Kümme nõuannet suurepäraseks päevaks

2 minutit lugemist

1. Viska äratuskell minema

Kui sa üldse äratuskella vajad, on sul ilmselt unepuudus. Enne, kui Edison leiutas elektripirni, magas enamus inimesi 10 tundi öö kohta, aga tänapäeval magab enamus keskmiselt 7 tundi öö kohta. Magades vähemalt 8 tundi noorendab see keha ja aitab toetada ning suurendada mõtlemisprotsesse. Kui sa tõesti pead äratuskella kasutama, siis ära vajuta teda hommikul kinni nii, et ta hiljem uuesti helisema hakkab, vaid sea ta parem kohe alguses helisema 15–30 minutit hiljem.

Ringuta end

Enne ülestõusmist istu oma voodiäärele ja venita oma selgroogu, lastes peal ning kätel vabalt alla rippuda.

Käi duši all

Vaheta vesi kord kuumaks, kord külmaks, et kiirendada ainevahetust ja vereringet käima panna ning, et loidusest va­baneda.

Jäta endale aega hommikusöögi jaoks

Hommikusöök on energiaallikas. Täiustatud jõud ja vastupidavus kestavad varajase hommikuni. Kui sinu tavaline jogurt-juurvili-müsli rutiin on sulle juba igavaks muutunud, proovi vahelduseks näiteks röstsaia pähklivõiga. Hiljutine Pennsylvania Osariigi Ülikoolis tehtud katse näitas, et pähklit sisaldavate toodete söömine madaldab LDL-i (“halb” kolesterool ) ning säilitab HDL-i (“hea” kolesterool ).

Maiusta mõistuse piires

Väldi “suhkrumaiustusi” – varahommikuseks näksimiseks sobib paremini õun. Töödeldud suhkur (kommis või pirukas) võib küll momendiks sulle energiat anda, aga lõppkokkuvõttes ta teeb sind aeglasemaks.

Vii lõpule üks eesmärk

Kirjuta paberile üks ülesanne, mis on sul juba tükk aega mõttes mõlkunud, selle asemel, et kirjutada endale pikk nimekiri tegemata toimetustest. Triigi pesu, kirjuta kiri (mida juba ammu oled lubanud teha), või maksa nt telefoniarve ära. Sa oled hiljem väga üllatunud, kui hästi see sulle mõjus.

Kohtle end hästi

Osta endale lilli (nad lõhnavad hästi ja teevad tuju heaks). Kutsu iseennast lõunatama ning unusta oma dieet – telli, mida tahad ning söö sellest pool. (Ülejäänu võid paluda kaasa pakkida ning jätta selle järgmiseks päevaks.)

Keera muusika valjemaks

Õige muusika võib vähendada valu ning esile kutsuda kõrgema enesehinnangu ning rahustada. Muusika loob meeleolu, mistõttu peaks oma lemmikmuusikat kuulata nii valjusti, kui endale meelejärgi on.

Piira teleri vaatamist

Inimesed, kes keskenduvad passiivsele tegevusele, nagu teleri vaatamine, on vähem rõõmsad.

Käi vannis

Kuum või soe vesi loob rahuliku ja maheda efekti. Lisades vanniveele ka lavendliõli, võib see aidata ka stressi, peavalude, ärrituse ja nahaprobleemide vastu. Tugev kuivatamine pärast vanni mõjub hästi vereringele ja -voolule. Enne voodisse heitmist lase oma kehal jahtuda.