10 maailma kõige intelligentsemat inimest

3 minutit lugemist

Nende IQ on 180–230 Nad hakkasid rääkima juba kuuekuuselt, olid võim4elised ülikooliõpinguid alustama 10-aastaselt, võitis 13-selt matemaatika või füüsika olümpiaadi kuldmedaliga.

Üliintelligen6tseks peetakse inimest, kelle IQ on üle 130. Võrdluseks: kahel kolmandikul sakslastest on IQ 85 ja 115 vahel. Internetisait akpraise.com koostas nimekirja kümnest maailma kõige intelligentsemast inimesest – lähtudes IQ testi tulemustest. Nende hulgas on isegi üks Hollywoodi staar, male maailmameister ja üks strippar!

Terence Tao (IQ 230)

Terence Taole meeldis matemaatika juba varajases lapsepõlves, kaheaastaselt oli ta võimeline lahendama vägagi keerukaid ülesandeid, 9-aastaselt lõpetas ta ülikooli matemaatikakursuse ja 13-selt võitis rahvusvahelise matemaatika olümpiaadi. 20-selt sai ta Princetoni ülikoolis doktorikraadi ja neli aastat hiljem sai temast California ülikooli matemaatikaprofessor. Tao on avaldanud rohkem 200 teaduslikku artiklit.

Marilyn vos Savant (IQ 228)

USA kirjanik, kolumnist ja finantsekspert Marilyn vos Savant on maailma kõige intelligentsem naine – tema nimi on isegi Guinessi rekordite raamatus. Ta kasvas üles saksa-itaalia sisserändajate vaeses perekonnas St. Louisis. Koolis tegi ta läbi erinevaid intelligentsuse teste ja sai alati maksimaalse arvu punkte. Õpetajad aga pidasid tema intelligentsust „kasutuks omaduseks“. Selle asemel, et õpinguid jätkata, otsustas Savant 16-aastaselt abielluda. Hiljem õppis ta filosoofiat ja töötas investeerimispankurina. Praegu elab ta Manhattanil ja on kolmandat korda abielus.

Christopher Hirata (IQ 225)

13-selt võitis Hirata rahvusvahelise füüsikaolümpiaadi, kusjuures ta lahendas viie tunni jooksul kolm rasket küsimust. 14-selt astus ta prestiižikasse California tehnoloogia instituuti. 22-aastaselt sai ta Princetoni ülikoolis astrofüüsikas doktorikraadi. Praegu õpetab ta California tehnoloogia instituudis astrofüüsikat.

Kim Ung Yong (IQ 210)

Kim hakkas rääkima juba kuuekuuselt. Kolmeselt oli ta võimeline suhtlema juba korea, jaapani, saksa ja inglise keeles ja küllaltki raskeid matemaatikaülesandeid lahendama. Kui ta oli 8-aastane, kutsus NASA ta internina õpingutest osa võtma. Praeguseks on Kim avaldanud juba mitu raamatut, peale selle veel 90 traktaati hüdraulika kohta.

Dr Evangelus Katsioulis (IQ 198)

Arst, psühhiaater Katsioulis on kirjutanud teadustöid filosoofias meditsiinitehnikas ja psühhofarmakoloogias. Üliandekate inimeste leidmiseks ja toetuseks on ta asutanud World Intelligence Networki.

Rick Rosner (IQ 192)

Endine strippar, ukshoidja ja kelner, kes on töötanud ka aktimodellina, on kuulsust kogunud USA saadetes „Kes saab miljonäriks“. Ta on saavutanud parimad tulemused IQ-testides ja on nüüd sellest kõigest teinud endale eluülesande. Ta kirjutab ja produtseerib mälumänge ja testib regulaarselt oma IQ-d, et seda veelgi paremaks muuta.

Mislav Predavec (IQ 192)

Kroaatia matemaatikaprofessor asutas GenerIQ ühingu üliandekatele ja juhatab ühte firmat.

Garri Kasparov (IQ 190)

22-aastaselt sai temast kõigi aegade noorim male maailmameister, aastatel 1985–2000 oli maailmameister. Kasparov asutas 1993. aastal oma maleklubi Professional Chess Associationi (PCA). 2005. aastal loobus Kasparov professionaalsest malest ja siirdus poliitikasse. Ta on ka vene parlamendivälise opositsioonilise kampaania „Putin peab lahkuma“ eestvedaja, samuti Ühinenud Kodanikerinde juht.

Kenneth Ferell (IQ 190)

Ta on küll väga kõrge IQ-ga, kuid pole kuulda, et ta oma kõrget intelligentsi mingil teadmisi nõudval alal rakendanud oleks.

James Woods (IQ 180)

Woods on saanud kolm Emmyt, on olnud Oscari nominent ja käis ülikoolis algebra kursusel veel enne, kui ta oli keskkooli lõpetanud. Ta ütles ära kahest stipendiumist Tufti ja John Hopkinsi ülikoolis, kuid alustas lõpuks õpinguid California tehnoloogia instituudis, katkestades sel viisil oma näitlejakarjääri.

Loo lõpetuseks olgu mainitud, füüsikageeniuse et Stephen Hawkingi (tunnuspildil) IQ on „ainult 160!

MAAJA