Kuld – elueliksiir

7 minutit lugemist

Kuld on maailma finantssüsteemi alus, rikkuse, stabiilsuse ja laitmatuse sümbol. See on (nagu ka hõbe) esimene inimkonnale tuntud metallidest, mida tõestavad iidsetest matmispaikadest leitud esemed ning primitiivsed, meie päevadeni säilinud kaevandused. Kulda on armastatud ja jumaldatud kõikidel aegadel, seda kasutati šedöövrite loomiseks, sellest loodi luuletusi ja laule ning lõpuks õpiti kullaga ravima…

Tagasi minevikku!
Selle päikeselise metalli populaarsuse tipp sattus iidsete lõuna tsivilisatsioonide – maiade, asteekide, Egiptuse rahvaste – õitsengu ajajärku. Kõik nad kummardasid kulda kui jumalust, lõid sellest suuri kunstiteoseid, ning omasid võimsat maagilist tehnikat, mis kaitses nende loomingut vallutajate eest. Ravitsejad sooritasid juba enne meie aega unikaalseid keerulisi operatsioone, kasutades kulda inimese hüvanguks.
… Skalpelliga kirurg lõikab ettevaatlikult nahka patsiendi pealaelt. Seejärel eemaldab kuldse saega osa koljuluust ning jõuab ajuni. Siis valib põlevate tõrvikute valguses hoolikalt punkte, kuhu torkab kuldseid ja hõbedasi nõelu, ühendades omamoodi erinevad aju osad. Peale keerulist manipulatsiooni suleb avause koljus õhukese kullast plaadiga mis on kaetud salapäraste märkidega ning õmbleb naha sisselõike kohal kinni. Jääb ainult mõned nädalad oodata, et haav paraneks ning meie ees on … erakordsete ekstrasensoorsete võimetega inimene!
See ei ole väljavõte ulmeromaanist. See on operatsiooni kirjeldus, mille viisid sajandeid tagasi edukalt läbi inkad, maiad, asteegid ja iidse Egiptuse preestrid. Arvatakse, et virgutades kuldsete nõeltega aju teatud punkte ning eemaldades tükikesi ajuainet, häälestasid iidsed meedikud seda inimesele tähtsat organit nagu keerulist aparaati. Nüüd võis opereeritu anda edasi ja vastu võtta erinevaid lainepikkusi (st oli omapäraseks elavaks raadiovastuvõtjaks), muutudes selgeltnägijaks ja telepaadiks!

Kullast emake ja jumal Veles
Kulla teemaga on läbi põimitud sajad Vana-Kreeka, Egiptuse, Kaukaasia, Skandinaavia, Mongoolia, Vana-Hiina muinasjutud, legendid ja müüdid. Nii oli vanade kreeklaste ettekujutuses see metall pidevaks taevase valgustaja saatjaks. Igal hommikul sõitis jumal Helios taevasse kuldse kaarikuga, mis oli välja taotud sepp Hefestose poolt. Helios valas maapinnale kuldseid elustavaid kiiri, millest ümbruses kõik õitsema lõi. Vana-Hiinas liikusid legendid kuldsest emakesest Si-Vanmust – surematuse ravimi valdajast.
Venemaal suhtuti kullasse väga ettevaatlikult. Meieni on jõudnud põhiliselt muinasjutud salapärasest kulla peremehest – Velesest, „karja jumalast“, keda võib võrrelda hellase metsiku looduse ja metsade jumal Paaniga. Russitšid uskusid, et Veles külvab kulda planeedi pinnale ning võib oma äranägemise järgi täita juba välja valitud kullasoone selle kallihinnalise metalliga või vastupidi, panna see kaduma kohe kui inimesed alustavad kaevanduses tööstuslikku kaevandamist.

Kosmilise jõu akumulaator
Üks lahendamata saladus on selle imelise metalli mõju inimese energeetikale. Kahtlemata elavdab kuld kogu meie organismi, see tõstab tuju olenemata sellest, millisel kujul teda kasutada või millise kehaosa peale asetada. Võid ka ise kulla toimet lihtsa katse abil kontrollida.
Pane sõrme kivita kuldsõrmus või kaela ükskõik milline kuldehe. Pea meeles oma seisund enne kullaga kontakti ja 15 minutit peale seda. Võimalik, et enesetunne nii kiiresti ei parane, kuid mõttekäik ja töövõime muutuvad paremateks! See suurepärane metall rahustab, lisab sulle veetlust ja külgetõmmet. Mida kauem inimene kuldset ehet kannab, seda rohkem saab ta lisajõudu. Kõiki kulla omanikke häälestab see paremale elule ning kuld harjub kiiresti ükskõik millise peremehega.
Selles peitubki kuldehete eriline maagia. Need on omamoodi kosmilise jõu akumulaatorid. Kuhu aga seda jõudu suunata – tööle, vaimsele täiustumisele või tervenemisele, otsustab igaüks ise.

