Maailma kõige veidramad abielud

7 minutit lugemist

Viimastel aastatel on selgeks saanud, et abiellumise eesmärgil igale naisele meest või igale mehele naist polegi niisama lihtne leida. Seetõttu tuleb maailmas ette juhtumeid, kus inimesed abielluvad loomade, puude või kellega-millega iganes, geide omavahelistest abieludest rääkimata.

Naine abiellus delfiiniga

Briti naine abiellus Iisraelis delfiiniga. Ida-Londonist pärit Sharon Tendler kandis sündmuse puhul valget siidkleiti ja tiaarat. Isane delfiin Cindy ujus basseinis tseremoonia ajal tema kõrval. Seejärel suudles naine delfiini ja sosistas ta hingamispilusse ,,ma armastan sind“.

,,Cindy on 35-aastane ja ma olen teda viimased 15 aastat vaatamas käinud, ta on armas,“ ütles pruut. Pärast tseremooniat sukeldus pulmakleidis naine vette ja kallistas delfiini.

Pisitüdruk abiellus koeraga

Indias Orissa osariigis Bhuba neswari linnas toimus suurejooneline pulmapidu – Munda hõimu 5-aastane tüdruk Kuni abiellu koeraga. Kuigi ka varasemate aastatel on väikseid tüdrukuid Indias sunnitud abielluma koeraga on see siiski üpris omapärane ta va, mida olid tunnistamas mitme ajalehe reporterid ja fotograafid. Hõimu enam kui 250 perekonna esindajad jagunesid abiellumisrituaalis kahte rühma – üks esindas pruuti, teine peigmeest. Spetsiaalselt välja valitud ja kaunistatud koera tõid pruudikoju isamehed. Koera omanik ja „peigmehe isa“ Raghunath Munda viis läbi kõik vajalikud rituaalid ja toimingud. Vahetati sõrmuseid, tantsiti, taoti trumme, pidutseti. Tüdruku isa Naveen Munda oli pulmadega rahul, sest tegemist on iidse hõimutavaga. „Kui lapseeas tüdruk pannakse paari koeraga, siis uskumuste järgi kaitseb see teda elu jooksul metsloomade rünnakute eest,“ rääkis isa.

Kanadalane kosis vahtrapuu

Kanadatane Henre Larouge tundis end nii üksildasena, et võttis kaasaks vahtrapuu. Larouge oli parajasti sõbra Joshiga jalutamas, kui märkas sõbra hoovis suurepärase figuuriga puud. ,,See oli armastus esimesest silmapilgust,“ räägib Henre.

Armunud mees ronis vahtra otsa, kosis seda ning nüüd on Henre ja Oarice’iks ristitud puuke õnnelikus abielus. Larouge tunnistab, et suhtest puudub küll inimlik soojus ja tunded, aga „Clarice ei ütle kunagi ei ega võta kaalus juurde“.

Kaheaastane tüdruk pandi mehele

Pakistani kogukondade liidu otsusel kihlati 2-aastane tüdruk 42-aastase Mohammed Altafiga. Sõlmitud liit oli mõeldud karistuseks tüdruku onule Mohammed Akmalile, kes võrgutas Altafi naise. Kuna abielurikkujal lapsi pole, käristati ta vennatütart. Ettekirjutuse järgi peab tüdruk 18-aastaseks saamisel abielluma kannatanu Altafiga, vaatamata sellele, et mees on temast 40 aastat vanem. Kacha Chohani küla elanik Altaf on talle sarvi teinud naisest juba äragi lahutanud. Liidu nõukogu vanemad leidsid, et Pakistanis vägagi soliidsest kahjutasust 3800 dollarist jääb antud patuteo hüvitamiseks vaheks. Pakistani mõningates piirkondades on tavaline, et sugukonna nõukogud mõistavad kohut nii tundlikes küsimustes nagu abielurikkumised, mida peetakse perekonna au rüvetamiseks. Tihti on niisuguse kohtu otsused seadusevastased.

Laulatati kaks koera

USA-s Michigani osariigis Clintoni linnas pani kirikuõpetaja 6. novembril 2006 paari kaks koera. Toimus ka klassikaline abielutseremoonia, milleks kulutati 1200 dollarit ja millest võttis osa 70 külalist. Kaheaastane koer Bobby ja kolmeaastane koer Gracie elasid naaberkruntidel, kuid Bobby 79-aastane perenaine Susan Laurer andis oma koera pärast pulmi pruudi pererahvale ehk Frank ja Cyndi Parise’ile. Koerad pani paari kristlik preester Joseph DeRose. Pärast traditsioonilist tseremooniat kõnetas preester koeri kui „härra ja proua Bobby ja Gracie Laurer“.

Peig kandis kaabut, musta smokingit ning punast lipsu. Pruut Gracie’le oli tehtud maniküür ning koerake oli riietatud valgesse. Pulmatort oli kondikujuline ning selle keskel ilutses roosa süda.

Abielu kahe naisega

Hollandi mees on enda kinnitusel seaduslikult abielus samaaegselt kähe naisega. 46-aastane Victor de Bruijnil on 31-aastane naine Bianca ning nad on koos alla kujutanud kooselulepingu 35-aastase Mirjam Geveniga. Hollandis on mitmenaisepidamine keelatud, kuid miski ei keela perekond de Bruijnil võtta oma katuse alla elama veel üht naist. ,,Minu jaoks on see pulm, ma armastan neid mõlemaid,“ kinnitab mees ise. Victor ja Bianca kohtusid lahutatud Mirjamiga interneti vahendusel. Kaks kuud hiljem kolis naine nende juurde.

