii palju raha, kui oleks tahtnud. 580 päeva kestis Stallone ja temasse „kõrvuni armunud” Nielseni abielu. Lahutus tegi Nielseni päevapealt miljonäriks – ahnele naisele kukkus nagu muuseas sülle 10 miljonit dollarit. „Hüljatud” naine veedab nüüd mõnusasti nurru lüües aega, reisides ühest maailma äärest teise. Kaasa veab ta tohutut garderoobi ja isiklikku juuksurit. Riietub päevas kümme korda ümber.
Kuulus tennisist Boris Becker (s 1967) kukkus orki koguni kahel korral. Lahutus ja abieluväline laps läksid talle palju maksma. 2001. aasta jaanuaris lõppes Beckeri lahutusprotsess sellega, et ta pidi oma eksabikaasale Barbarale maksma hüvitiseks vähemalt 10 miljonit DEMi. Kaks kuud hiljem tuli teine pauk: üks Londoni kohtunik tunnistas geenitesti põhjal Beckeri ametlikult üheaastase Anna isaks. Becker pidi seejärel vallasemale Angela Jermakovale maksma umbes 5 miljonit DEMi ja kuulu järgi muretsema veel Angelale Londonisse korteri. Kuid ta ei ole ainuke, kel on tulnud maksta oma lahutatud naisele miljoneid.

Adnan Kashoggi (tollal 56) koos abikaasa Sorayaga (tollal 50) 1990. aastal. Endine sööklakokk Soraya kindlustas tulusa lahutusega endale muretu äraolemise. Lahutus tõi Sorayale sisse rohkem kui 580 miljonit dollarit, lisaks veel osa Kashoggi varandusest. Selle lahutusprotsessiga jäädvustas Soraya oma nime Guinnessi rekorditeraamatusse.

