Olnud ja tulevastest maailmalõppudest

3 minutit lugemist

Et Christoph Kolumbus avastas Ameerika, teab iga koolijüts. Aga et ta Ennustuste Raamatu kirjutas, seda teavad vähesed. Selles seisis muuhulgas kirjas, et maailmalõpp tuleb aastal 1658. Jäi aga paraku ära…

Aastasadu on apokalüpsise asjus märgilisteks peetud millenniume. Enne 1000. aasta saabumist veetsid eurooplased kirikutes päevi ja öid, palvetades kui meeletud. Aquitanias (Prantsusmaa) sadanud punane vihm, Inglismaale prantsatanud komeet olid selged märgid, aga – ei midagi!

Sekti Punane Surm enesepõletajad
Vahepeal kümneid maailmalõppe üle elanud, ei jätnud nupumehed jonni. Kurikuulsaks sai Sankt-Peterburi lähistel Kargopolskis tegutsenud sekt Punane Surm, mis veenis adepte maailmalõpust pääsemiseks põgenema jumalale meelepärasesse igavesse ellu enesepõletamise läbi. Kollektiivseks autodafeeks valmistuti 1. novembri eelõhtul aastal 1900. (Sekti nimetus tulenes sellest, et keeldujad ja sektist minemakippujad lämmatati punase padjaga.) Õnneks said võimud nende plaanist teada ja sekti 860 liiget päästeti, 100 meeletut aga põles siiski koos majaga.

Naerame end ribadeks
Totaalset hukku hakati ootama 19. mail 1910, mil meid ähvardas Halley komeedi saba. Siis tõotas maailmalõpp kujuneda õige kentsakaks.
Meedia levitas stsenaariumi, mille kohaselt saadetakse meile õhu asemel ei tea kust ja miks ainult naerugaasi, nii et inimkond hüpleb, tantsib ja naerab end surnuks! Psühhoos levis üle terve maakera – eriti patused jagasid laiali või hävitasid kogu oma maise vara, enesetappude arv oli tohutu… Aga Halley jätkas õndsas rahus oma kosmilist teekonda, kedagi puutumata.

Numeroloogide ennustused
Valvel oli inimkond ka viimase millenniumi saabudes – märke nähti nii taevas, maal kui vees. Läks mööda. Numeroloogid hoidsid kõrvu kikkis aastal 2006, mil maailmalõpp pidi saabuma 4. mail kell 1.02:3. Äraseletatult – ritta võtsid numbrid 1, 2, 3,4, 5 ja 6. Kuna see jäi asjata lootuseks, on nad samal põhimõttel uueks tärminiks määranud 4. mai 2007, mil ritta lisandub veel 7. Veendunud Armaggedoni saabumises, uuristas end 2007. aastal 75 m sügavusse maa alla 30 fanaatikut (sealhulgas vanurid ja lapsed) Venemaa Pensa oblastis. Ligi kolme kuu möödudes õnnestus nad tagasi patusesse maailma meelitada, välja arvatud kaks, kes maa all surid ja sinnasamasse ka maeti. Nende „juht ja päästja“ Pjotr Kuznetsov viibib tänini psühhiaatriahaiglas. Muide Jehoova tunnistajad ennuastasid Armaggedoni saabumist juba 1879., 1881., 1914., 1925., 1975. aastal. Hiljem nad loobusid konkreetse arvu väljakäimisest.

Kahetsege pattu, sest viimnepäev on lähedal!

Totaalne veeuputus
Kuiva nahaga oleme pääsenud ka 2011. aasta 21. maist, mil USA-s asutatud sekti Ülemaailmne Perekonnaraadio ennustusel pidi otsustavaks saama totaalne veeuputus. Selle juht Harold Camping pärjati Nobeli anti-preemiaga.
Aga ega sõit selle kõige pärast seisu jäänud ole – maailmalõppe on ees veel igasuguseid, ja suisa käegakatsutavas tulevikus. Paneb õlgu kehitama, et nendeks valmistuma ei kutsu üles mitte ainult igasugu müstikud ja usufanaatikud, vaid ka mõned tõsiteadlased.
Astrofüüsik Pierce van der Meer näiteks oli veendunud, et 1912. aasta 22. detsembril toimub päikesel nii vägev plahvatus, et maakeral hävib kogu valgul põhinev elu.

Uus jääaeg
Paljude, lausa mainekate USA füüsikute oletusel mähkub maakera 2014. aastal kosmilise tolmu nii koletusse pilvesse, et see lämmatab kogu looduse koos kõikide kahe- ja neljajalgsetega. Sama meelt oli vene astrofüüsik Habibullo Abdusamatov, ainult selle vahega, et lõpliku hävitustöö teeb pikkamööda ära siis algav uus jääaeg.
Klimatoloog James Hansseni arvates saabub meie viimnepäev aastal 2016. Tänu sellele, et liustikud ja igijää kogu maakeral sulab ja uputab peaaegu kogu maismaa.
Mõistagi ei mahu me allesjäänud üksikutele lapikestele ära ega suuda need meid ka toita. Olgu siinkohal mainitud: üsna pentsik mõttekäik, kuigi huvitav ja omamoodi loogilinegi – kahe eelmise aasta jooksul külmub kõik ära ja hakkab siis lahti sulama.
Ei muud kui – tilli pikkus ja mõistus pole enda teha… Pealegi leidub lolle ka teadlaste hulgas!

MAAJA

NB! Loe ka:
Maakera on lapik!