Nümfomaania

3 minutit lugemist

Nümfomaanial pole armastusega mingit pistmist. Nümfomaania all kannatav naine on seksist sõltuv nagu narkomaan uimastist.

Ühe uuema uurimuse põhjal on näiteks Saksamaal umbes 500 000 nümfomaani, kelles umbes 15 protsenti on naised. Kõik nad kannatavad vähemal või rohkemal määral oma seksikire all. Seksuoloogide andmetel kannatab umbes 5 protsenti naistest ülemäära tugeva sugukihu all.

Nümfomaanid vajavad seksi nagu õhku ning nad jahivad alailma mehi, et oma täitumatut seksinälga rahuldada. Alaline seksinälg võib muutuda isegi nii tugevaks, et naine meelitab voodisse iga ettejuhtuva mehe. Kui aga järjekordne „jaht” mingil põhjusel äpardub, kannatab naine tugeva depressiooni all. Kuid ka mehega seksimisel ei saa nümfomaanid rahuldust. Tõelise orgasmini ei jõua nad kunagi, sest kuitahes sagedased kehalised kontaktid ei suuda korvata hingelise läheduse puudumist. Isegi masturbatsioon ei suuda nümfomaanile märkimisväärset lõdvestust pakkuda.

Ühe teadusliku teooria põhjal muutuvad nümfomaanideks naised, kes tundsid end lapsepõlves tõrjutuna ning keda ei armastatud. Sellest tingitud tugevat alaväärsuskompleksi püüavad nad kompenseerida meestega arvukaid kontakte luues. Selline teooria ei ole aga kuigi vettpidav. Tõele lähemal on ilmselt need uurijad, kes väidavad, et nümfomaania on kaasasündinud kihuhäire. Tegemist olevat päriliku suguorganite närvidefektiga, mille tagajärjel on naine alalises seksuaalse erutuse seisundis. Kuid põhjusi võib teisigi olla. Käesoleva loo autori tuttav töötas Teise maailmasõja ajal kirurgina. Tema väeosas teenis keegi naine, kes oli alati sellises seksinäljas, et ta ei saanud ühestki sõdurist muidu mööduda, kui pidi käe mehele püksi panema. Ühel päeval tuli naist opereerida. Lõikuse ajal avastas kirurg, et naise emakas oli alla vajunud. Emakas pandi paika ja pärast operatsiooni oli naise seksinälg nagu käega pühitud.

Kas nümfomaania võib ohtlikuks muutuda? Jah, seda eelkõige siis, kui naine seksib tundmatute partneritega kondoomi kasutamata. Seepärast kuulub nümfomaan kahtlemata riskigruppi. Kas sellist naist on võimalik aidata? Ei, sest nümfomaan pole võimeline püsisuhet looma. Täitumatu seksihimu takistab kiindumast ühte partnerisse. Sellise inimese jaoks on seks muutunud narkootiliseks kireks. Kuid tuleb teha vahet tugeva libiidoga naiste ja nümfomaanide vahel. Leidub naisi, kes peavad rahulduse saamiseks mitu korda päevas orgasmi saama. Üks mees sellist naist rahuldada ei suuda. Sellised naised ei ole nümfomaanid, vaid pigem eriti suurte seksuaalsete vajadustega. Ja nümfomaanidest erinevad nad eelkõige sellepoolest, et nad saavutavad orgasmi.

Ajaloo kuulsaimad nümfomaanid

Cleopatra (69–39 eKr) Himukas Egiptuse kuninganna võrgutas teiste hulgas ka Ceasari, kelle kõrval pidas veel loendamatut hulka armukesi. Kui uskuda ajalooürikuid, siis olevat Cleopatra eelistanud suuseksi.

Valeria Messalina (10 eKr–54 pKr) külastas öösiti lõbumaja, kus mängis prostituuti, võttes ühel ööl vastu kuni 20 kundet. Kuna need armuseiklused teda ei rahuldanud, seksis ta ka orjadega.

Madame de Pompadour (1721 –1764), kes oli Prantsuse kuninga Louis XV armuke, juhtis riigi poliitikat oma magamistoast. Kes tahtis karjääri teha, pidi kõigepealt himuka favoriidiga magama. Madame de Pompadour suri 43-aastaselt tiisikusse.

Madame de Saint-Ange’i väitel võivad armukesed naise ruineerida. Kuid ka tema ei käinud oma sõnade järgi. Oma abielu 12 aasta jooksul olevat ta seksinud umbes 10 000 kuni 12 000 mehega.

Katariina II (1729–1796) ei vaja pikemat tutvustamist. Nümfomaanist tsaarinna seksis otsatu hulga soosikutega ning kui kuulujutte uskuda, olevat magatanud terveid rügemente (tollal oli rügemendis 1000 meest!). Tsaarinna kustumatut seksinälga iseloomustab järgmine juhtum. Kord hakkas 60-aastasele Katariinale silma 25-aastane nägus ihukaitsja leitnant Plato Zubof. Kuid enne seda, kui mees pääses tsaarinnat rõõmustama, tuli tal end lasta valitsejanna inglasest ihuarstil mr. Rogersonil põhjalikult uurida. Pärast seda pidi leitnant käima läbi miss Protase käest. Tsaarinna favoriidi ülesanne oli kontrollida Katariina väljavalitu seksuaalseid võimeid. Alles siis, kui miss Protas oli oma rahulolu avaldanud, tohtis nooruke leitnant siseneda tsaarinna magamistuppa, et asuda valitsejannat „teenima”.

Kurjad keeled teavad veel rääkida, et himukas Katariina olevat seksinud ka loomadega. Tsaarinna kuulus „eksperiment” hobusega pole aga mingit veenvat tõestust leidnud.

©Peter Hagen