Ka Rolling Stones’i boss Mick Jagger (s 1943) pidi Jerry Hallist lahutamisel kõvasti pappi välja käima. 23 kooselatud aasta ja nelja ühise lapse eest sai „hüljatud“ naine 15 miljonit dollarit. 6 miljonit dollarit maksti talle hiljem. Sellele rahanatukesele lisaks maksis Jagger talle igal aastal veel umbes 150 000 dollarit, samuti sai Hall õiguse elada Richmondis asuvas villas (väärtus 15 miljonit dollarit) kuni 65. eluaastani. Kummaline, et mees peab maksma tohutut hüvitist naisele, kellel endal on „raamatu peal“ 100 miljonit dollarit. Mick oli oma eksabikaasast siiski pisut rikkam, tal oli tollal pangas vähemalt 250 miljonit dollarit.
Samas pääses Jagger ühest teisest afäärist üsna kergelt. 1999. aastal tõi modell Luciana Morad ilmale Jaggeri lapse. Popstaar maksis emale lapse kasvatamiseks umbes 15 000 dollarit kuus. Kuidas on küll võimalik sellise rahaga ära elada?!
Tom Cruise (s 1962) nii kergelt ei pääsenud! Lahutus Nicole Kidmannist läks talle kalliks maksma. Filmi „Mission Impossible“ peakangelane oli tollal 40 rikkaima ameeriklase hulgas 19. kohal, tema varandust hinnati rohkem kui 250 miljonile dollarile. Koos abikaasaga oli neil maist nodi 350 miljoni dollari eest. Kes kui palju sai otsustas kohus, samuti hooldamisõiguse adopteeritud lastele Isabellale (tollal 8) ja Conorile (tollal 6).
Lahingut suure varanduse jagamise nimel oodati ka Demmi Moore ja Bruce Willis’e lahutusprotsessil. Aga võta näpust! Demi elab siiani koos lastega Rumer Glenniga, Scout LaRuega ja Tallulah Bellega Willise luksusvillas Idahos. Keegi ei tea, kui palju Willis naisele laste ülalpidamiskuludeks maksab.
Michael Douglas (s 1944) pidi oma eksabikaasale Diandrale maksma 70 miljonit dollarit, et temast pärast 22 aastat kestnud kooselu lahti saada. Douglas vigadest ei õpi, hiljem abiellus ta endast 25 aastat noorema Actrice Catherine Zeta-Jonesiga, kes sünnitas talle poja.
Calvin Klein on moekunstnik, kelle loodud riideid kantakse igal mandril ja kelle poole õhkavad kõikjal nii naised kui (gei)mehed ja kelle suurte nimetähtedega alukaid kanda peavad heteromehed lausa auasjaks. 1991. aastal oli kogu Ameerika kõrgseltskond üllatunud, kui pururikas ja nimekas Klein oma sekretäri Kelly Restoriga abiellus (Klein oli tollal 43-aastane, Kelly 22). Aga noor naine osutus tõeliseks talismaniks: tema oli see, kes keelitas Kleini ka parfüüme looma, mille hea minek maailmaturul on viimasest miljardäri teinud.
Paraku oli varsti selge, et peale töö ja äri ei sidunud neid omavahel midagi. Kurbusega pidi Kelly tõdema, et homoseksualistist Klein abiellus temaga üksnes selleks, et kuulujutte summutada – 1980-ndatel oleks tema tegeliku seksuaalse eelistuse ilmsikstulek võinud talle Ameerikas pankrotti tähendada. Rohkem kui kümme aastat ei suutnud Kelly seda kooselu välja kannatada ja nõudis lahutust. Klein osutus samasuguseks kitsipungaks nagu Val Kilmer – Kellyl õnnestus talt saada vaid 30 miljonit dollarit.
Kuulus itaalia tenor Luciano Pavarotti (1935–2007) kurioosne armumine ja lahutus tekitas palju kära. 35 aastat elas Pavarotti oma naise Aduaga rahus ja üksmeeles, ja kui lapsemeelse Luciano hinge taga üldse mingit pattu oli, siis ehk liigsöömine. Adua kinkis mehele ühtejärge kolm tütart, oli talle nii sõbra kui mänedžeri eest. Tänu just tema arukusele ja ärivaistule sai Lucianost rikas mees, mis ooperilaulja kohta on tänapäeval üsna haruldane.
Ja korraga – ole sa lahke! Ega ilmaasjata öelda, et enesel pea juba hall, aga teod ikka kui poisikesel: auväärne ooperitäht armus ülepeakaela, ja kellesse! Oma sekretäri Nicolette’i, keda tema tagasihoidliku välimuse tõttu halliks hiirekeseks peeti. Nagu räägitakse, olnud Pavarotti vaimustus piiritu, kui avastas, et 25-aastane Nicolette on süütu („Arvestades tema välimust, pole selles midagi iseäralikku!” õelutses ajakirjandus). Saanud maestro armukeseks, võttis Nicolette kõik Pavarotti asjaajamised enese kätte ja juttudega oma rasedusest provotseeris teda lahutama. Tänu armuseiklusele naissoo mitte just kõige kaunima esindajaga jäi Pavarotti ilma perekonnast ja kolmandikust oma varandusest – ta maksis Aduale 40 miljonit dollarit.
Orki kukkus ka Jean Claude van Damme (s 1960) oma neljanda abielu lahutamisel. Nii Mister Musklid ise kui ta sõbral olid küll veendunud, et see on armastus hauani, aga van Damme ei pidanud järjekordselt vastu, sest maailmas on ilusaid naisi ohtlikult palju. Tema abikaasa Darcy La-Pier’ mõõt sai täis, kui ta ajelehest luges ühe oma abikaasa armukese rasedusest. Darcy pakkis asjad, võttis lapse kaenlasse ja lõi Jean Claude’i villa ukse väljastpoolt kinni. Oma avalduses lahutuskohtule nõudis ta mehelt 70 miljonit dollarit, kohtu lõplik otsus jäi aga 50 miljoni juurde. Nördinud van Damme kurtis reporteritele: „Darcy pettis mind: ta lubas lahkuda, nõudmata pennigi!”
Kalliks läks lahutus ka briti lauljal Phil Collinsil (s 1951). Kunagi kuulutas ta, et tema naine Jill on tema „elu vundament” ja võttis ta kaasa kõikidele kontserdireisidele. Aga „vundament” lõi kõikuma samal päeval, kui Collins tutvus šveitslannast mannekeeni Oriannaga. Jill ei talunud reetmist, ja palkas selleks, et asjas tõesti kindel olla, kogenud eradetektiivid. Fotodokumentide toel alustas ta lahutusprotsessi, pärast mida Phil Collins lakkas mõneks ajaks olemast briti üks rikkamatest meestest – vabadussepääsemise eest tuli tal maksta 65 miljonit dollarit.
Kõige kallima lahutusprotsessi tubli teise koha võitis Hollywoodi kauaaegne lemmik Kevin Costner (s 1955). Tema lahutusi abikaasa Cindyst nimetas ajakiri „People” tolle aasta kõige „kahetsemisväärsemaks lahutuseks”. Tõepoolest, pikka aega peeti seda paari lausa ideaalseks – nii sümpaatsed vanemad ja kolm võluval lapsukest. Aga efektse Fassaadi taga oli varjul üsna kurb pilt: juba aastate kaupa oli Costner naist petnud tantsijannade ja prostituutidega. Cindy palkas appi Los Angelese parima büroo eradetektiivid, et ümberlükkamatut tõestusmaterjali hankida ja saada Hollywoodi ajaloo suurim „valuraha” – 120 miljonit dollarit. Sellele lisaks sai mrs. Costner veel villa Santa Barbaras, apartemendid Las Vegases, restorani Twin Palms, lennuki ja kasiino Lõuna-Dakotas. „Kurjategijast” Costnerile jäid ainult krossid – mingi närune 10 miljonit! Nagu märkis meedia, väljus Costner kohtusaalist siiski naeratavana. „Kas te üldse teate, millal võib mees end tõeliselt õnnelikuna tunda?” küsis ta ajakirjanike spaleeris enesele tarmukalt teed tehes. Ja vastas ise. „Päeval, mil tal lõpuks on lahutustunnistus taskus!”
See abielu pidas vastu peaaegu 30 aastat, kuid 2009. aasta aprillis andis Mel Gibsoni abikaasa Robyn (tollal 53) lahutuse sisse, sest tema mees Mel Gibson (54) olevat armunud 39-aastasesse Oksana Grigorjevasse. Lahutus läks armunud Gibsonile maksma poole tema varandusest – 450 miljonit dollarit (334 miljonit eurot). Kui Gibson 1980. aastal abiellus, polnud ta veel mingi staar, tema naine aga töötas hambaarsti abilisena. Hinnanguliselt olevat Mel Gibson teeninud oma filmidega 900 miljonit dollarit. Seega on lahutus Gibsoni naisele valus aga väga tulus. Gibsonil on oma naisega 7 last.
30. oktoobril 2009 tõi Gibsoni venelannast armuke Oksana Grigorjeva ilmale tütre, kes sai nimeks Luxcie Anna. Kuid rahvatarkus ütleb: abielluda teist korda on sama, mis abielluda vana vaenlasega. Kõik ju kordub!

