Naised on räpased

2 minutit lugemist

Soome ajalehe „Turun Sanomat“ ajakirjanikud tegid 2011. aastal omapärase eksperimendi, mille tulemusel selgus, et naised pesevad avalikus WC-s pärast oma häda õiendamist palju harvem käsi kui mehed.

Pärast WC kasutamist tuleb käed puhtaks pesta. Paljud naised pole sellest ilmselt midagi kuulnudki!

Ajakirjanikud viisid eksperimendi läbi Turu kaubamaja WC-s. Nad jälgisid kempsu külastanud naiste ja meeste kätepesuaktiivsust poole tunni jooksul, istudes ise samal ajal kabiinis ja jälgides kraanikausside piirkonda. Kätepesuvahendid olid olemas igal pool. Jälgimisaja jooksul käis meeste WC-s 25 meest, kellest tervelt 21 pesi ka käsi. Naiste WC-s oli tulemus aga ootamatu – 40-st naisest jättis tervelt 21 oma käed pesemata.
Meeste kempsus pesid käsi eri rassidest inimesed, noored ja vanad. Paljud naised keskendusid aga bakterite hävitamise asemel huuleläike lisamisele ja soengu kohendamisele. Naiste WC-s võis sotsiaalne surve olla põhjuseks, miks mõned naised käsi pesid: rohkem jäeti käed pesemata siis, kui keegi seda ei näinud. Meeste vetsus sookaaslaste lähedalolek käitumist ei mõjutanud. Käsi pesed mehed üldiselt ka hoolikamalt, sest enamik käsi pesnud naisi pani käed ainult korraks vee alla.
„Kui ma ei viitsi enda raseerijat otsida või see on juba karvadest ummistunud, kasutan ma oma elukaaslase žiletti, et oma jalgevahelt karvu ajada,” tunnistavad mitmed naised.
„Kui mul hakkavad järsku päevad ja mul ei ole ei tampooni ega sidet käepärast, jooksen ma lähimasse tualetti, voldin kokku hunniku vetsupaberit ja panen endale aluspükstesse ning loodan parimat,” on üks enimlevinud naiste räpastest saladustest.
„Ma ei pese peaaegu kunagi oma rinnahoidjaid, välja arvatud neid, mis on valged. Ma lihtsalt ei viitsi ja see tundub nii mõttetu…” Mehed, mõelge hoolega – kui tihti te olete näinud oma naise rinnahoidjaid pesurestil kuivamas? Mitte eriti tihti, ega ju?
„Mõnikord sätin ma oma rinnad laua peale ja kujutan ette elu ilma nendeta. Kõik oleks nii palju kergem.”
„Mu varbad on karvased ja ma kitkun neilt ükshaaval karvu. See on väga valus, aga samal ajal nii mõnus tunne, kui karv varba pealt lahti tuleb,” kirjutab mitu naist.
„Päris tihti, kui ma endalt tampooni eemaldan, jäävad vetsu vereplekid ja ma teen näo, et neid pole olemas. Loodan alati salamisi, et mu mees puhastab need ära ja et tal on seda tehes vastik olla,” on mõned naised eriti salakavalad.

MAAJA