Grupiseks ja narkootikumid

1 minutit lugemist
Olid ajad. Ajaloolise Woodstocki festivali ajal (15.–17. augustini 1969) võis LSD-d (slängis ja ACID) vabalt osta ja müüa.

1960-ndatel aastatel mängisid noorte kommuunides tähtsat rolli uimastid. Paljude noorte jaoks olid just hašiš, LSD ja ka kanged narkootikumid ajendiks, mis mõjutas neid astuma välja vastuvõetamatuna tunduvast kodanlikust ühiskonnast. Noored omistasid teatud uimastitele teadvust avardavat toimet ja lootsid nende abil jõuda elamusteni, mis aitaksid saada üle nende igapäevase eksistentsi troostitusest. Mõnuainete mõju all olid aga grupiseksikontaktid kerged tulema. Noored mehed ja naisedki lootsid uimastite abil süvendada oma seksuaalsete elamuste saamise võimet, jõuda meelelise naudingu maksimumini.
Tõepoolest on kõik narkootikumid, sealhulgas alkohol, suurema või väiksema pidurdusfunktsioone summutava toimega. Alkoholi tarvitamise kohta seoses sugueluga ütles juba üks Vana-Kreeka mõttetarkadest: „Veini joomine äratab kihu, kuid joogiga liialdamine viib eesmärgist kõrvale.“ Üldjuhul on alkoholil kõhkluste kõrvaldamise vahendina partnerivahetuse ja grupiseksi juures märkimisväärne tähtsus. Et aga alkoholil on ühtlasi potentsi vähendav toime, võib tema liigne pruukimine anda soovitule vastupidise efekti. Purjus mees on vilets seksija, kinnitas juba Erose kunsti suurepärane asjatundja, antiikluuletaja Ovidius.

Edasi loe maikuu „Maajast”. Iseküsimus, kust sa seda tänu riiklikule koroonaparanoiale osta saad. Lohutuseks: Selver ja Prisma on veel avatud. Hoia kõva ja ela see koroonaparanoia üle! Koonerdasid, jätsid ihnusest „Maaja” ostmata – nüüd ime näppu!

MAAJA

Loe ka: Make Love, Not War!

0

Your Cart