* * *

Juhtub haruharva, et mees lõikab lahutusest kasu.  1999. aastal elas Julia Roberts (s 1967) üle tõelise vapustuse, saades vahetult enne pulmi teada, et tema peigmees Kiefer Sutherland on regulaarset armukest pidanud. Julia võttis puhkuse ja sõitis provintsi hingehaavu ravima, tutvus aga seal vähetuntud kantrikaulja Lyle Lovettiga. Ilmselt kättemaksuks reetlikule Sutherlandile läks pretty woman kuu aega hiljem Lovettile, kelle nägu, nagu märkis üks ajakirjanik, meenutab korralikult läbinäritud nätsu.
Üsna varsti sai talle aga selgeks, et oli meheleminekuga kiirustanud. Lyle nõudis naiselt pidevalt raha oma tobedate laulude lindistamiseks, tahtis, et ta kinomaailma jätaks ja jääks koju lapsi sünnitama. Kindel rituaal, mida ta hommikul Julialt nõudis, oli oraalne seks, mis on viimasele täiesti vastuvõetamatu. Tasapisi hakkas Julia kodust üha rohkem võõrduma, veetis võtteplatsidel aega teiste meestega. Kui levis kumu tema tormilisest romaanist värskelt lahutatud Richard Gere’iga (s 1949), nõudis Lovett lahutust. Vabaduse ostis Julia Roberts välja küllaltki väikese summa eest – ta maksis Lovettile 11 miljonit dollarit, s.t. täpselt nii palju, kui teenis oma filmiga „Mary Reilly”.
Vedas ka Jim Threapletonil, kes abiellus „Titanicu“ staari Kate Winsletiga. Nende abielu jooksis karile juba kahe aasta pärast. Kate maksis veel temaga seaduslikus abielus olnud mehele valurahaks 2,5 miljonit dollarit. Staarile endale jäi veel 15 miljonit dollarit, et kuidagi hinge sees hoida.
Mehele halastas ka Melanie Griffith (s 1957). Nagu teada, oli ta Don Johnsoniga (s 1949) juba kolmandat korda abielus. Lahutuse peamiseks põhjuseks oli hispaanlane Antonio Banderas (s 1960). Populaarne staar ja Sanpellegrino sukkpükste reklaamija, kellesse olid armunud sajad kaunitarid, valis miskipärast nimelt Melanie – tütarlapse, kelle esimene noorus juba kauges minevikus ja kes Banderasega sai oma kolmanda lapse emaks. Banderase tähelepanust vaimustatud Melanie ilmutas Johnsoni suhtes erakordset heldust. Kuna viimase filmikarjäär polnu lähiminevikus teab mis edukas olnud, eraldas Melanie talle valurahaks tervelt 14 miljonit dollarit. Nad on teineteisega tänini heades sõbralikes suhetes.
Tõeline fuuria kasuahnete naiste hulgas oli aga Ivana Trump (1949–2022). Tšehhoslovakkiast pärit Ivana tegi õige valiku. Tema õnge jäi suurärimees Donald Trump, kellele ta sünnitas kolm last. Pärast lahutust pidi kinnisvaramaakler Donald Trump maksma Ivanale 25 miljonit dollarit. Lahutus mehest tegi „õnnetu“ Ivana pururikkaks. Murest murtud Ivana hakkas raamatuid kirjutama, raiskas raha ja nautis elu täiel rinnal, kuni ta 2022. aastal trepist alla kukkudes õnnetult surma sai.

