Kus on kõige võimsamad lained surfamiseks?

1 minutit lugemist

Kes tahab olla popp ja noortepärane, peab oskama surfata. Okeaanias teati seda juba 2000 aastat tagasi. Hawaii saartel ei kujutata elu ilma lainelauata ette. Hawaiil reserveeriti omal ajal lahed parimate lainetega spetsiaalselt kuningatele. Oma unelmate lainetega oli, on ja jääb Hawaii surfajate paradiisiks.

Eriti Hawaii saare Oְ’ahu põhjarannik („North Shore“), kus randa veereb kuulus „Banzai Pipeline“. See muljetavaldav vähemalt kolme meetri kõrgune laine moodustab perfektse toru, nn „Tube Ride’i“, nii et surfaja sööstab läbi lainetunneli, et tunneli lõpus jälle elusa ja tervena välja ilmuda. Sellegipoolest on „Pipe“ ikka ja jälle muutunud surmalõksuks, sest teda peetakse maailma kõige ohtlikumaks laineks. Kahe saare jagu eemal idas, Maui ees võib kohata järgmist monstrumlainet „Jaws“. Ka see kant on surfifännidele tõeliseks El Doradoks, sest nad peavad huvitavaks laineid, mille kõrgus algab kuuest meetrist.
Teine surfajate El Dorado on California rannik. California ekstraklassi laine „Maverick“ võib San Francisco lähedal asuvas Mooni lahes saavutada kõrguseks 25 meetrit. Kuid kõrgeimat lainet, millel tänini on surfatud, tuleb otsida aga mujalt – nimelt vanast heast Euroopast. Portugali kaluriküla Nazaré lähedal tekib tänu 5000 meetri sügavusele veealusele kanjonile soodsa hoovuse koostoimel surfatav, rohkem kui 30 meetri kõrgune rekordlaine. Kes soovib aga oma elupäevad hai lõugade vahel lõpetada, peaks kindlasti surfama Austraalia rannikul või veel parem India ooekanis asuva Réunioni saare vetes.

NB! Loe ka:
Maailma kõige ohtlikumad supelrannad