Odav seks Kariibi mere paradiisis

3 minutit lugemist

Turismibürood meelitavad turiste Dominikaani vabariiki puhkama soodsate pakkumistega. See puudutab ka müüdavat armastust.

Nädal aega ei ole ta suutnud midagi müüa. Nüüd vajab ta hädasti raha, et bussiga koju sõita. 50 dollarit küsib eksootiline iludus Rolexi kella eest, 15 dollarit maksavad Ray-Bani päikeseprillid. Turist vaatab ükskõikselt pappkastis olevale kaubale – võltsitud tooted teda ei huvita. Äkki teeb kaubitseja uue ettepaneku: „Okay, maksa viis dollarit taksosõidu eest minu koju ja saad seal mind viiekümne dollari asemel neljakümnega…”
Mees läheb sõnatult edasi. Naine järgneb talle, alandab hinda 30 dollarile. Midagi pole parata, 25-aastase Wendy äri ei lähe sel päeval kuigi hästi. Mulatitar loodab paremaid aegu algaval hooajal. „Siis,” ütleb ta, „ei hakka ma kellade ja prillidega üldse jamama, sest siis leian piisavalt mehi, kes on nõus minuga paari dollari eest vallatlema.”
Wendy on üks umbes sajast tuhandest Dominikaani vabariigis tegutsevast prostituudist. See Kariibi mere saar on Kuuba, Tai ja Filipiinide kõrval armastatuim seksituristide sihtkoht. Nende hulgas ei ole mitte ainult üksinda reisivad mehed, vaid üha rohkem Euroopa ja Ameerika naisi sõidab saarele, et puhkuse ajal tõmmunahaliste kavaleridega flirttida.
„Pane piisavalt raha lauale ja sa võid minult kõike saada!” ütleb Gabriela (20) naerdes saksa turistile saare põhjarannikul asuva Sosua ühes rannabaaris. Mõlemad on tuttavad kõige rohkem kaks minutit, kuid noor naine ajab juba mehele ligi, püüab teda jalgade vahelt katsuda ja ütleb oma hinna. Kõigest 15 dollari eest oleks ta nõus temaga lähedal asuvas hütis armatsema. 60 dollarit maksab külaskäik motellituppa. Kuna mees kõhkleb ikka veel, räägib Gabriela, et tal tuleb hoolitseda kahe lapse ja haige ema eest.
Gabriela ei luni kaastunnet, sest ka tegelikult on umbes kaks kolmandikku Dominikaani vabariigis tegutsevatest prostituutidest vallasemad, kes kasvatavad keskmiselt kahte last. Mitte ükski neist pole kooli lõpetanud, vaesus sunnib neid oma keha müüma.
„Anna mulle tööots, millega ma suudan oma mõlemat väikest tütart üleval pidada ja ma lõpetan kohe selle enda pakkumise ära!” on Carmen kindel. 30-aastane Carmen pakub oma teeneid Boca Chica rannas. Maniküür, pediküür ja massaaž on ainult ettekäändeks, et mehele läheneda ja ennast välja pakkuda.
Nii ahvatlev kui odav seks turisti jaoks ka ei ole, on paljud sellised taskukohased seiklused nii mõnelegi mehele kalliks maksma läinud. Asi on selles, et kuritegevus selles troopilises paradiisis on väga suur. See on ka peamine põhjus, miks turistidel ei soovitata hotellist omal käel lahkuda.
Lõbunaistel on keelatus siseneda headesse hotellidesse. Öösiti patrullivad turvatöötajad hotellide territooriumidel kui ka nende ümbruses, et sellised naised nagu Gabriela ja Carmen ei pääseks turiste tülitama. Vastasel juhul peaks klient lõbunaisele muretsema nn. päevakaardi, mis tagab lõbunaisele sissepääsu hotelli. Kahjuks maksab selline kaart kuni 150 dollarit, mis on enamiku seksituristide jaoks liiga kallis.
„Kuid on piisavalt hotelle, mille töötajatele on täiesti ükskõik, kas turist läheb oma tuppa ühe, kahe või mitme tüdrukuga,” teab Hubert (42) rääkida. Austerlane veedab juba seitsmendat aastat oma puhkuse Dominikaani vabariigis. Teda peetakse juba oma inimeseks. „Sageli peavad naised oma passi jätma relvastatud öövalvurite kätte. Dokumendi saavad nad tagasi alles siis, kui nad hotellist lahkuvad. See pole mingi naiste alandamine, vaid turisti julgeoleku huvides. Sel viisil tahetakse külalist varguste eest kaitsta. Loomulikult on päevakorras ka aids. Seega peaks igaüks, kes sellel paradiislikul saarel mõne kohaliku naisega lähematesse suhetesse laskub, kasutama alati kondoomi. Seksi ilma preservatiivita võivad endale lubada ainult enesetapjad.”
Praegusel ajal on Dominikaani vabariigis alustatud laiaulatuslikku selgitustööd aidsi nakatumise ohtude kohta. Koomiksite abil püütakse naistele selgitada, et nad ei seksiks kliendiga ilma kondoomita. Hariv pildikeel, sest umbes 16% naistest ei oska isegi lugeda.

Unelmate saar vajub kaosesse
Imeilusad rannad, soe kliima, tasemel hotellid tennise- ja golfiväljakutega. Dominikaani vabariik on Lääne-Euroopa turistide armastatumaid kohti. Kahjuks kiputakse sageli unustama, et saareriik on kolmanda maailma maa kõigi oma negatiivsete kaasnähtudega. 7,6 miljonist elanikust elab tervelt 80% n-ö peost suhu. Sellal kui jõukad turistid olesklevad luksuslikes hotellides, võitlevad dominikaanid selle nimel, et endal hinge sees hoida. Kuritegevus suureneb järjepidevalt. Kunagine Kariibi mere paradiis näikse kaosesse vajuvat.

MAAJA