Kas Eestist on saanud politseiriik?

0 minutit lugemist

On, juba ammu on politseiriik. Millal ja kui mitu korda nägi keegi nõukogude ajal tänavatel või väljakutel sellise relvastusega miilitsaid? Isegi mitte kuumadel augustikuu päevadel 1991.
2007. aasta 27. aprilli keskpäeval nimetas president Toomas Hendrik Ilves telepöördumises linnarüüstajaid kurjategijateks, kes vastutusele võetakse. Kuid kedagi ei võetud vastutusele, kedagi ei pandud vangi ega ka midagi välja maksma. Eesti võimud eelistasid oma pulstunud saba jalge vahele tõmmata. Nurisemata ja põlvi võdistades maksis Eesti riik kinni vene vandaalide poolt erakauplustele tekitatud kahju (hinnanguliselt 50 miljonit krooni). Kust nüüd äkki see kuraas on tulnud? Või on ehk keegi liiga palju ameerika actionfilme vaadanud?
Loe lisaks: Oska oma saladusi kaitsta!

Hambuni relvastatud nõukogude miilits 1980. aastatel. Varustus: käe- ja jalarauad, pumppüss, 3-liitrine balloon gaasiga Tsyklon B, 6 käsigranaati, kaks teleskoopnuia (üks laste, teine täiskasvanute peksmiseks), üks harilik kumminui, tääk, taster, 16-lasuline revolver. Padrunivöö 60 padruniga.
Relvitu ja täiesti kaitsetu Eesti politseinik.
0

Your Cart