Naised, kes himustavad poisse

4 minutit lugemist

2004. aasta novembris vallandati Saksamaal Regensburgis 30-aastane õpetaja Claudia B. Oktoobri keskel hakkas prokuratuur kaebuste põhjal uurima „rasket seksuaalset ahistamist”. Lugupeetud, armastatud ja abielus õpetaja Claudia B. olevat väljaspool tunde seksinud oma klassi 13-aastase õpilasega. Šokeeritud vanemad tegid politseile avalduse pärast seda, kui nende poeg Tobias (kõik nimed muudetud) neile jutustas, mis tol õhtul juhtus. Selgus, et pedagoog, kes oli pealegi oma kooli usaldusõpetaja, kohtas aastalaadal oma õpilast Tobiast ja kutsus poisi oma koju. Õpetaja mees oli parajasti ametireisil. Õpetaja pakkus poisile õlut ja viina. Järgnesid kallistused ja lõpuks seks. Lugupeetud pedagoog olevat kaotanud igasuguse kontrolli enda üle ja poisi võrgutanud.

Seks lastega või alaealistega on kriminaalkuritegu ja tavaliselt meeste „pärusmaa”, kuid ka naiste osakaal üha kasvab. Saksamaal registreeritakse igal aastal u. 20 000 seksuaalse ahistamise juhtumit. Oletatakse, et tegelik arv võib ulatuda paarisaja tuhandeni.
Poisikesi jahtivad naised moodustavad ahistajate hulgast 12–15 protsenti ja see arv suureneb pidevalt. Münchenis elava ja töötava psühhoanalüütiku dr. Hanna Ziegerti hinnangul on naisvõrgutajate arvu kasv seletatav üksinda last kasvatavate emade arvu pideva suurenemisega.

Ziegert: „Just sellised naised teevad viimastel aastatel üha sagedamini seksuaalseid lähenemiskatseid oma poegadele.”
Tõsi, erinevalt vägivaldsetest meestest, võrgutavad naised oma ohvreid palju rafineeritumalt, pakkudes poistele õrnust, hellust ja hoolitsust. Seksini jõutakse sageli nagu kogemata. Nii juhtus ka Emdenis elava 15-aastase Sveniga. Poiss oli võrgutamise ajal 13. Tema ema ütles, et alguses ei märganud ta midagi. Küll aga pani ta tähele, et poiss hakkas koolis üha halvemini edasi jõudma ja tuli järjest harvemini pärast kooli koju.
Nüüd vanemad teavad, miks. Selgus, et Sven oli tervelt kaks aastat olnud naabruses elava 31-aastase vallalise naise lustipoisiks. Aurichi (Ida-Friisimaa) maakohus mõistis Dagmar H. „raske seksuaalse ahistamise” eest neljaks aastaks vanglasse.
„Üks sõber võttis mu kord Dagmari korterisse kaasa,” räägib Sven ja tunneb kergendust, et see kõik möödas on. Sõber nägi kord alasti seksinäljast blondiini, kes lubas ennast isegi katsuda. Juba kolmandal külaskäigul tohtis seda teha ka Sven.
„Mängisime omamoodi äraarvamismängu. Mina kaotasin ja pidin teda sellepärast suudlema.” Sellest päevast peale hakkas Sven Dagmarit üha sagedamini külastama. Naine tegi talle süüa ja tema mängis austajanna väikeste lastega. Siis seksiti.
„Pärastlõunal mõnikord kaks kuni kolm korda,” räägib Sven, „vahel sidus ta mu sealjuures kinni.” Kogu afäär tuli välja juhuslikult. Sveni vanaema leidis lastetoa koristamisel mõned pornofotod, millel poseerisid tema lapselaps ja Dagmar H. Renate W. (62): „Ma ei ole küll mingi vooruse verstapost, kuid neid fotosid nähes jäi mul hing kinni!”
2003. aasta suvel mõistis Ludwigsburgi leebe kohtunik Sandra M.-le (30) 19 kuud tingimisi vabadusekaotust. Üksinda last kasvatav müüjanna Sandra oli kutsunud 13-aastase naabripoisi Stefani oma korterisse ja teda seksuaalselt ära kasutanud.
„Ta segas mulle nii kaua viskit ja apelsinimahla, kuni ma ei suutnud ennast enam kaitsta,” ütles Stefan. „Siis viis ta mu magamistuppa.” Sandra M. tegi Stefani pea kaheks aastaks oma armukeseks. Ka jäi ta kord Stefanist rasedaks, kuid laskis aborti teha.
„Sellised naised kasutavad oma huvides ära ohvrite muretut teadmatust tärkavast seksuaalsusest, mis nõuab väljaelamist,” selgitab psühhoanalüütik Ziegert. Asi on selles, et paljud naised on oma perekondlikus ringis kogenud seksuaalset vägivalda, mille tagajärjel on neil välja kujunenud häiritud suhtumine täiskasvanud meestesse. Sellised naised kardavad mehi ja neil on tõsiseid raskusi omavanuste meestega suhtlemisel. Muide, sama kehtib ka pedofiilide kohta. Kuid mõlema grupi vahel on väike erinevus. Pedofiilid eelistavad poisse, kes ei ole veel jõudnud murdeikka, nende „naiskolleegid” võrgutavad aga suguküpseid poisse.
Ursula J. (38) Flensburgist ei ole selles mõttes erand. Seitsme lapse emale mõisteti kolm aastat ja kolm kuud vanglakaristust noortele narkootikumide andmise eest, kusjuures üks 13-aastane poiss muutus narkosõltlaseks.
Ka nägus religiooniõpetaja Sonia K. (31) Baden-Württembergist jagas noorukitele narkootikume. 15-aastase Manueli võludele ei suutnud ta vastu panna ja nende vahekord „muutus intiimseks”. 2003. aasta detsembris astus Sonia Marbachis kohtu ette. Kahjuks pole teada, milline karistus talle määrati.
Kõige värskem ahistamisjuhtum on teada Austraaliast, Melbournist. 37 õpetajanna, kolme lapse ema seksis 15-aastase õpilasega. Kohus mõistis õpetajannale, kes tunnitas ennast süüdi, 22 kuud tingimisi vanglakaristust. Kohtuotsus kutsus avlikkuses esile ägeda poleemika. Austraalia ohvrikaitseliidu president Noel McNamara leidis, et kohtuotsus on liiga leebe. ”See on häbiväärne,” ütles ta.
Kolm kuud enne seda olevat kõmu tekitanud juhtum tennisetreeneriga, kes oli seksinud oma 14-aastase õpilasega. Kohus mõistis treeneri kolmeks ja pooleks aastaks vanglasse. ”
„Tõenäoliselt tõlgitsetakse seadusi vastavalt seadusrikkuja soole kord nii, kord naa,” ütles McNamara.

©Peter Hagen

NB! Loe ka:
Nunnadest lapserüvetajad