Noortele targutajatele

1 minutit lugemist
Suurepärased sõnad Austraalia „Cloudnews” reporterilt noortele, kes hiljuti kliima eest demonstreerisid:
Ah, arva sa, et emakesele loodusele sind üldse nii väga vaja on! Mõtle ka sellele.

„Sa oled esimene põlvkond, kellel on igas klassiruumis kliimaseadmed, sinu õppetunnid on andmebaasipõhised, sul on telekas igas ruumis, sa saad kasutada elektroonilisi vahendeid terve päev.
Koolis käimise asemel kasutad sa mistahes mootoritega transpordivahendeid. Paljud teist sõidavad isegi vanemate autos iga päev kooli.
Sa oled seni inimkonna ajaloo suurim tarbeesemete tarbija. Aina ostad uusi riideid, et olla trendikas, kuigi eelmisel aastal ostetud asjad on veel täiesti kasutamiskõlblikud.
Vaevalt keegi teist riideid parandab, pole aimugi, kuidas katkist lukku asendada või õmblusnõela kasutada. Kas te üldse teate, mismoodi õmblusmasin välja näeb?
Kõik visatakse minema. Teie protestid kuulutatakse välja digitaalsel ja elektroonilisel viisil. Mobiiltelefon ja tahvelarvuti on veebis 24 tundi ööpäevas. Kõigi oma elektrooniliste mänguasjadega oled sa suurim elektritarbija.
Enne protesteerimist lülita kliimaseade või küte välja, mine kooli, lülita välja mobiilid, arvutid, Xbox, Playstations ja loe raamatut, tee ise võileib, selle asemel, et osta valmis kilepakendis.
Midagi sellest ei juhtu, sest oled isekas, halvasti haritud, manipuleeritud inimeste poolt, kes sind ära kasutavad ja ütlevad, et teed ülla eesmärgi, lõbustades ja nautides kõige pöörasemat lääne luksust.
Ärka üles ja hoia oma üudrumulk kinni. Leia faktid enne, kui protestid ja hakake kõigepealt iseendaga maailma parandama ning ärge kuulutage inimesi toimepanijateks, kes on kogu elu jätkusuutlikult elanud.

Netzfund. juuni 2022