Mis ajab moslemiterroriste vabasurma?

2 minutit lugemist

Kurikuulus evolutsioonipsühholoog Satoshi Kanazawa seostab oma raamatus „Ten Politically Incorrect Truths about Human Nature” („Kümme poliitiliselt ebakorrektset fakti inimloomusest“) omavahel suitsiiditerrorismi ja suguelu.

Kanazawa osutab, et ehkki suitsiidipommirünnakute ajendid pole alati usulised, on neil juhtudel, mil religioon mängu tuleb, toimepanijateks eranditult moslemid.
Londoni majanduskooli (LSE) teadur Kanazawa väidab, et ühiskondades, kus on lubatud polügüünia – kooselu rohkem kui ühe naisega, nagu mõnedes islamimaades –, on alati paratamatult suur hulk mehi, kes puhtmatemaatilistel põhjustel partnerit ei leia. Tema sõnul muudab see mehed vägivaldsemaks või agressiivsemaks – nad on sunnitud partneri pärast konkureerima.
Kanazawa teooria kohaselt suurendab taoline tugevam konkurentsisurve tõenäosust, et noored mehed võtavad partneri leidmiseks appi vägivaldsed meetmed, sest nii toimides on neil naisemeestega võrreldes vähe kaotada ja palju võita.
Seetõttu toob polügüünia kõigis ühiskondades kaasa rohkem vägivaldset kuritegevust nagu mõrvad ja vägistamised, isegi kui võtta arvesse selliseid ilmseid tegureid nagu majanduslik arengutase, majanduslik ebavõrdsus, rahvastikutihedus, demokraatlikkuse määr ja mitmesugused eri religioonid.
Kanazawa lisab, et uskumus, mille kohaselt ootavad märtrit paradiisis 72 neitsit, ajendab taolises olukorras noori mehi enesetaputerroristideks hakkama.
„Noorte, madala staatusega moslemimeeste jaoks, kellelt vanemate, kõrgema staatusega meeste polügüümiaharrastus on röövinud paaritumisvõimalused, hakkab isegi taoline ähmane hauataguse tasu lubadus troostitute paljunemisväljavaadete valguses ahvatlev paistma,” kirjutab ta.
MAAJA: Muidugi võib selline jutt mõndagi moslemit väga pahandada, kuid minusugust kainelt arutlevat analüütikut jätab see külmaks. Kanazawa teooria ei ole sugugi õhust võetud, tema seiskohad on aga vägagi vettpidavad. Mul on hästi meeles, kuidas ühes telesaates esines moslemiks hakanud eestlanna, kes väitis, et enesetaputerroristide puhul on tegemist madala haridustasemega meestega, kes lasevad usufanaatikutel endaga manipuleerida. Seega olevat islam rahumeelne religioon. Kuid eesti vanasõna ütleb, et tilk tõrva rikub meepoti või nagu Jordaania kuningas Abdullah II ütles: „Tilk mürki rikub kaevuvee.“ Nii on ka islamiga. Miks on kõik need arvukad enesetaputerroristid eranditult moslemid, kui islam nii rahumeelne religioon on? Miks ei ole enesetaputerroristide hulgas mitte ühtegi Jehoova tunnistajat, baptisti, mormooni, amišit või õigeusklikku? Ka on väga rumal väita, nagu oleksid terroristid harimatud ja kergesti mõjutatavad noored mehed.
Mohammed Atta (2001. aastal oli ta 33-aastane), oli Kairos tegutseva advokaadi poeg. Atta asus õppima Hamburgi Harburgi tehnikaülikooli, kus ta õppis seitse aastat linnaplaneerimist. Et talle sai osaks põhjalik ajuloputus, selgub ka Atta testamendist. Raske on uskuda, et temasugune lääneliku haridusega mees võttis omaks jampsliku usu sellesse, et märter pääseb kohe pärast surma paradiisi 72 neitsit keppima. Mohammed Atta oli see mees, kes juhtis 11. septembril 2001 American Airlines’i Boeing 767 New Yorgis Maailma Kaubanduskeskuse hoonesse.

Vt ka internetis: List of Islamic Terror Attacks (alates 2001. aastast)

NB! Loe ka:
Islamiterrorismi lätted
ISLAM on rahu religioon… kui mõned pommiplahvatused, noarünnakud ja autodega otsasõitmised välja arvata
Islami umbsõlmed