Seksiorjad Ida-Euroopast

7 minutit lugemist

Sotsialismi kokkuvarisemine on kauge minevik. Ida-Euroopa riikide majandus lonkab, tööstustoodang väheneb, majanduslikud ümberkorraldused pole siiani andnud loodetud tulemusi, kuid üks äri õitseb paremini kui ei kunagi varem – prostitutsioon.

Seksibaaris valitseb hämar valgus. Suured telemonitorid näitavad roppe pornofilme. Teleekraanil jooksvas filmis rahuldab verinoor tüdruk oraalselt suure vändaga meest. Baaris konutavad mehed jõllitavad üksisilmi telerit.
„Sellise kiisukesega teeks ka ise vallatusi,“ kommenteerib keegi baarileti ääres istujatest. Teised mehed puhkevad sellise „teravmeelse“ märkuse peale naerma. Äkki ajab keegi tütarlaps ennast tollele mehele ligi. Ta hõõrub oma peaaegu paljaid rindu vastu mehe käsivart, libistab sõrmed tema reite vahele ja sosistab ungari aktsendiga: „Ma suudaksin sulle sama pakkuda. Mulle meeldib suuseks! Tule minu tuppa, see maksab ainult 100 eurot!“

Seksiorjatar vastu tahtmist
Tolle naise nimi on Nataša ja ta pakub ennast välja Maini-äärses Frankfurdis. Tema töökohaks on ühe raudteejaama lähedal asuv seksibaar. Budapestist pärit tumedapäine Nataša on 22-aastane. Tõsi, Nataša on lõbutüdruk vastu tahtmist.
Oma töö kohta ütleb ta järgmist: „Mind toodi vägivaldselt Ungarist Saksamaale ja sunniti hooraametit pidama. Ma jälestan kõiki kundesid! Mulle on lihtsalt vastik, kui nad mu rindu käperdavad. Sageli ajab mind lausa oksele, kui nad mind kepivad või nii vastikult higi järele haisevad! Aga kui ma keeldun midagi tegemast, laseb mu peremees käed käiku, sest sellist mölakat huvitab ainult raha!“

Nataša meelitati prostituudiks
Ühes ungari ajalehes avaldatud tööpakkumise kuulutuse kaudu tutvus Nataša kolme sakslasega. Härrad nägid head välja ja olid šikilt riides. Kõik kolm pidasid ennast kenasti üleval ja tegid tüdrukule ohtrasti šampanjat välja. Nataša armus käigult ühesse neist ja magas tollega juba samal ööl. Mehe nimi oli Klaus ja ta olevat olnud Ungaris ärireisil.
Nataša meenutab: „Seksimisel andis ta endast parima. Niisugust superarmukest pole mul veel olnud.“ Ja nii õnnestus Klausil Nataša lõksu püüda. Järgmisel hommikul keelitas ta Natašat Saksamaale sõitma. Nataša muutus umbusklikuks. „Ma olin juba kuulnud, et leidub selliseid mehi, kes meelitavad tütarlapsi Saksamaale, et sundida neid seal hooratööle. Niisugust tööd ma endale ei soovinud ja ma ütlesin talle ära!“
Kuid sellest polnud mingit kasu, sest ärimeheks maskeerunud saksa sutenöör raputas salaja tüdruku šampanjaklaasi psühhodroogi – vahendit, mis muudab inimese tahtejõuetuks. Seejärel viis ta Nataša autosse. Loomulikult ei tekkinud piiril mingeid probleeme! Tolliametnikele näidati valedokumente. Kogenud Klaus koos oma kaaslastega esitasid tolliametnikule kaasavõetud saksa tüdruku passi.

Nii „pühitseti“ ungarlanna tööle
Kui Natašale jälle pilt ette tuli, oli ta juba Maini-äärses Frankfurdis ühe seksibaari kõrvalruumis. „Nüüd teed sa midagi meie heaks,“ kamandas Klaus. Kui Nataša üritas põgeneda, peksid kolm meest ta halastamatult läbi.
„See oli kohutav! Nad teadsid täpselt, kus on naisel kõige valusam. Seejärel vägistasid mind kõik kolm – üheaegselt. Siis „pühitseti“ mind kolme sutenööri poolt ametisse. Ma pidin kiiresti ära õppima, kuidas üks lits kundet rahuldab ja teda kas käte, suu või rindadega orgasmini viib.

Mõnikord on Natašal 15 kundet päevas
„Ma töötan siin juba kolmandat kuud. Ma ei tea, kui paljude meestega ma olen seksinud. Mõnikord tuleb öö jooksul võtta vastu 15 kundet.“ Salaja haub Nataša põgenemisplaane, kuid ilma raha ja dokumentideta on see väga raske.
Nataša: „Ma unistan sellest, et liituda teiste sama saatust jagavate ungarlannadega. Võibolla näen ma veel kunagi oma kodumaad!“

Seksitarid Ida-Euroopast töötavad Saksamaa „hüvanguks“
Saksamaal töötab prostituutidena vähemalt 10 000 endistest Idaploki maadest pärit naist. Rohkem kui pooled on selle ameti valinud vabatahtlikult. Kuid umbes 5000 poolatari, ungarlannat, tšehhitari või venelannat on prostitutsioonile sunnitud jõhkrate sutenööride poolt. Neid hoitakse kinni nagu ehtsaid orje ja neid müüakse vajaduse korral edasi. Põhiosa tasulise armastuse tulust kasseerivad sutenöörid. Nad toimetavad uimastite mõju all olevaid tüdrukuid üle riigipiiride ja võtavad neilt passid ära. Kui tüdrukud keelduvad prostituudina töötamast, siis neid „mõjutatakse“ nii kaua, kuni ohvrite vastupanu murdub.

