Kas Nõukogude Liidus oli seksi?

1 minutit lugemist

Nagu poole sajandi tagustest õpikutest lugeda võime, nimetati kommunistlikus ideoloogias soojätkamist „tööjõu taastootmiseks”. Seksi ainus otstarve oli tagada, et riigis üks eluliselt vajalik tootmisvahend – inimtööjõud – otsa ei lõpeks. Tööjõu taastootmise mehhanismiks oli sotsialistliku ühiskonna algrakuke – perekond. Mistahes abieluvälist seksi pidas kommunistliku partei diktatuur lubamatuks.
Kõige hävitavama hoobi nõukogude noorte moraalsele palgele andis siiski VI rahvusvaheline noorsoo- ja üliõpilasfestival, mis peeti Moskvas 28. juulist 11. augustini 1957. See oli kõikide aegade arvukaim festival 34 000 osavõtjaga 131 riigist. Kuna niisugust hulka välismaalasi polnud Nõukogudemaal iial varem nähtud, läksid vene neiud sõna otseses mõttes arust ära. Just selle festivali järel tekkis Venemaal mood panna lastele võõrapäraseid nimesid. Nimesaajatest puudust ei olnud, vähemalt mitte Moskvas. Üheksa kuud pärast festivali tõusis sündimus pealinnas järsult. Rahvasuu nimetaski uusi ilmakodanikke „festivalilasteks”. Nii mõnegi noore ema vanematele tekitas suurt piinlikkust lapselapse ebaharilik nahavärv.

Edasi loe augusti „Maajas”! Jätsid ajakirja ostmata, vaat nüüd uuri ise, kas oli N. Liidus seksi või ei. Vahepeal aga võid lasta endale teha ka viienda koroonavaktsiini süsti!

Tunnuspildil: VI rahvusvaheline noorsoo- ja üliõpilasfestival Moskvas.

MAAJA

0

Your Cart