Paksud on õnnelikumad ja neil on ohutum elada!

1 minutit lugemist

Kui tahad õnnelik olla, ole paks! Sest dieedipidajad jätavad end ilma vajalikust hulgast trüptofaanist – proteiinist, mis reguleerib aju kemikaalidesisaldust. Inimestel, kes pidevalt nälgivad, on aju pilgeni täis depressiooni põhjustavaid kemikaale!

Paksudel on ohutum elada

Üks vähestest eelistest, mis paksudel kõhnadega võrreldes on see, et neid tabab harvemini traagiline hukkumine. Uuringud ja küsitlused, mida on USA-s korraldatud, näitavad, et mis tahes katastroofide ohvriks langenute hulgas on vaid 12 inimesel olnud ülenormatiivne kehakaal.
„Need tulemused üllatasid mind,” konstateerib sotsioloog Kenneth Warner. „Selline tulemus torkas silma juhuslikult, kuna uuringul oli pisut teine peaeesmärk. Siis aga, teinud kindlaks, et 26% ameeriklastest on ülemäära „raskekaalulised”, arvestasime välja, et iga neljas traagiliselt hukkunu on paks, olgu mees või naine. Ja ikkagi – päriselt nii see ei ole.”
726 traagilise hukkumise juhuse uurimine võimaldas dr. Warneril teha lõppjärelduse: kõige sagedamini langevad paksud inimesed autoõnnetuste ohvriks – 46 inimest 726-st. Enesetapuga lõpetasid 22 paksu ning 189 kõhna, kurjategijate läbi kaotas elu 19 paksu ja 109 kõhna.
Dr. Warner märkis, et ta ei oska seda millegi erilisega põhjendada, miks kõhnadel elu suurema riskiga seotud on, või kui, siis ehk seetõttu, et nende eluhoiak on aktiivsem ja et nad hoopis liikuvamad on kui paksud.
„Paksud ei tegele kunagi ohtlike spordialadega nagu mäesuusatamine, parašütism vms.,” arutleb dr. Warner. „Ka on asi ilmselt selles, et traagiliselt hukkub alati rohkem noori kui vanu, ja noorte seas on ülekaalulisi ju tunduvalt vähem kui eakate hulgas.”
Muide – paksuks loeb Kenneth Warner inimese, kelle kehakaal on 10% võrra suurem kui norm ette näeb (kasv miinus 100).