* * *

Kõiki neid meeste paljakskoorijaid ületab aga relvakaupmees Adnan Kashoggi (1935–2017) eksabikaasa Soraya (s 1941), kes sai 21 abieluaasta eest valu- ja leivarahaks rohkem kui 580 miljonit dollarit. Vaene naine, kuidas küll sellise rahaga ära elada – vaesus, nälg ja kannatused vaatavad uksest ja aknast sisse!
1990. aastate alguses praalis „kaupmees“ Adnan Kashoggi,  et ta kulutab päevas 250 000 dollarit. Altkäemaksudega rikkaks saanud (ta organiseeris relvaoste Saudi Araabia kaitseministeeriumi ülesandel) Kashoggi loopis heldelt raha kahte lehte. Ta ostis endale kolm lennukit (DC 9, DC 8 ja Boeing 727) ja Lõuna–Hispaania sadamalinnas Marbellas maatüki koos seitsme villaga. 1984. aastal korraldas Kashoggi oma poja Mohammedi sünnipäevapeo Auersbergi palees Viinis. 4 miljonit šillingit maksnud uhkest peost rääkis hiljem aukartusega kogu Viini koorekiht. Supertõusikul oli 12 residentsi. Peavilla asus Marbellas (2000 ha maad, 2 jahti, lõunaserviis koguväärtusega 1 miljard DEMi). Igas residentsis oli peremehe tarvis täiskomplekt rõivaid (ka lennukites), mis koosnes kõigest 200 ülikonnast ja siidkaftanist.
Veel mõned rikkuseatribuudid: kolme meetri laiune sooblitekiga kaetud voodi, kroonitud sünnipäevatordid, ostetud sõprused. Prominentsetele tegelastele, kes tema pidudest osa võtsid, maksis ta 10 000 dollarit. Kes oleks tema enda pärast tulnud? Mingisugune tõusikust suurspekulant! Ka oma hiilgeajal kannatas Kashoggi alaväärsuskompleksi all.

KAS TEATE, ET…

…Hollywoodi lahutuste arvuline rekord on näitlejanna Zsa Zsa Gabori käes – tema on kohtukulli ees seisnud täpselt kümme korda.
…kõige noorem lahutaja pärast kõige lühemat abielu on Hollywoodis Beverly Hills 90 210 staar Shannon Dohcrty – ta oli 18 aastat, 4 kuud ja 5 päeva vana, kui otsustas oma kuu aega kestnud abielu lahutada.
…nimekatest staaridest on lahutus kõige vähem maksma läinud võrratule Joan Collinsile. Oma neljandale abikaasale maksis ta pärast viieaastast kooselu ainult 8000 dollarit. „Mehena pole ta rohkem lihtsalt ära teeninud!” kuulutas Dynasty Alexis.

MAAJA

NB! Loe ka:
Hüva nõu naistele: Kuidas veerand tunniga miljonäriks saada?
Ebavõrdse abielu karid
Maailma lühimad abielud