Maanteeprostitutsioon Saksa piiri ääres
Pärast piiride avamist on paljudes Saksa-Tšehhi piiripunktides tekkinud tohutud autojärjekorrad. Seda asjaolu ruttavad ära kasutama oma keha müüvad tüdrukud. Tšehhi-Saksa piiripunktis Philippstreutis on hinnad kõvasti alla löödud. Juba 30 euro eest on „töökas“ tšehhitar nõus saksa veoautojuhile vähekest rõõmu pakkuma. Viie minuti pärast on klient „õnnelikuks tehtud“ ja veoauto sõidab mürinal Praha poole. Saksa piiripunkti Zinnwaldi ja Tšehhi linna Tepliced ühendav maantee E55 on juba ammu kujunenud maailma pikimaks prostitutsioonikvartaliks. Selle maantee ääres pakub intiimteenuseid 500 tüdrukut. Nad lehvitavad kätega ja teevad puusadega ühemõttelisi liigutusi. Kuid seda kõike ainult siis, kui mööda sõidavad saksa numbrimärkidega autod. Tšehhide autod jätavad tüdrukud külmaks. Prostitutsiooniturg piiril on tohutu. Pärast piiride avamist kurdavad Dresdeni, Leipzigi ja Oderi-äärse Frankfurdi libud tööpuuduse üle.
„Pole ka mingi ime, sest meie teeme poole odavamalt,“ ütleb piiriprostituut Helena (18), kes töötab maanteel nr. 7. Helena selgitab lihtsate arvude varal, miks ta sellist ametit peab: „Minu ema teenib koristajana 100 eurot kuus, sellise raha saan ma ühe tunniga.“ Helenal on ka oma sutenöör, kes teda „kaitseb“. Selleks on tema enda vend. Vend müüb sealsamas autojuhtidele 3 marga eest praevorstikesi ja hoiab silmad lahti, et kunded tema õele liiga ei teeks. Õigupoolest vajaksid ka paljud kunded kaitset, sest mitte just harva langevad nad röövlitest prostituutide ohvriks. Teisalt on sakslaste maine antud regioonis langenud nullpunkti. Teplices nimetatakse neid veel ainult pervertideks. Tšehhi siseminister kutsus sakslasi üles oma käitumist muutma. Minister leidis, et sakslased peaksid austama teise riigi seadusi, nii nagu nad austavad oma kodumaa seadusi.
Prostituudid on sageli pärit korralikestki kodudest. Nende hulgas on nii kõrgharidusega näitsikuid kui ka näitlejannasid. Helena on näiteks õppinud automehhaanik, kes ei tee oma tuleviku kohta mingeid illusioone. „Piiri ääres külmetada ja aeg-ajalt keppida on igal juhul tulutoovam, kui nühkida kaheksa tundi vähese raha eest töökojas.“ Helena väärtusskaala on viimase poolteise aasta jooksul täielikult muutunud. „Miks ma peaksin õhtuti tasuta rahuldama oma tujukat abikaasat, kui ma võiksin päeval selle sama tegevuse eest raha kasseerida?“
Paljud gümnaasiumis õppivad tüdrukud unistavad prostituudi elukutsest. Raha meelitab!

Üht-teist müüdavast armastusest Saksamaal
Ekspertide hinnangul tegeleb Saksamaal prostitutsiooniga umbes 400 000 naist, kellest ainult iga teise töökohaks on lõbumaja, sest üha rohkem koduperenaisi ja üliõpilasi on avastanud, et müüdav armastus on tulutoov kõrvalsissetulek.

Kui palju lõbunaised teenivad?
Kui prostituut teenindab õhtu jooksul viit kundet, tuleb tema tunnitasuks 100 kuni 300 eurot. Paraku läheb suur osa sissetulekust üüriks, nii et üks töökas libu ei teeni kuus rohkem kui 2000 eurot. Kuna 90 protsenti prostituutidest töötab sutenööri orjuses, siis võtab viimane veel ka oma osa. Teine lugu on luksusprostituutidega, kes asuvad asja kallale ainult siis, kui neile kukub tuhat eurot.

Mida peab hoor oskama?
Vanemad kolleegid õpetavad nooremaid välja. Kuu aja pärast tunnevad algajad prostituudid juba kümmet poosi, oskavad minetti teha ning valdavad täiuslikult pihkulöömist. Samuti saavad nad selgeks paljud trikid, kuidas kundel kiiremini pauku lahti saada.

Kust on prostituudid pärit?
Veel palju aastaid tagasi töötasid bordellides saksa naiste kõrval eelkõige tailannad, filipiinlannad ja brasiillannad. Praegu peab libuametit üha rohkem poolakaid, venelannasid ja tšehhitare. Paljud neist meelitati valepassidega Saksamaale ja müüdi edasi.

Miks meesprostituudid on kallimad?
Mehed on üldse kallimad. Tunduvalt rohkem makstakse ka meesmodellidele, kes poseerivad geiajakirjadele või esinevad geifilmides. Üks callboy teenindab päevas keskmiselt kolme kundet. Markus (32) Münchenist tunnistab: „Mul on põhikunded, kelleks on arstide ja mänedžeride naised. Ainuüksi ennelõunase seksiga teenin ma vähemalt 150 eurot.“

MAAJA