,,Me kuulume kokku ja mitte ainult seksi pärast. Naiste vahel pole mingit armukadedust, nad on mõlemad biseksuaalsed. Kui nad oleksid mõlemad heterod, oleks asi keerulisem,“ räägib Victor.

Mees abiellus ämmaga

Rumeenlane üllatas perekonda ja sõpru, kuna otsustas, et lahutab ja abiellub ämmaga. Focsani linnas elav 27-aastane Laurentiu jõudis oma naisega abielus olla kolm kuud. Mõni kuu pärast lahutust abiellus ta endise ämma, 45-aastase naisega. Noorpaar tahtis teha vaikse registreerimise, kuid asi lõppes skandaaliga. ,,Ilmselt mu endise naise palgatud naine ilmus registreerimisele ja hakkas meie kohta piinlikke solvanguid loopima,“ rääkis peigmees. Mees tahtis politsei kutsuda, kuid temast tükk maad vanem pruut oli sellele vastu. Laurentiu plaanib eksämmaga saada kaks last – poisi ja tüdruku.

Homoabielu eest surmanuhtlus

Pakistani Nangrosa külas pustu hõimus toimus abielutseremoonia 42-aastase mehe ja 16-aastase poisi vahel, keda ähvardab nüüd ,,ebapüha liidu“ sõlmimise eest hukkamine. Liaquat Ali väidab, et armus Markeen Afridfsse ning otsustas temaga abielluda. Uhke pulmapidu peeti kohalike traditsioonide järgi, köhal oli bänd ning külalistele kaeti rikkalik laud. Pulmalised avastasid alles kohapeal, et pruudiks on noor poiss, ning raevusid halvast üllatusest. Kohaliku poeomaniku sõnul olid 200 külalist hämmingus, kui avastasid, et valge hobuse seljas talutati sisse pruudiriietuses poiss. ,,Kui me avastasime, et Liaquat kavatseb abielluda poisiga, lahkusid paljud külalised lahkusid midagi söömata,“ rääkis üks külaline.

Afganistanist pärit Liaqut sai abieluks poisi perekonna nõusoleku, kuna pere on vaene. Ta maksis neile 40 000 ruupiat (umbes 550 eurot). Kohalikud hõimujuhid kogunesid erinõupidamisele ning otsustasid, et „ebamoraalsele ja häbiväärsele teole“ tuleb reageerida. Paljud nõuavad paarile surmanuhtlust, kuna nad ei rikkunud mitte üksnes koraani käske, vaid mõnitasid hõimutavasid.

Naiseks lõigatud mees naitus ekskaasaga

Suurbritannias registreeriti homoabielu kähe naise vahel, kes olid varem teineteisega 14 aastat heteroabielus. Nimelt oli mees lasknud end vahepeal naiseks lõigata. Bernard ja Joyce Rogers abiellusid 1967. aastal, kuid alates 1991. aastast on nad elanud ,,nagu õed“, sest Bernard hakkas Bernadette’iks, lastes end naiseks lõigata. Enne taasabiellumist pidi paar aga kõigepealt lahutama, sest seadus ei tunnista abielu jooksul tehtud soovahetust.

Pensionär on olnud 162 korda abielus

75-aastane Bosnia pensionär Nedeljko Ilincic väidab, et on alates 15. eluaastast olnud 162 korda abielus ning loodab abielluda veel saja naisega. „Abielude pikkus oli alati erinev. Mõnikord olin ühe naisega paar aastat, vahel ainult nädala,“ ütleb endine ettekandja, kes peab abielustaaži Guinnessi vääriliseks. Esimest korda abiellus rekordiomanik 15-aastaselt endast 20 aastat vanema naisega, kelle olid välja valinud vanemad. Vaatamata naise jõukusele olevat sunniviisiline abielu kestnud vaid mõni kuu. Mõned naised vahetusid Nedeljkol nii tihti, et ta ei mäletavat nende nimesidki. Praegu kavatseb mees abielluda 163. korda, kuid ei suuda kolme kandidaadi seast valida. Mehega soovivad abielluda Janja ja Dragica ning üks tema kunagistest eksabikaasadest Petra, kellega mehel on juba kolm last. ,,Ma olen naiste seas endiselt väga hinnas ning mul pole veel kavatsust abiellumiskombest loobuda,“ rääkis bosnialane.

Munk lahkus kloostrist, et abielluda lesega

60-aastane munk Wu De Yuan hülgas kloostri 50-aastase lese Xu Mei Lani pärast. Wu- sõnul olid teiste inimeste arvamused tähtsusetud. ,,Me võtame seda kõike nii nagu see on. Me oleme kokku määratud,“ ütles ta. Wu, kellel on kolm last vanuses 26-29 eluaastat, ühines kloostriga pärast oma naise surma autoõnnetuses 1999. aastal. Wu sõnul meeldis lastehalvatust põdenud Xu talle kohe, kui ta teda kaks aastat tagasi kohtas. Tollal pidi naine üksinda hoolitsema oma kolme lapse eest. Wu sõnul hakkas ta 2005. aasta alguses naisesse armuma ning peatselt tegi talle abieluettepaneku, samuti hoolitseb ta uue naise ja tema kolme lapse eest hästi.

©Peter Hagen