Kas Piibel taunib alkoholi tarvitamist?

1 minutit lugemist

Vaata, mida ma olen näinud olevat hea ja ilus: süüa ja juua ning nautida head, hoolimata kõigest vaevast, millega keegi ennast vaevab oma üürikesil elupäevil päikese all, mis on tema osa!

Koguja 5:17

Leib teeb tuju heaks ja vein elu nauditavaks, kuid raha rahuldab kõik vajadused. (Teises tõlkes: Mõnu pärast valmistatakse rooga, viin teeb elu rõõmsaks ja raha eest saab kõike!)

Koguja 10:19

Ära joo enam vett, vaid tarvita natuke veini oma kõhu ja sagedaste haigestumiste pärast. (Teises tõlkes: Ära joo enam ainult vett, vaid tarvita pisut viina oma kõhu pärast ja oma sagedase põdemise pärast.)

Pauluse esimene kiri Timoteusele 5:23

Paljud padu-usklikud, eriti Jehoova tunnistajad, mormoonid, babtistid, amišid ja teised on sageli fanaatilised karsklased, vihjates sellele, et pühakiri keelab alkoholi tarvitamise. Mormoonid on oma karskuses läinud nii kaugele, et peavad patuks isegi musta tee või kohvi joomist.

NB! Parim ja tõhusaim pohmelliravim on nn merevaigu hape (Янтарная кислота), mida müüakse tablettidena (ühes pakendis 10 tabletti) Tervisepoodides. Juba alkoholi tarvitamise ajal või peo lõppedes on soovitav võtta 4–6 tabletti ja vähemalt klaas vett peale juua. Juba tunni aja pärast on sul pea selge ja ei mingit peavalu hommikul!

MAAJA