„Vaesed” pagulased

1 minutit lugemist

Professor Anna Bono sõnul on ainult 5 protsenti Itaaliasse saabuvatest inimestest õiged pagulased. Kõik teised on elujõulised — nad maksavad oma reisi eest ja võltsitud dokumente ostes tuhandeid dollareid, nii et tegelikult nad ei ole vaesed. Üle Vahemere saabunud põgenikest said 2015. aastal vaid 3500 inimest Itaalias positiivse otsuse ehk nad tõestasid, et on tõesti hädas. 2016. aastal oli see arv alla 5 000 ja 2017. aastal veidi üle 6000. Need arvud tähendavad vaid 5–8 protsenti kõigist varjupaigataotlejatest, kes riiki sisenevad. Kõik ülejäänud on parema elu otsijad. Bono ütleb, et nende inimeste reisimine Aafrikast Euroopasse on ebaseaduslik, ja seetõttu kasutavad immigrandid kuritegelike organisatsioonide teenuseid. Nad peavad kohaleviimise ja dokumentide eest maksma hiiglasummasid ja kuna nad saavad seda endale lubada, ei saa vaesusest ega hädast rääkida.

* * *

2018. aasta juuni. Uus migrandilaine tulekul. Austria, Horvaatia jt hoiatused on saanud tõeks! Kreeka ja Albaania suunast on uued migrandihordid Lääne-Euroopa poole liikuma asunud. Esimesed sajad jõudsid eile Horvaatia piiri äärde ning nõuavad sisselaskmist. Horvaatia piirivalve neid mõistagi riiki ei luba.
Horvaatia teeb kõik endast oleneva, et kaitsta oma piire ja takistada kõiki ebaseaduslikke sisserände katseid. Riigil on selleks vajalikud vahendid olemas, hoiatas Horvaatia president Kolinda Grabar-Kitarović. Austria siseministri Herber Kickli väitel on koguni 80 0000 migranti liikumas Kesk- ja Lääne-Euroopasse. Austria ei kavatse neid läbi lasta!
„Me ei lase ennast üllatada,” ütles minister.
Austrias  25. juunil 2018 toimusid riigi ajaloo suurimad piirivalveõppused, kus harjutati operatiivset piiride sulgemist. Austria ja Horvaatia vahele jääb ka Sloveenia, kus hiljuti võidutsesid pagulasvastased. Vaevalt, et sealtki õnnestub neil läbi lipsata. Euroopa on Balkani suunalt lukus.

* * *

Kui kurikuulus laev „Aquarius” 16. juunil 2018 Valencia sadamasse jõudis, oli neid inimprussakaid vastu võtmas 3229 teenindajat, nende seas 1000 Punaseristi tegelast, igalt poolt suunati sadamasse arste, medtöötajaid oli 1200 ja ülejäänud igasugu tõlgid ja muud teenindajad. Toidukraami viidi kohale 3 rekkatäit, nii et Valentsia supermerkadod olid kaubast tühjad.

 

Juuni 2018