Tegelik Kleopatra oli peletis

1 minutit lugemist
See pilt on tehtud aastal 2000. Kunstnik on lähtunud portree loomisel müntidel olevatest Kleopatra kujutistest.

Egiptuse iidne kuninganna Kleopatra ei olnud selline kaunitar, nagu legend meile väidab. Hiljuti leiti 2000 aastat vana münt, millel on kujutatud kuninganna nägu. Sellel oli väga vähe sarnasust selle kaunitariga, kes on meile meelde jäänud filmist „Kleopatra“ Elizabeth Taylori kehastatuna. Päris Kleopatral oli etteulatuv lõug, kriips-peenikesed huuled ja terav nina. Tema armastatul Markus Antoniusel olid pungis silmad, jäme kael ja kongus nina. Arheoloog Lindsay Allason-Jones ütles: „Kujutised mündil erinevad oluliselt Elizabeth Taylorist ja Richard Burtonist. Rooma kroonikud kirjutavad, et Kleopatra oli intelligentne ja karismaatiline, ning et tal oli lummav hääl, kuid tema ilu ei mainita kusagil. Ettekujutus Kleopatrast kui võrgutavast kaunitarist on tekkinud hiljem.“

Tunnuspildil: Elisabeth Taylor filmis „Kleopatra” (1963).

NB! Seoses riikliku koroonaparanoiaga võib ajakirja „Maaja” ostmisel probleeme tekkida, sest mõnes kaubandukeskuses olid ka R-kioskid suletud. Küll on ajakiri aga müügil bensiinijaamades ja Prisma ja Selveri ajakirjandusletis.
Rimist pole mõtet „Maajat” otsida, sest see ülivaga kaubanduskett meie ajakirja müügile ei võta. Sellises olukorras on palju mõttekam ja mugavam ajakiri meie kodulehekülje kaudu tellida.