Poosid – alati midagi uut

3 minutit lugemist

Isegi hea seks muutub aja jooksul igavaks, kui kasutatakse kogu aeg ühte ja sama asendit. Iga paar otsib vaheldust ja enamik naisi nagu mehigi tahaks proovida uusi erutavaid poose. Ainult kogemuste kaudu leiab paar asendi, mis pakub kõige suuremat naudingut.

Nii mõnigi mees arvab, et ühtlased sügavad ja kiired tõuked avaldavad vahekorra ajal partnerile kõige tugevamat mõju. Kuid see on õige vaid harvadel juhtudel. Vähemalt vahekorra alguses – olenemata poosist – meeldiks naisele rohkem, kui mees ei liigutaks ennast liiga kiiresti ega tungiks liiga sügavale. Naisele meeldib, kui suguakti alguses mees tõmbaks suguti aeg-ajalt tupest peaaegu välja, enne kui selle uuesti sisse lükkab.

Alles seksuaalse erutuse suurenedes hakkab vagiina sisemine osa laienema, samal ajal kui selle välimised osad verevarustuse kiirenedes ahenevad. Vahekorra ajal erutab peenise liikumine kõige rohkem vagiina välimist osa nn. orgastilist mansetti. Mõne aja pärast kiirendab naine ka oma vaagnaliigutusi. Peenis võib nüüd sügavamale tungida. Tähtis osa on valitud poosil. On asendeid, kus ainult üks partner saab ennast vabalt liigutada, teised jällegi võimaldavad mõlema keha harmoonilist rütmi, kusjuures peenis tungib kord sügavale, liigub seejärel tupe ülaosas või liigub ringikujulisi liigutusi tehes sügavale tuppe. Naine ei tohiks kunagi häbeneda mehele öelda, mis talle meeldib, mis mitte ja millises poosis ta kõige suuremat naudingut tunneb. Erinevates asendites on võimalik muuta peenise vagiinasse sisenemise nurka ja mehe suguti survet naise suguelunditele, vastavalt sellele kogeda kas tugevat või nõrgemat naudingut. On poose, mis kiirendavad naise erutumist, nii et ta võib ka lühikese ajaga orgasmini jõuda.

Kui palju on erinevaid poose? Kuulsa „Kamasuutra” põhjal jääb mulje, et neid on lausa piiramatul hulgal, kõik sõltub vaid partnerite painduvusest. Tegelikult erinevad paljud asendid üksteisest vaid tühiste nüansside poolest.

On fantastilisi poose, mis nõuavad partneritelt lausa sportvõimleja painduvust, kuid mis on väga erutavad ning naudingut pakkuvad. Nii mõnigi Vana-India või -Hiina poos ei tundu eurooplasele kuigi eksootiline, eriti veel siis, kui ei omata akrobaadi osavust.

Seega peaks iga paar ise leidma, milline asend neile sobib ja millises nad kõige suuremat naudingut tunnevad. Tähtis on ühine kehalisest kontaktist saadav elamus. Selles mõttes on kõikvõimalikud sekspooside raamatud ülearused. Iga normaalne inimene oskab spontaanselt, vastavast situatsioonist või võimalusest lähtudes leida kõige optimaalsema asendi. Poose on võimalik vahetada isegi suguühet katkestamata. Tuleks ainult arvestada sellega, et ühtedes poosides erutab mehe peenis naise kliitorit rohkem kui teistes. Asi on selles, et erutuse kasvades tõmbub kliitor eesnaha alla ega ole enam kas otseselt või kaudselt ärritatav. On asendeid, kus peenise liikumisest tekkinud väikeste häbememokkade ärritus kandub üle sissetõmbunud kliitorile. Need kaudsed kliitori ärritused ja selleks vajalik surve tekivad kõige paremini asendites, mil partnerid on külili (näiteks mees naise taga). Kõige paremini saab naine reguleerida orgasmi saabumist nn. ratsaasendis, kallutades end kord ette-, kord tahapoole. Suurem osa naistest saab just selles asendis kõige tugevama orgasmi.

Ekstreemsed asendid, nagu selle peatüki juuresolevatel fotodel näha, rabavad küll kujutlusvõimet, kuid on äärmiselt ebamugavad ja kestval suguühtel suurt füüsilist pingutust nõudvad. Alati tasuks meeles pidada, et seksuaalvahekorra eesmärk on kogeda naudingut, mitte aga üllatada partnerit ebatavaliste pooside võtmisega. Seksis on tähtis õrnus ja oskus partnerit tunnetada. Seks ei ole tippsport.