Kes usuvad vandenõuteooriaid?

4 minutit lugemist

Saksamaa kaotus Esimeses maailmasõjas – juutide vandenõu, oktoobrirevolutsioon Venemaal – juutide vandenõu, Hitleri võimuletulek Saksamaal – juutide vandeõu,  Teine maailmasõda – juutide vandenõu, 2008. aasta majanduskriis – juutide vandenõu. Maandumine Kuule – Hollywoodi juutide vändatud võltsing. New Yorgi kaksiktornide kokkuvarisemine – juutide poolt sihilikult lõhkelaengutega õhatud. Kliimamuutus – haigete juutide väljamõeldis…

Tänu sotsiaalmeedia aktiivsele õhutusele levivad internetis kõikvõimalikud vandenõuteooriad – üks jaburam kui teine – nagu kulutuli ja nendesse uskujate arv ei näi vähenevat. Asi on nimelt selles, et lolle ei jää maailmas vähemks sel lihtsal põhjusel, et neid tehakse iga päev juurde.
Pealegi on inimene väga vastuvõtlik kõikvõimalike põnevate lugude suhtes nagu näiteks John Kennedy mõrva müsteerium (miks ei leitud üles kolmandat kuuli, kas tulistati ikka ainult ühest kohast, miks isegi Warreni raportis pole kindlalt öeldud, mitu lasku tehti (kas mööda läks esimene või kolmas kuul), miks ei ole tänini avalikustatud tapetud Kennedy peast tehtud 60 röntgeniülesvõtet, kuigi need lubati avaldada juba 2013. aastal, kes oli too salapärane rätikuga naine, kes pildistas atentaati u 10 m kauguselt?

Charles Lucien Léandre: Le roi Rothschild (Kuningas Rothschild). Antisemiitlik karikatuur Prantsuse huumoriajakirja „Le rire” tiitellehel 16. aprillil 1898. Pildil on kujutatud Rotschildi pankuriperekonna liiget, kes hoiab oma ahnete küünte vahel kogu maailma.

Kuid miks mõned inimesed levitavad kõikjal kahtlasi teooriaid ja esitavad neid tõestatud faktide pähe. Princetoni ülikool üritas välja selgitada, kes on vandenõuteooriate suhtes eriti vastuvõtlikud. Kõigepealt lasti katsealustel teha mõned standardtestid. Siis esitati neile mõned teesid. Näiteks: farmaatsiatööstused ei valmista rahaahnusest ravimeid, mis tõesti võiksid inimesi ravida. Või: valitsused mõjutavad inimesi ülespuhutud reklaamiga. Selgus, et need katsealused, kes tundsid ennast ühiskonna poolt hüljatuna, uskusid selliseid teooriaid, püüdes nende abil luua reaalsust, kus „kõik teised on süüdi“. Teine uurimus, milles osales 120 üliõpilast näis seda seost kinnitavat. Ühele osale grupist öeldi, et nad on välja valitud huvitava koostöö jaoks, teisele osale aga öeldi, et nad ei tohi sellest osa võtta. Järgneval küsitlusel selgus, et „hüljatud“ grupp oli tunduvalt vastuvõtlikum ka kõige jaburamate vandenõude suhtes. Mis puutub aga vandenõusse, mille järgi USA valitsus organiseeris kaksiktornide õhkimise, et saada ettekäänet sõja alustamiseks Afganistanis ja Iraagis, siis hoolimata mitmes dokfilmis arhitektide esitatud vettpidavatest analüüsidest, leidub ikka veel neid, kes on kindlad, et alumiiniumist lennukite sööstmine kõrghoonetesse ei saanud kuidagi põhjustada nende kokkuvarisemist.
COVID-19 pandeemia kiire levik 2020–21. aastal kogu maailmas oli vandenõuteoreetikutele tõeliseks kullaauguks. Kõigepealt levisid kõlakad, et koroonaviirus nagu ka SARS-CoV-2 on bioloogilise relvana kusagil geenilaboris (tõenäoliselt Hiinas) välja töötatud ja sealt plehku pannud – täpselt nagu klassikalises õudusfilmis!
Põhilisteks traaditõmbajateks viiruse levikul on aga loomulikult George Soros ja Microsofti asutaja Bill Gates, kes üritavad sel viisil maailma ülerahvastatusest päästa. Nupukamad vandenõuteoreetikud näevad pandeemia taga sionistlikku lobitööd, mille eestvedajaks on ameerika-juudi komplott. Paremäärmuslased aga väidavad, et Iisrael soodustab meelega viiruse levikut, et neil juba olemasoleva vaktsiiniga ränka pappi kokku lükata. Kolmandad jällegi väidavad, et kriisi kasutatakse ära selleks, et lõpetada sularaha kasutamine. Vaktsineerimise abil aga loodetakse saavutada kontroll inimeste mõtete üle ja et tegelikult seda viirust üldse ei eksisteeri. Meedias levitatava hüsteeria abil loodab eliit lihtsalt inimeste tähelepanu oma kurjadelt plaanidelt eemale juhtida.
Mis parata, mõistus ja tilli pikkus ei ole enda teha…

Lemmikvandenõuteooriad (valik)

* „Titanicu” asemel uputati tahtlikult tema sõsarlaev „Olympic”, et kindlustusrahasid kätte saada.
* Vene oktoobrirevolutsioooni rahastasid Saksamaal tegutsenud juudi pankurid, kuigi keegi ei tea nimetada ühegi juudi pankuri nime, kes oleks olnud asjasse segatud.
* Esimese maailmasõja vallandasid salakavalad juudid.
* Teise maailmasõja vallandasid veelgi salakavalamad juudid.
* Inimesed pole kunagi Kuul käinud, kõik on vaid Hollywoodi lavastus.
* Parvlaev „Estonia” uppus pärast kokkupõrget tundmatu, eriti kurja allveelaevaga.
* Printsess Dianale korraldati autoõnnetus Briti kuingakoja ülesandel, et takistada printsessi abiellumist moslemiga.
* New Yorgi kaksiktornid õhati USA luureorganite poolt, et saada ettekäänet Iraaki tungimiseks.

Ja lõpuks lemmikvandenõu: Poola valitsuse erilendu teinud Tu-154M purunes maandumisel Smolenski lennuväljale 10. aprillil 2010 Vene salateenistuse vandenõu, mitte aga lennuki kapteni käpardlikkuse tagajärjel.

NB! Loe ka:
Targad juudid
Maakera on lapik!

MAAJA