Armastus kui nooruse eliksiir

4 minutit lugemist

Kes on näinud aastaid tagasi Tallinna Draamateatris lavastatud näidendit „Harold ja Maude“ või vaadanud samanimelist filmi (1971), siis tal seoses Alla Pugatšova abiellu astumisega temast 26 aastat noorema mehega küsimusi ei teki.

Armastus ei küsi mitte ainult aastaid, ta ei küsi ka sugu. On mees armunud mehesse ja naine naisesesse, täiskasvanu lapsesse või vastupidi. Erialases kirjanduses mainitakse juhust, kus 30-aastane kasvatajanna armus seitsmeaastasesse poisisse. Tänapäevase mõõdupuu järgi oli tegemist raske seksuaalkuriteoga. USA-s oleks selle kasvatajannale väänatud vähemalt 10 aastat vanglakaristust, Eestis oleks ta kolm aastat tingimisi vanglakaristust saanud ja Delfi ülitargad kommentaatorid oleksid nõudnud tema ahju ajamist, tuleriidal põletamist, kuuma rauaga häbimärgistamist jne. Kuid rahunegem maha, võtkem selliseid asju kui Veenuse eksitusi. Mis puutub aga üldse armastusse, siis vanusevahe võib teatud juhtudel nii asjaosalistele, eriti aga frigiidsetele või erektsiooniprobleemidega prokuröridele ja kohtunikele probleeme tekitada, kuid ei takista mitte kedagi armumast – ei endast tunduvalt nooremasse ega endast tunduvalt vanemasse, öelgu karistusseadustik selle kohta mida tahes. Armastus võib ju pime ja isegi moraalitu olla, kuid ei armunud kõrvalseisjate mulast või epistlist hooli…

Alla Pugatšova ja Maksim Galkin otsustasid pärast kümneaastast „käimist” sepikud ühte kappi panna.

23. detsembril 2011 abiellusid suurema kärata Moskva kesklinna perekonnaseisuametis laulja ja kolmekordse vanaema Alla Pugatšova ning tema kauaaegne austaja Maksim Galkin. Enne abielu „käisid“ Pugatšova (62) ja Galkin (35) 10 aastat. Perekonnaseisuametisse mindi vargsi ning järgmisel päeval toimus pidu ühe restorani suletud uste taga. Külalisi oli kutsutud umbes 40, pulmavanemaks oli blondeeritud tenor Nikolai Baskov – toosama, kelle kuulsus rajaneb sellel, et ta hästi valju häälega lõugab (vabandust: laulab!). Pulmavanem kinkis noorpaarile (vanapaarile?) Fabergé’ serviisi. 2009. aastal oli blondeeritud Baskov öelnud, et ka temal endal poleks midagi Allaga abiellumise vastu, sest ta tegevat iga mehe õnnelikuks.
Vanarahva tarkus aga ütleb: esimene kord abielluda on kohustus, teist korda rumalus ja kolmandat korda meeletus. Kuid mida öelda Alla Pugatšova kohta, kes abiellus viiendat korda?! Viiest abikaasast kaks olid homod. Aga ei ole hullu – skoor 3:2 on ikkagi Alla Pugatšova kasuks.

 

REKORDILISED VANUSEVAHED
Kes arvab, et Alla ja Maksimi vanusevahe on liiga suur, siis paljud Lääne staarid annavad selles osas silmad ette. Staaride vanusevahe edetabel ei pruugi samas tõestada väidet „armastus ei küsi aastaid“. Nimelt on osad edetabelis ilutsevatest tegelastest juba jõudnud suurema või väiksema skandaaliga lahku minna. Lisaks on tabel ka (vastupidiselt Pugatšova-Galkini suhtele) tugevalt vanemate meeste poole kaldu.

 1. Beyoncé Knowles ja Jay Z – 12 aastat
 2. Nicolas Sarkozy ja Carla Bruni – 13 aastat
 3. Demi Moore ja Ashton Kutcher – 15 aastat
 4. Tom Cruise ja Katie Holmes – 16 aastat
 5. Alice Kim ja Nicolas Cage – 20 aastat
 6. Kevin Costner ja Christine Baumgartner 22 aastat
 7. Calista Flockhart ja Harrison Ford – 22 aastat
 8. Sylvester Stallone ja Jennifer Flavin 23 aastat
 9. Bruce Willis ja Emma Heming 24 aastat
 10. Donald Trump ja Melania Knauss 24 aastat
 11. Chuck Norris ja Gena O’Kelley – 24 aastat
 12. Prantsuse president Emmanuel Macron ja Brigitte Macron – 24 aastat
 13. Michael Douglas ja Katherine Zeta Jones – 25 aastat
 14. Caetana Fitz-James Stuart ja Alfonos Diez – 25 aastat
 15. Rod Stewart ja Penny Lancaster 26 aastat
 16. Steve Martin ja Anne Stringfield – 26 aastat
 17. Celine Dion ja René Angélil – 26 aastat
 18. Joan Collins ja Percy Gibson – 29 aastat
 19. Eric Clapton ja Melia McEnery – 31 aastat
 20. Billy Joel ja Katie Lee Joel – 32 aastat
 21. Soon-Yi Previn ja Woody Allen – 35 aastat
 22. Clint Eastwood ja Dina Ruiz – 36 aastat
 23. Hugh Hefner (1926–2017) ja Crystal Harris 61 aastat

 

Väljavõte intervjuust, mille Alain Delon (s 1935) andis 1993. aastal

Alain Delon: „Sekspommi ja filmitähena pean ma mõlema sugupoole jaoks kütkestav olema. Naisi veetleb pigem füüsis. Kui aga mehed ütlevad: „Jaa, ma tahaksin meelsasti olla selline nagu tema,” siis on see tõeline külgetõmbejõud.”

Teie naine on teist 32 aastat noorem. Kas see mängib mingit rolli?
Delon: Tohutut. Ma vaatan sellele asjale nii: teatud vanuses vajab mees hapnikku, värsket verd – ja seda suudab anda ainult naine. Kuid ta peab vähemalt 20 aastat noorem olema. See muudab elu totaalselt.
Kuid enamus mehi alustavad pea samaealise naisega…
Delon: Kuna nad mitte mõhkugi ei taipa. Aga kui sa ise oled juba 40 või 50, siis sa märkad, et vajad naist, kes oleks 25 või 28 aastat vana. Siis algab uus elu, mõistate?
Ja kui ollakse 80-nene?
Delon: …tuleb endale võtta 40-aastane naine.
Kuid vanusevahe muutub üha suuremaks.
Delon: Toogem näiteks Picasso. Tal oli kuus naist, ta suri 81-aastaselt ja tema viimane naine oli 40-nene. Sellised tugevad isiksused nagu Henry Miller või Chaplin mõistsid, et naised annavad nooruslikku energiat.
See on masohhisti jutt.
Delon: Miks? Kas te arvate, et ma ütlen igal hommikul oma naisele: „Ma olen 58” ja tema ütleb: „Ma olen 26”? Ei. Kui me välja läheme, ei ütle inimesed „Kuidas sa võid selle vana mehega koos elada?” Kui suhted klapivad, pole vanusel tähtsust. Emba-kumba, kas sa sobid temaga või mitte. Selline on elu, selline on abielu, selline on armastus.

©Peter Hagen

NB! Loe ka:
Ebavõrdse abielu karid
Harold ja Maude – surmaihalus kui elujaatus