Jäle kuritegu LAV-s: 30-aastane õpetajanna röövis viielt noormehelt süütuse!

4 minutit lugemist

Fiona Viotti (s 1989) oli nooruses edukas veepallimängija, 2009. aastal modell „Sports Illustrated“. Tema onu treenis Lõuna-Aafrika ragbi-meeskonda. Fiona ise oli abielus eduka 32-aastase finantsinvesteerijaga. Fionast sai ajaloo- ja spordiõpetaja ühes Kaplinna eeslinnas asuvas kristlikus eliitkoolis.

Ja nüüd lasub temal kohutav süükoorem: ta olevat kuritarvitanud süütuid koolipoisse, kes ilmselt kavatsesid ka kogu eluks süütuks jääda ja kes seni polnud isegi pihku löönud! Fionale pandi süüks seda, et ta oli aastaid koolipoisse võrgutanud ning neid kõige jõledamale tegevusele – seksuaalvahekorrale ahvatlenud.

Jõle poistevägistaja Fiona Viotti.

Aastatel 2013–2019 seksis ta vähemalt viie mitte milleski süüdi oleva noormehega, kes kõik olid hirmkalli erakooli õpilased, järelikult jõukate vanemate võsukesed. Üks aasta Bishops Diocesan College’s maksab umbes 17 000 eurot.
Skandaal lahvatas 2019. aasta oktoobris, kui üks 18-aastane jubeda kuriteo ohver toimunust oma vanematele jutustas ja keppimisega seotud kohutavaid hingelisi ja füüsilisi kannatusi kirjeldas. Viotti vallandati päevapealt, kool alustas kõigepealt n-ö sisejuurdlust ja andis siis materjalid 21. sajandi suurima kuriteo kohta politseisse.
Olemasolevatel andmetel keelitas õpetajannast fuuria õpilasi klassis või kooli kõrvalhoonetes seksima. Ta saatis neile alastifotosid ja videofilme, mis jõudsid hiljem just nende ohvrite vahendusel interneti avarustesse. Kui fuuria viimane ohver tahtis loomuvastast ja amoraalset suhet lõpetada, olevat ta õpilast ähvardanud – pole öeldud millega, kas lubas kaela kahekorra keerata või? Keegi kommenteeris „Independent Online’s”: „Alguses tegi poiss kõike vabatahtlikult kaasa, hiljem sai temast ohver.“
Fiolina advokaat William Booth püüdis omakorda kujutada õpetajannat kahjukannatajana ja kohtulikku uurimist torpedeerida. Advokaat üritas selgeks teha, et tegemist oli mõlemapoolse vabatahtliku vahekorraga, seda enam, et kõik „ohvrid“ olid vanemad kui 16 eluaastat. „Seksuaalset kuritarvitamist on raske tõestada. Politsei vajab asjaosaliste allkirjastatud selgitusi. Ja sellisel juhul avalikustatakse ka nende nimed.“
Muide, huvitav loogika on kõigil neil lastekaitsjatel: pihku võib lüüa mistahes vanuses, aga seks on kuritegu! Kui näiteks 15-aastane plika kepib 17-aastase noormehega ja rasestub, on kõik okei, kui aga sama vana plikat kepib 30-aastane mees, siis on see ahistamine, ärakasutamine, mis on ilmtingimata kriminaalkuritegu…
Fiolina advokaadi trumbiks oli asjaolu, et pildid ja videod olid internetti sokutanud ohvrid ise, mitte aga tema kaitsealune. Seega oli tema kaitselausele tekitatud märkimisväärset moraalset kahju. Selliste piltide levitamine internetis on karistatav kuni nelja-aastase vanglakaristusega.
Fiona Viotti läks aga psühhiaatrilisele ravile (huvitav, mis vaimuhaigus tal diagnoositi?) pärast seda, kui etteheited tema vastu avalikkuse ette jõudsid. Meedias algas tõeline klaperjaht jäleda kurjategija vastu, kuid ta on leidnud ka toetajaid, samuti ka neid, keda kogu see lugu lihtsalt muigama paneb.
„Ta oli briljantne õpetaja,“ ütles üks Fiolina kolleeg tema kohta. „See on tragöödia. Ta tegi kõike hästi, kuid ta kuritarvitas oma võimu. Poisid olid tema ohvrid. Kõik, kes on vahekorda temaga tunnistanud, on vapustatud ja tunnevad häbi.“

„MAAJA“: Läbi aegade on õpetajale seksuaalseid kontakte õpilastega pahaks pandud ja vahel ka pikaajalisi vanglakaristusi kaela väänatud. Küll on aga veider Fiolina kolleegi kommentaar, et õpetaja kuritarvitas oma võimu. Fiolina ei kasutanud ju vägivalda, ei sundinud kedagi füüsilist jõudu appi võttes seksima, ei sidunud poistel käsi okastraadiga selja taha, ei lohistanud ühtegi noormeest juukseidpidi voodisse.

Umbes nii võis 21. sajandi jäledaim kuritegu toimuda.

Kes keelas poistel õigel ajal kõigest jõust appi karjuda, aknast alla hüpata, mürki võtta, astuda mungaseisusesse või minna koos kaaslastega direktorile kaebama või joonelt politseisse avaldust esitama. Nad ei teinud ühte, teist, kolmandat ega neljandat, mis laseb aimata kõige kohutavamat, kõige jubedamat: nad nautisid seksi noore ilusa naisega! Aga mis saab veel jubedamat ja õõvastamat olla, kui et noor inimene naudib seksi?! Midagi  niisugust ei tohi enam inimkonna ajaloos korduda!
Miks siis noormehed hakkasid aga ühel heal päeval hirmsasti häbi tundma ja mis kutsus esile hingelise vapustuse. Tõenäoliselt sellepärast, et nad kõik olid pärit kristliku ajupesu saanud perekondadest. Aga võib-olla hoopiski kättemaksuks, et õpetaja ühel heal päeval ei tahtnud nendega enam seksida, võib-olla põlgas neid liiga vanaks ja saatis poisid pikalt?
Seadused on üldse toredad. Eesti KarS kohaselt on alaealise kallutamine alkoholi tarvitamisele kriminaalkorras karistatav kas rahatrahvi või kuni üheaastase vangistusega. Vahva! Kujutagem nüüd ette, et isa pakub seltskondlikul olengul oma 17-aastasele pojale pitsi konjakit ja seadusekuulekas vanatädi helistab kohe politseisse. Kas isa viiakse nüüd käeraudades minema ja topitakse aastaks trellide taha? Kui aga alaealised joovad kusagil pargis või trepikojas, siis selle eest pole vanglakaristust ette nähtud. Selle meie moraaliga on nii nagu vanas heas anekdoodis:
Üks juut teisele: „Imelikud on need kristlaste seadused: naist keppida võib, aga tappa ei või; siga tappa võib, aga keppida ei või.“

Tunnuspildil: Jõle kurjategija Fiona Viotti (keskel) oma kaitsetute ohvritega.