Seks kui terrorivahend

5 minutit lugemist

Seks ei ole ainult vabatahtlik naudingute allikas. Sellega saab halastamatult kätte maksta, meest või naist oma tahtele allutada…

Abielus on täiesti tavaline, et mees ütleb oma seaduslikule naisele: täna on halb toit, enne kui vaaritama ei õpi, seksi ei saa. Naised aga püüavad seksist ilmajätmisega oma napsulembeseid mehi raamidesse suruda. Need on kõige labasemad näited. Seksiga kauplemine ja manipuleerimine on seaduslikes kooslustes väga levinud.
Seksist on aegade jooksul kujunenud kauplemisvahend, mille abil saab jagada piitsa ja präänikut.
Abielusisesed hõõrumised üldiselt hästi ei lõpe. Mõni soetab kättemaksuks armukese, kuid variante on teisigi.

Kui levinud on seks kui kättemaks?
Väga levinud. Abielumehed kurdavad sageli, et naised teevad neile liiga, ja muidugi ka vastupidi. Julgemad paarid lähevad nõustaja vastuvõtule koos. Õigesti teevad, sest nii leitakse kiiremini lahendus. Ei tuleks kasutada mõistet seks kui kättemaks, vaid seks kui kaup. Kättemaks on lihtsalt kauba konkreetsem näide.

Miks paarid seksi abil kätte maksavad?
Põhjused on väga erinevad: tüdimus, usaldamatus, meeste kesine potents, rahanappus jne. Tüüpiline on abikaasade kemplemine, et kuna sul on keegi teine, siis mina otsin ka armukese. Naine ähvardab: sul on sõbranna, küll mina leian endale ka kaks või enam sõpra. Mehed uhkustavad tihti oma naistehulgaga. Aga kes see ikka julgeb rääkida, et ta ei ole enam õige mees ja abikaasa nõustub vahekorraga ainult siis, kui ise tahab. Mehed sageli valetavad ja fantaseerivad oma seksuaalse võimekuse kohta.
Kui küsida mehelt, kui tihti ta üldse vahekorras on, siis esmalt ütleb, et kolm korda nädalas, siis paar korda kuus ja lõpuks selgub, et üldse mitte. Järelikult on siis keegi kõrvalt. Kõrvalsuhted on väga levinud ja enamik võtab neid väga lõdvalt. Sageli isegi ei mäletata, kui palju juhukontakte on üldse olnud.
Kui abikaasade vahel klappi ei ole ja keegi istub pidevalt kuival, siis otsitaksegi sekspartnereid mujalt. Nii see meie elu on. Minnakse mujale otsima, kui kodunt ei saa.

Mis juhtub, kui inimene elab pikka aega seksita?
Kui korrapäraseid sekssuhteid pole, siis naistel tulevad günekoloogilised haigused, igasugused vähid, ja meestel võib tekkida eesnäärmepõletik.

On see taunimisväärne, kui tervise huvides tellib seksijanune endale nais- või meesprostituudi?
Prostituudid on parem variant kui mitte midagi, aga ainult välismaal. Prostituudid ei ole kunagi usaldusväärsed, nende taga on igasugused haigused ja pätid. Lõpuni prostituudid probleeme nagunii ei lahenda. Parem siis juba masturbeerida. On kindlam, mõnusam ja tuleb kordades odavam.

Kuidas sellesse suhtuda, kui naine ütleb mehele, et kõigepealt raha koju ja alles siis saad seksi?
Ega see normaalne ole. Üks „Maaja“ lugeja sai abikaasalt ainult raha eest kaks korda kuus, avansi- ja palgapäeval. Mees küsis, mida edasi teha. Naine peab ennast muutma, kui ei taha oma meest kaotada.

Abikaasadevaheline prostitutsioon on siis täiesti olemas, ainult raha eest ja kõik?
Kõlab amoraalselt, kuid paljudel juhtudel ongi abielu prostitutsioon. Naised müüsid ennast 50 000 aastat tagasi ja müüvad edaspidigi.

