Armatsemise eest 30 aastaks vanglasse!

2 minutit lugemist

Uskumatu, USA-s mõisteti 41-aastane õpetajanna Valynne Bowers 30 aastaks vanglasse. Ja mille eest?! Selle eest, et ta keppis 13-aastase poisiga. Prokurör Rick Westmorelandi kommentaar: „Ühiskond peab teadma, et õpetajat võib usaldada.”

2008. aastal rääkis tollal 13-aastane poiss Bowersile, et tal on õpingutega probleeme. Õpetajanna lubas teda aidata, kuid sellest aitamisest arenes välja suhe, mida USA-s ja mujalgi peetakse kohutavaks kuriteoks. Kogu lugu algas telefoniseksiga. 2009. aasta jaanuaris leidis aset esimene jube kuritegu – õpetajanna ja poiss tegid keppi! Peale muude „aitamiste“ andis Bowers poisile igal reedel ka kitarritunde. Pärast seda aga seksiti. Pahategijate seksisuhe lõppes 2009. aasta märtsis, kui tuli avalikuks poisi teine keelatud suhe. Teine õpetajanna, 48-aastane Linda Nef läks politseisse ja tunnistas oma jubeda kuriteo – sekssuhte alaealise õpilasega üles. Patukahetsuse tuhinas kitus ta ka Bowersi peale. Nef sooritas oma kohutavaid seksikuritegusid alates 2007. aasta oktoobrist kuni 2008. aasta detsembrini. Seksuaalkurjategija Linda Nef pääses kergelt, 2009. aasta juulis mõisteti ta kolmeks aastaks vanglasse. Tema kolleegil, Vallynne Bowersil nii kergelt ei läinud.
Lood õpilaste kuritarvitamisest naisõpetajate poolt said ajakirjanduses järjest sagedamini kõneaineks pärast seda, kui 1998. aastal jõudis esilehtedele Seattle’i õpetaja Mary Kay Letourneau süüdimõistmine. Tema intiimsuhe VI klassi poisiga, millest sündis kaks last, raputas liikvele haridusasutused üle kogu riigi. Ameerika Ülikoolinaiste Liit (AAUW) küsitles 2000. aastal VIII–XI klassi õpilasi. Selgus, et 9,6 protsendile nendest oli kooliaja jooksul saanud osaks seksuaalne ahistamine või kuritarvitamine kooli personali, peamiselt õpetajate poolt, kellest 43% olid naised.
Bowersi juhtum juhib tähelepanu kristlike moraalinormide absurdsusele. Seksuaalsest kuritarvitamisest rääkimine juhtudel, kui väidetav ohver ennast sugugi kuritarvitatuna ei tunne, on silmakirjalikkuse ülim aste. Alaealiste tegelikud kuritarvitajad on kibestunud vanatüdrukud ja nende karistajad ristiga vehkivad usuhulludest eunuhhid, kes püüavad kõigile sisendada, et seks on patune ja jõle, suutmata põhjendada, miks. Muidugi on seks õpetaja ja õpilase vahel taunitav, kuid selle eest väänata 30 aastat?! Kas see pole ehk liiga range karistus? Aga võib-olla liige kerge? Aga võib-olla oleks tulnud õpetajannat õlis keeta, elusalt nülgida, talle sulatina suhu valada või koguni mõne kiriku ees platsil risti lüüa?

NB! Loe ka:
Naised, kes himustavad poisse
Jäle kuritegu LAV-s: 30-aastane õpetajanna röövis viielt noormehelt süütuse!