Linnukeste välimääraja ehk abiks algajale ornitoloogile

6 minutit lugemist

Lindude vaatlemine võib ju nii mõnegi hobi olla, kuid maailmas on olemas liike, millest paljud sulelistesõbrad kuulnudki ei ole. Järgnevalt äratoodud linnuliikide tabamiseks ei piisa loodusehuvist. Et silma harjutada, soovitame sul pakkida seljakott, haarata kaasa binokkel ja suunduda silma harjutamiseks kõigepealt Tallinna kesklinna. Kes oleks osanud arvata, et hall ja tolmune linn endas nii palju huvitavaid linnuliike peidab?

NÄITLEJA-LIND

Põhitunnusmärgid ja -kombed. Päeval on ta enamasti mustvalge ning teda nähakse tihti restoranides külastajaile menüüd serveerimas. Õhtul aga kaunistab see ambitsioonikas lind oma suled säravate värvidega, mistõttu ta naljalt kahe silma vahele ei jää. Sabasulgi kipub ta laiali ajama filmiprodutsentide ees. Kalduvus tagumikke lakkuda annab näitleja-linnu ninale iseloomuliku pruuni tooni. Voodis on tema käitumine erandlik – orgasmi saavutades esitab tihti voodistseeni filmist „Ürginstinkt“.

ALKOHOOLIK-LIND

Põhitunnusmärgid ja -kombed. Skisofreeniline lind, kes ühel hetkel näib veetlevana, teisel vastiku ja depressiivsena. Ta armastab end varjata sigaretisuitsu pilvede taha. Tihti lipsab tema jutust läbi fraase: „Minu psühhiaater ütleb…“ või „Kummaline, džinn on alati olnud minu allakäigu põhjuseks…“ Imeb vastassugupoolest välja kogu elujõu. Ometi teevad alkohoolik-linnu väline ilu ja väidetav kalduvus nümfomaaniale temast ihaldusväärse jahiobjekti.

BAARI-LIND

Põhitunnusmärgid ja -kombed. Pesitseb hämara valgusega aladel, mis raskendab tema tegelike värvide väljaselgitamist. Baari-linnu asukoha reedab sigaretisuits ja odava parfüümi hõng. Tema saba on kaheharuline, nagu ta keelgi. See liik sugutab vähemalt kord ööpäevas ning kuus või rohkem korda nädalalõppudel. Tema armukutse algab tihti sõnadega: „Ega teil pole midagi selle vastu, kui ma teilt ühe sigareti võtan?“ Päevavalges kipub baari-lind välja nägema sensatsiooniliselt groteskne. See lind pesitseb kõikjal, kus tal pilt eest ära juhtub kukkuma.

TALU-LIND

Põhitunnusmärgid ja -kombed. Paks, valge ja lodev, mis on tingitud aastatepikkusest lehmapiima joomisest. Seda liiki iseloomustab suur ja lai saba, mis meenutab heinasaadu. Jahib halastamatult vastassugupoolt ning kipub noores eas hammastest ilma jääma, mis on tingitud peretülidest ning purjus partneritest.

KAMBA-LIND

Põhitunnusmärgid ja -kombed. Selle liigi kaela kaunistavad tihti pöidlajälje suurused mustad või sinised plekid. Kamba-linnul on iseloomulikud sissepoole pööratud varbad, millega ta klammerdub oma partnerite külge ning edastab liigisiseseid signaale. Võitlus-linnuna on ta eriti agressiivne teiste oma liigi emaste isendite suhtes. Kui sulgedes natuke sahmida, võib leida omapäraseid tätoveeringuid. Vanemas eas lind migreerub ning seltsib kergesti teiste lindudega.

PESAHÜLGAJA-LIND

Põhitunnusmärgid ja -kombed. Armastab võrgutada oma sõbrannade mehi. Toitub taimedest, seemnetest ja meestest, kes ei ole küll advokaadid, kuid kel on palju raha. Tema väikesed kõrvad on peidetud uhke krooni alla, kuid see ei takista tal kuulda rahakõlinat vähemalt poole kilomeetri kauguselt. Ümara keha ja teravate tiibadega lind on enamasti ülepakutult ning maitsetult ehitud. Tema külm, nahkne vagiina meenutab sajandivahetuse prillitoosi. Surnud vahekord.

HULKUR-LIND

Põhitunnusmärgid ja -kombed. Määrdunud aluspesu annab tunnistust aastatepikkusest pesematusest, mis sellele linnuliigile omane on. Tihti võib teda leida prügimäelt, kus ta oma liigi meesesindajatel innukalt suhu võtab. Hulkur-lind pälvib mõnelt kaastunnet, teised aga kasutavad tema kallal vägivalda, nii et sageli leitakse selle liigi surnud esindajaid karjääride ja järvede põhjast.

SPORDI-LIND

Põhitunnusmärgid ja -kombed. Kui ta on narritavas meeleolus, rändab ta ringi säravate sulgedega, mida ta iseteadvalt viimaseks moeks nimetab, uskudes, et see teeb ta seksuaalselt ligitõmbavamaks. Ta on akrobaatiline seksija, kes paaritusperioodil suudab korraga ennast tallata lasta rohkem kui neljal mehel. Tihti leiab ta end vedelemas võõra korteri põrandal, ümbritsetuna meestest, kes on valmis temaga kopuleeruma. Spordi-lind väldib tennisemängijaid, eelistades neile jalgpallureid, korvpallureid või maadlejaid.

