Maailma pikimad kauglennud aastal 2020. Kuidas 18-tunnist lendu üle elada?

3 minutit lugemist

Maailma pikimad vahemaandumisteta lennud aastal 2020 olid järgmised:

Newark–Singapur – 15 340 km (18 tundi 45 min)
Auckland (Uus-Meremaa) – Doha (Qatar) – 14 518 km (18 tundi)
Perth (Austraalia) –London – 14 500 km (17 t 25 min)
Houston–Sydney – 13 834 km (17 tundi 15 min)
Dubai–Auckland – 13 214 km (17 t 5 min)
Dallas–Sydney – 13 805 km (17 tundi)
Los Angeles–Singapur – 14 114 km (16 t 35 min)
New-York–Manila – 13 708 km (16 t 35 min)
San Francisco–Singapur – 13 590 km (16 t 35 min)
Johannesburg–Atlanta – 13 783 km (16 t 25 min)
San Francisco–Dehli – 12 352 km (15 t 45 min, vastupidises suunas 15 t 30 min)

Lühimad lennuliinid, kus kasutatakse kaugliinide lennukeid
Regulaarne lend A380-ga toimub Dubaist Muscati. Reisikorraldajaks on lennukompanii Emirates ja lennu pikkus kõigest 349 km. Enne seda oli lühimaks marsruudiks Air France’i lend Paris Charles de Gaulle’i lennuväljalt Londoni Heathrow’ lennuväljale. Selle lennu pikkus on 344 km.
Oleks küll naljakas, kui Tallinna-Stockholmi liinil (379 km) lendaks Boeing 747-8 või koguni A380.

Kui sa 18 tundi kestnud kauglennul hulluks ei lähe, siis igal juhul ei unusta sa seda ülimalt tüütut ühe koha peal istumist kunagi.

Kuidas kauglendu üle elada?
1. Ära maga maha õigel ajal koha broneerimist lennukis. Kõige ideaalsem on aknaalune koht lennuki tagaosas ja see, et sinu kõrval oleks veel vaid üks koht (ideaalne, kui ka see vabaks jääks). Kui istud akna all kus on kolm kohta, siis üle kahe inimese põlvede ronimine tualetti minekuks on äärmiselt tülikas ja ebamugav.
2. Ei ole midagi hullemat, kui istuda kahe laiaõlgse atleedi vahel, sest tukkama jäädes võid märkamatult ühe või teise õlale vajuda. Ja oh seda pahandust siis. (Nimelt on istme laius pandud paika atleetliku mehe kitsaste puusade, mitte tema laiade õlgade järgi!)
3. Mees, kellel mingil põhjusel pole ematundeid, ei talu absoluutselt nutvat või röökivat last enda lähedal. Õnneks on tänapäeval saadaval kõrvaklapid, mis summutavad igasugused häirivad helid. Pane lihtsalt muusika pisut valjemaks ja su psühhotervis on säästetud. Kui oled aga piisavalt rikas, et lennata esimeses klassis, siis rõõmusta – sinna ei lasta juba ammugi enam nooremat kui 12-aastast reisijat. Too aga ei röögi, ei karju ei trambi jalgadega ega jookse müdinal mööda vahekäiku! Kuid ära unusta, et lennuõnnetuse korral on kõige rohkem surmasaanuid just esimeses klassis!
4. Ära broneeri kohta ka vahekäigu äärde jäävale istmele. Pissileminejad ronivad üle sinu, stjuardesside ja toidukärude liikumine segab samuti (ja sina neid).
5. Ära joo ennast kunagi enne väljalendu purju! Ära kaani ennast õlut täis, sest kui algab söögiaeg, siis võid kindel olla, et tubli tund-poolteist sa oma  kohalt liikuma ei pääse ja sul ei jää muud üle kui püksi lasta. Pealegi pole pohmell 10 000 m kõrgusel mitte just kõige meeldivam elamus. Järgnev peavalu aga seda hullem!
6. Parim viis kauglendu üle elada on kasutada unerohtu (ideaalselt sobib ka rahusti Xanax). Kuid arvesta sellega, et kui oled enne väljalendu nospli korralikult täis tõmmanud, siis unerohi lihtsalt ei mõju. Tegin kord sellise vea ja isegi neli unerohutabletti ei pannud mind magama, olin kogu lennu tüütus poolunes! Kui sul ei ole unerohusõltuvust, siis juba 1–2 tabletti panevad su 7–8 tunniks korralikult põõnama. Ülejäänud paar tundi (juhul kui reis kestab 11–12 tundi) aknast välja vaadata, lolle filme vaadata ja niisama molutada pole enam probleem. Lennates kord Hongkongist Amsterdami (9284 km) võtsin pärast õhtusööki paar unerohutabletti ja mingil hetkel tundsin, et lennuk on hakanud laskuma (kõrvade vestibulaarne aparaat on mul tundlikum kui nii mõnelgi elukutselisel piloodil), mõni hetke hiljem teatati aga kõlarite kaudu, et lennuk hakkab maanduma, paluti kinnitada turvavööd. Tüütut õhureisi nagu poleks olnudki! Kui aga lend peaks kestma 18 tundi, siis telli aegsasti lennujaama endale vastu hullumaja auto, et ravi saaks kohe alata!

Peter Hagen

NB! Loe ka:
Kuidas lennuhirmust võitu saada?
Alla tulevad nad alati!