…Ja inimesed tulevad teie juurde
Mõnikord piisab kuldeseme kätte võtmisest, et väljuda depressioonist, unustada ebameeldivused ja solvumised. Mõtteline keskendumine kullale puhastab hästi sinu keha energeetilisest rämpsust.
Pane sõrme sõrmus või kätte käevõru ning aseta käsi päikese kätte nii, et see mängiks ehte pealispinnal. Sõna: „Päikese jõud, puhasta mind õnnestustest, kurvastusest ja ebaõnnest!“
Vaatle kuldeset 15 minutit, püüdes mitte millestki mõelda. Seejärel võta see ja pane kõrvale. Sulge mõneks minutiks silmad ning hinda oma seisundit. See on tunduvalt paranenud!
Sooritades sellist riitust regulaarselt, märkad varsti, et oled muutunud energilisemaks, sinus on rohkem jõudu ning inimesed on hakanud sinu seltskonda otsima.
Meie esivanemad märkasid juba ammu, et kuldsõrmus, mida naised kandsid vasakus käes ja mehed paremas käes, soodustab: nimeta sõrmes – isiklikku õnne; nimetussõrmes – karjääri; väikeses sõrmes – aktiviseerib südame tööd ja toob õnne armuasjades; keskmises sõrmes – tugevdab organismi immuunsüsteemi.
Jälgi tähelepanelikult seda, kas sinu kuldehted vahetavad värvi. Kui metall tumeneb – räägib see sinu elu ähvardavast ohust. Kui ehe, vastupidi, muutub heledamaks – tähendab, et varsti muutuvad sinu asjad paremaks ning enesetunne paraneb.

Kullavee jõud
Meie esivanemad kasutasid ammustest aegadest niinimetatud kuldset vett jõu ammutamiseks, kiireks paranemiseks peale haigust. Loomulikult on praegu puhtast kullast anumat raske leida, seepärast võta kullast münt või lihtsalt mingisugune kullast, kivideta juveliirtoode, pane see klaasist või keraamilisse nõusse. Vala pühapäeval koidu ajal sellesse puhast vett ning aseta tuppa nii, et päikesekiired sattuksid vette, kui päev on sompus – aseta nõu värske õhu kätte. Kohe peale päikese loojumist kata nõu kaanega ning aseta pimedasse kohta. Joo seda vett nädala jooksul, järgmisel pühapäeval aga valmista uus.
Kui juua kullavett pidevalt lonksuhaaval kolm korda päevas enne sööki, siis peale raviefekti avanevad aasta pärast ka sinu looduslikud anded ja võimed. Ainult üks väike tingimus: iga kahe ravinädala tagant tuleb teha kolmepäevane vaheaeg.

Kas ravim paljude haiguste vastu?
Juba vanad egiptlased pidasid kulda elueliksiiriks, ravimiks paljude hädade vastu. Vanade uskumuste järgi aitab tükikese kulla suus hoidmine kurguhaiguse korral, teeb hingamise ebatavaliselt värskeks. Kui panna lapse kaela jäme kullast kett, siis ta lõpetab nutmise.
Need – sageli täiesti fantastilised ettekujutused kulla omadustest, valitsesid inimeste meeli väga kaua aega. „Kui kullal on inimese üle piiramatu võim, peab sellel olema samasugune võim ka tema haiguste üle!“ arutlesid nad.
Lõbusat lugu kirjeldas 19. sajandi lõpul üks saksa ajakirjanik. Kohalik vürst tarvitas oma tervise parandamiseks iga päev kuldseid pille (ravimkuulikesed), oletades, et need lahustuvad maos ning mõjuvad soodsalt kogu organismile. Milline oli aga „haige“ üllatus, kui talle näidati tema organismist eemaldatud aukartustäratava suurusega kullast nööpi. Ainult nii suutis raviarst talle tõestada, et kullaga ravimine nõuab mõistust. Muuseas, puhas kuld lahustub ainult kuningvees (segu kolmest osast soolhappest ja ühest osast lämmastikhappest), milles lahustub sademeta.

See iginoor krüsoteraapia
Tänapäeva meditsiinis kasutatakse krüsoteraapiat – kulda sisaldavate preparaatidega ravimist – küllaltki laialdaselt. Näiteks raskete polüartriidi juhtude, hüpertooniatõve, parodontoosi, bronhiaalastma ja alkoholismi! See metall stabiliseerib psüühikat, osutab soodsat toimet hüsteeria, epilepsia korral, vähendab südameataki riski.
Tõsi, raviomadused on ainult puhtal kullal või selle sulamil plaatinaga (8–12% plaatinat) või kulla ja hõbeda sulamil. Teaduslikult on tõestatud, et iga inimese veri sisaldab kulda. Selle kontsentratsioon on küll väga väike, kuid homöopaadid on veendunud, et isegi sellistes kogustes on kuld väga aktiivne.
Viimasel ajal on ebatavaliselt populaarseteks saanud noorendamise operatsioonid kullast niidi kasutamisega (nn kuldne armeerimine) ja ravikosmeetika kulla põhjal.
Ja ikkagi tuleb olla ettevaatlik: kui kulla kandmisel tekib sul kehale lööve, eemalda ehe koheselt: sulle on see vastunäidustatud.

NB! Loe ka:
Kulla maagia
Kas vääriskividel on nende kandjatele maagiline mõju?
Naiste armastus – BRILJANDID!
Teemandid – hinnatuimad vääriskivid

MAAJA