UUSFEMINISTLIK LIND

Põhitunnusmärgid ja -kombed. Konservatiivsed pruunid ja hallid toonid iseloomustavad seda kokkusurutud huultega liiki. Tema karsked kombed kutsuvad meestes esile seksuaalse agressiivsuse. Selline lind teeskleb ohusituatsioonis või kohe pärast partneri ejakulatsiooni emotsionaalset haavatavust. Seda liiki kohtab tihti lesbide rongkäikudes või naispopplauljate kontsertidel. Kuigi puudutustele reageerib ta pealtnäha külmalt, on ta oma sisimas saatanlikult himur. Uusfeministlik lind võtab meelsasti suhu, kuid ei neela kunagi alla. Ta leiab, et oraalse naudingu pakkumine nii meestele kui naistele tõendab vabameelsust.

TURU-LIND

Põhitunnusmärgid ja -kombed. Päeval tunneb ta ära disainerlogodega kilekoti järgi, mida selle liigi esindaja iga päev endaga kaasas kannab. Kui turu-lind jalgu kergitab, ilmuvad nähtavale tema raseeritud häbememokad. Tema rinnad on sagedasest käperdamisest välja veninud. Kõige enam kohtab turu-lindu avalikes puhketubades kiirtoitlustusrestorani ametirõivastesse riietatud meesisendi seltskonnas. Kuigi ta nõuab, et tema partnerid kasutaksid kummist kaitsevahendit, ei häiri teda, kui veidike seemnest pudeneb ka tema valgele ihule.

FIRMA-LIND

Põhitunnusmärgid ja -kombed. Sügavalt seksuaalse loomusega lind jahib mehi, kes tema olemasolust teadlikudki pole. Pahaaimamatud mehed peavad tema flirtimisoskust geniaalseks. Tihti nähakse firma-lindu kohvikannu kohale kummardumas. Kui kusagilt klatši kostub, hiilib ta mööda pimedaid koridore, et asjast selge ülevaade saada. Selline lind tunneb end koduselt kõikjal, alates sekretariaadist kuni ülemuste kabinettideni.

VANA LIND

Põhitunnusmärgid ja -kombed. Seda aastatest puretud lindu iseloomustab laialdane värvigamma, mis katab tervet tema keha. Vana linnu põlved on püsivalt lillakas-sinakad. Enamasti on ta läbi teinud rea muundumisi, olles olnud nii manööverdaja-lind, näitleja-lind, baari-lind kui alkohoolik-lind. Ta seltsib kõigiga nimetatud liikidest, püüdes paaniliselt noori meessooesindajaid oma pesasse meelitada. Kevadised kuked, kes suudavad mööda vaadata vana linnu mõnevõrra hirmutavast välimusest, kogevad temaga kopuleerides oma elu kõige nauditavamat suguakti.

NAISÜLIÕPILANE-LIND

Põhitunnusmärgid ja -kombed. Selle liigi tunneb ära lotendava boheemlasekampsuni järgi, mille alt tungivad välja vaimsusele viitavad lõdvad ja madalad rinnad. Tema sulnidus kestab vaid niikaua, kui surve jalge vahel sunnib teda mõnele meesisendile kallale tungima, kasutades ohvri nõrgestamiseks piparmündinapsu, Jägermeistrit või pildiraamatut maailma kuulsamatest golfiväljakutest. Ta teeskleb orgasmi, et asjaga võimalikult kiiresti ühele poole saada. Naisüliõpilane-lind lendab põhiliselt ringi labrakatel ning võtab meesisenditel boolivaagna taastäitmise vahepeal vannitubades suhu.

PUNKAR-LIND

Põhitunnusmärgid- ja kombed. Tema tiivad on kärbitud ning nokk rõngastatud. Pesitsuspaigad on juhuslikud, kuna selle liigi esindajad ei suuda tavaliselt oma pesa punuda. Roosakas sulestik ja tumepunane nina viitab sugulusele baarilinnuga. Punkar-lind kasutab seksi eelkõige uute rõngaste teenimiseks. See lind taastoodab harva oma liiki, küll aga ebatavalistes kogustes linnumusta. Armukutsena kasutab ta söödud toidu, eelkõige aga joodud joogi väljaoksendamist. Punkar-linnu sulestik on matt, mis on tingitud selle liigi erilisest vastumeelsusest kümbluse suhtes.

AUTO-LIND

Põhitunnusmärgid ja -kombed. Tema valgete silmade all on must kriips, mis kaob, kui selle liigi esindaja oma armukese pesast lahkub. Selle liigi ristamine mõne muu liigi esindajaga on andnud huvitavaid tulemusi – kuigi põhiliselt kohtab teda bensiinijaamades ja autoparklates, armastab ta mõnikord tolkneda tätoveerimissalongides, vabaõhuürituste või motoralli õlletelkides. Lodev, paks ja aastatepikkusest suitsetamisest ning bensiini nuusutamisest kergelt kollakas, ei tee auto-lind ülejäänud liikidel mingit vahet, astudes vahekorda kõigi isastega 150 kilomeetri raadiuses.

©Peter Hagen