Miks naer nii tervislik on

1 minutit lugemist

Teil on mure oma tervise pärast või te olete muidu halvas tujus? Siis tuleb teil palju naerda, meelsasti ja sageli, sest naer ja rõõmsameelsus mõjutavad tervist ja elu ainult positiivselt! Teadlased maailma eri paigust kinnitavad üksmeelselt: naer on imerohi, see mõjub tõhusalt meie organismile ja hingele.
* Naer on terviseks, see mobiliseerib meie immuunsussüsteemi ja tugevdab organismi paljude haiguste vastu.
* Naer kiirendab põhimõtteliselt paranemist, leiavad prantsuse arstid. Naljakaid videofilme vaadanud patsiendid paranevad märgatavalt kiiremini kui teised haiged.
* Ohjeldamatu naerupahvak võib pulssi kiirendada kuni 120-ni nagu paigaljooksu korralgi. Südamest tulev naer parandab kopsude ventilatsiooni ja reguleerib südame tööd.
* Naer soodustab adrenaliini eraldumist kehas ja aktiviseerib valuvaigistava toimega hormooni endorfiini eraldumist. Haiged, kes palju naeravad, tunnevad ka vähem valusid.
* Sageli naervad inimesed magavad paremini, nende seedimine on korrapärasem ja vererõhk normaliseerub kergemini.
* Inglismaal Birminghamis arendasid psühhoterapeudid raskemeelsete patsientide jaoks välja naeruteraapia pärast seda, kui nad avastasid, et naermine maandab stressi, kaotab hirmutunde ja vabastab depressioonidest.
* Naermine soodustab nn. õnnehormooni serotoniini eraldumist. Seda asjaolu kasutab California psühhiaater Paul Elkman ära oma ülekaaluliste patsientide juures, kes tahavad maha võtta.
* USA uurijad väidavad, et sagedane naermine kaitseb näonahka kortsude eest. Naermise ajal on tegevuses 17 musklit, mis pingutavad näonahka.
* Naeratamine teeb õnnelikuks isegi siis, kui see on kunstlik, leiavad California ülikooli arstid. Asi on selles, et näomusklid ergutavad aju seda osa, kus asub nn. õnnekeskus.
* Ja kõige lõpuks mõjub naer teistele inimestele usaldustäratavalt. Näiteks ülemused, kes palju naeravad, suudavad tunduvalt paremini oma alluvaid tööle ergutada kui virila ilmega irisejad. Niisiis soovitus mänedžeridele: naerge rohkem!