Grupiseks ja narkootikumid

5 minutit lugemist
Olid alles ajad. Unustamatu Woodstocki festivali ajal (15.–17. augustini 1969) võis LSD-d (slängis ja ACID) vabalt osta ja müüa.

1960-ndatel aastatel mängisid noorte kommuunides tähtsat rolli uimastid. Paljude noorte jaoks olid just hašiš, LSD ja ka kanged narkootikumid ajendiks, mis mõjutas neid astuma välja vastuvõetamatuna tunduvast kodanlikust ühiskonnast. Noored omistasid teatud uimastitele teadvust avardavat toimet ja lootsid nende abil jõuda elamusteni, mis aitaksid saada üle nende igapäevase eksistentsi troostitusest. Mõnuainete mõju all olid aga grupiseksikontaktid kerged tulema. Noored mehed ja naisedki lootsid uimastite abil süvendada oma seksuaalsete elamuste saamise võimet, jõuda meelelise naudingu maksimumini.
Tõepoolest on kõik narkootikumid, sealhulgas alkohol, suurema või väiksema pidurdusfunktsioone summutava toimega. Alkoholi tarvitamise kohta seoses sugueluga ütles juba üks Vana-Kreeka mõttetarkadest: „Veini joomine äratab kihu, kuid joogiga liialdamine viib eesmärgist kõrvale.“ Üldjuhul on alkoholil kõhkluste kõrvaldamise vahendina partnerivahetuse ja grupiseksi juures märkimisväärne tähtsus. Et aga alkoholil on ühtlasi potentsi vähendav toime, võib tema liigne pruukimine anda soovitule vastupidise efekti. Purjus mees on vilets seksija, kinnitas juba Erose kunsti suurepärane asjatundja, antiikluuletaja Ovidius.
Troopilises Aasias laialt levinud mõnu- ja joovastusaine on beetel. On teada, et idamaade mehed närisid seda sageli eesmärgiga ejakulatsiooni tagasi hoida ja seeläbi suguakti pikendada. Mis puutub „päris“ uimastitesse nagu hašiš, marihuaana, heroiin, crack, LSD jt., siis esines kommuunisiseste seksimängudega seoses nende pruukimist sageli. Mõnikord kasutigi neid spetsiaalselt selleks, et seksuaalselt kogenematumate osavõtjate kõhklusi kõrvaldada. Tüüpiline on 23-aastase Ina G. juhtum:
„Kui sul on sees ports LSD-d või crack‘i,“ jutustab Ina, „käib sul ajus nagu mingi pauk – ühtäkki on sul tunne, nagu suudaksid lennata, või sa näed kogu maailma värvides, milliseid sa varem ei osanud uneski näha, või sa kuuled helisid, fantastilist muusikat… ja sa suudad kõike… kogu su keha on tundmustele valla. Kui sa selles seisundis mõne mehega keppima juhtud – see on alles elamus! Sa tunned naudingut üle kogu keha. See on nii, nagu ujuksid sa üleni ühesainsas suures orgasmilaines… ja sul on tunne, et see ei lõpe iialgi… see on parim, mis olla saab, nii kaua kui ta kestab…“
See, mis taolisele hiigelnaudingule järgneb, kujutab aga enamiku uimastikasutajate puhul endast järsku langemist paradiisist põrgusse. Seda ka seksi vallas. Paljud ei suuda seda välja kannatada ning võtavad seepärast „mõnuaineid“ appi sagedamini ja järjest suuremates kogustes.
Üks narkootikum, mis ei kutsu küll vahetult esile keemilisi reaktsioone inimkehas, kuid põhjustab siiski tajumuutusi ja sisemiste kammitsate nõrgenemist, on elektriliselt võimendatud rokk- ja popmuusika. Ka muusikafännide hulgas tuleb ette spontaanset grupiseksi, tihti võhivõõraste inimeste vahel. Suurtel rokifestivalidel, elektriliselt võimendatud basside mürina ja haaravate rütmide saatel, meeleolust ja värvilistest prožektorikiirtest üleskeeratuna võivad nn. groupie‘d – mingi populaarse muusikastaari nais- ja vahel ka meessoost imetlejad – sattuda omamoodi massiorgasmi, mis pühib minema kõik pidurid. Taoliste kontsertide järel ei tule ette mitte ainult tugevate agressioonide väljaelamist, mis võib väljenduda istmete ja piirete lõhkumises ning huligaansetes kallaletungides, vaid kontserdi vallapäästetud emotsioonid võivad leida väljenduse joovastunud groupie’de seksimängudes.