Kes süüdi on, et isegi abielus käib seksi asjus pidev jama?
Raske üldistada, see sõltub ikkagi partneritest. Tihtipeale arvavad naised, et nemad on täitsa normaalsed, ainult meestel on häda mõistuse ja kõige muuga. Et ravigu kõigepealt oma pea ära, küll siis saavad seksi ka.
Alati võib kompromissi leida, kuid sageli on naised need, kes järele ei anna. Veel hullem, seksiga kaubeldakse. Ühel päeval saab preemiat, siis jälle ei saa. Põhiline, et kodused ülesanded oleksid tehtud. Jamaks läheb siis, kui naine lubab seksi ega anna. Siis võtab mees juba jõuga. Abikaasade vahel on seksuaalset vägivalda päris palju. Väga vähesed naised julgevad kirjutada politseisse avalduse ja neistki paljud võtavad selle tagasi.
Partnerite seksisoovid on erinevad, alati ei ole tegu kättemaksu ega pipardamisega. Meditsiinis on mõiste seksuoloogiline vastuseis ehk seksuoloogilised käärid. Teatud vanuses on meeste ja naiste seksihuvi erinev. Näiteks 18-aastased noormehed on hüperseksuaalsed, see on täiesti normaalne. Mõne aasta pärast suur seksihuvi väheneb, naistel aga tung suureneb. Eriti himurad on umbes 35-aastased naised. Varajases keskeas paaride puhul juhtub tihti, et mees ei taha enam üldse, aga naine tahaks jälle hirmsasti.

Kes seksiga rohkem manipuleerivad, mehed või naised?
Mehed on kergemini manipuleeritavad, sageli isegi allaheitlikud. Traditsioonilises perekonnas pole kuigi raske ära arvata, kelle jalas tegelikult püksid on. Tuleb arvestada, et bioloogiliselt on mees ja naine miinus ja pluss, seepärast üksteist ka ei mõisteta. Aga kui osapooled ise lahendusi ei otsi, ei aita ükski nõustaja.

Mida teha, kui suguelu on muutunud põrguks?
Tuleks omavahel rääkida, aru pidada konsultandiga. Mehi aitavad kindlasti hobid. Nokitsemine garaažis, kalapüük ja jahipidamine hüvitavad puudujääke seksuaalelus. See ju vana tõde, et kui mees on kirglik kalamees, siis voodis midagi ei klapi või on naine frigiidne. Juba Sigmund Freud ütles, et fanaatilise kalastamise ja jahipidamise taga on rahuldamata sugutung. Kuid üldiselt ei ole kõik nii lihtne, nagu Freud arvab. Ta ise ei olnud ka päris tüüpiline mees, sest suguelu puudus tal täielikult. Seksiküsimustes oli ta rohkem teoreetik.

Mida teha?
Universaalseid lahendusi ei ole. Eriti keeruliseks muutub olukord siis, kui üks osapooltest ei võta kuidagi vedu. Sellises seisus tasub tõsiselt mõelda lahkuminekule.

Ega see hästi lõpe, kui paarid teineteist seksiga terroriseerivad?
Mehed saavad veel seksita hakkama (parem käsi ei vea kunagi alt!), aga naistel läheb väga raskeks. Seksiga manipuleerimine tähendab hingelisi traumasid, võib tekitada psüühilisi häireid, isegi vaimuhaigust. Lõpuks võib raske depressiooniga psühhiaatri juurde sattuda.

Miks tekivad seksuaalelus konfliktid?
Inimesed on paindumatud, elavad tabudes. Veel 20 aastat tagasi arvati, et erimeelsused seksis tekivad halvast tehnikast, järelikult tuleb poose muuta. See on loll jutt. Kui ikka armastust ja seksuaalset tõmmet ei ole, ei aita mingid akrobaatilised poosid. Ainult seksi abil ei ole võimalik abielu korraldada ja ainuüksi mehe jõukus või kuulsus ei taga veel kvaliteeti suhetes.

Peter Hagen