Lausa ikooniline stseen Woodstocki festivali ajal.

Võhivõõrad partnerid, kes ei ole teineteist kunagi varem näinud ja arvatavasti ka kunagi enam ei kohtu, sööstavad kui pöörased teineteise kaisutusse ja astuvad vahekorda, laskmata ennast vähimalgi määral häirida kõrvalviibijatest, kes sageli ongi juba samasuguse tegevusega ametis. Selline pigem juhuslikult aset leidev, ühise elamuse intensiivsusest vallapäästetud masside erotiseerimine teeb võimalikuks kõik seksuaalse mängu variandid: vastastikuse masturbatsiooni, fellatio, coituse jne. Pärast läheb kumbki jälle oma teed ega meenuta võib-olla kunagi mõnugrimassi partneri näol. Kirest haaratud neiud liiguvad ühe mehe juurest teise juurde, mehed aga haaravad himuralt iga naisekeha, mis käte alla satub.
Masside orgiastiline erutamine kulmineerub seksiorgiaga, milles osaleb valitud seltskond koos staariga. Staar ise, tema ansambli liikmed ja abipersonal saavad ju muusika joovastavast ja sisemisi tõkkeid kõrvaldavast mõjust kõige vahetumalt osa. Puhkust ja vaheldust otsitakse tihti uimastitest ja intensiivsest seksist. Rokimiljöö on täis eriskummalisi pidusid, mis toimuvad edukate kontsertide järel. Käputäis valitud, kogenud groupie’sid ja ansambli liikmed oma sõbrataridega kohtuvad hotellisviidis või ka proovilaval ning annavad oma tungidele vaba voli. Seal võib esineda vastastikust masturbeerimist, homoseksuaalseid ja lesbilisi vahekordi, ekstreemseidki seksimänge; kõige krooniks on aga suur pauk, ohjeldamatu orgia, kus igaüks, kes veel suudab, proovib ühe või mitme partneriga läbi iga seksi variandi, mis talle parajasti pähe tuleb.
Grupiseksi harrastatakse ka paljudes noortesektides, sageli ühenduses kommuunilaadse kooseluga. Eesmärgiks on pahatihti liikmete hoidmine võimalikult suures sõltuvuses sekti juhist. Näiteks USA-s tegutsenud sektist „Taevase vabastuse kirik“, mille liider vahistati finantsmahhinatsioonide pärast, kirjutati: „Sekti mõlemast soost liikmed, kes olid eranditult noored, elasid ühises majapidamises, omamoodi kommuunis. Igaühel oli kindlaksmääratud töö ja ülesanded. Kogu raha, mis sekti liikmed teenisid, tuli anda ühiskassasse. Söögi ja igapäevaste tarbeesemete andmine liikmetele toimus vastavuses rangete reeglitega. Suur osa ajast pühendati niinimetatud tajutreeningule ja meditatsioonile. Individuaalsed seksuaalsuhted olid keelatud, küll aga toimus regulaarselt nn. erootikaring, kus kõik liikmed tulid kokku ja tegid grupiseksi sekti juhi eestvedamisel ja tema korralduste järgi. Uute naissoost liikmete puhul eeldati iseenesestmõistetavusena seda, et nad astuksid sekti juhiga vahekorda. Seda oli vaja nende erootilise energia kontrollimiseks – nii kõlas isehakanud „pühaku“ selgitus.“
Kommuunid ning mehe ja naise kooselu kodanlike vormide hülgamine oli 1960. ja 1970. aastate grupiseksielu üks tahk. Selle harrastajad olid peaaegu eranditult ühes või teises vormis ühiskonna heidikud, autsaiderid, kellel oli soov luua uus, enda ettekujutustele paremini vastav maailm.

 

MAAJA