Eksdomina: „Ma ei ole kunagi austust meeste vastu kaotanud.“

5 minutit lugemist

Nora Shwarz töötas ülikoolis õppimise ajal dominana. Tumedate juuste ja kahvatu jumega kena neiu muutis piitsaga nüpeldades mehised ja muidu domineerivad mehed kuulekateks sulasteks, alandades neid nii füüsiliselt kui ka psüühiliselt. Ta tegutses Lady Elvira nime all. Temalt on ilmunud ka raamat „Lessons in Lack“.

Selles intervjuus räägib Nora austusest meeste vastu ja selgitab, miks ta alles dominana hakkas maailma õigesti mõistma.

Millal te hakkasite tundma huvi valu tekitamise vastu?
Nora:
Juba oma lapsepõlves. Kui ma lugesin muinasjutte, kus oli juttu võimu kaotamisest, tekitas see minus teatud kripeldamist. Ma tundsin ennast selliste mõtete maailmas hästi, ilma et oleksin osanud seda endale selgitada.

Hiljemalt puberteedieas olite valmis seda välja elama?
Nora:
Õige. See juhtus 2002. aastal Gothic-festivali ajal. Keegi jagas seal laiali kontaktiajakirja „Schlagzeilen“, kus tutvustati ka sadomasoseksi ja sidumismängudega seonduvat. Ma olin vaimustuses ja tahtsin seda kõike ka ise kogeda.
Nora: Kas vastab tõele, et arvamus, nagu kasutaksid domina teenuseid ainult kõrgematel ametikohtadel olevad mehed, on visa püsima?
Nora: Oma klientide ringi ei saa ma selle klišee järgi paika panna. Seksuaalsed kalduvused ei sõltu sissetulekust ega sotsiaalsest positsioonist. Vähemalt seksimisel tahaks iga mees vahel vastutusest ja aktiivsest rollist loobuda. Kuid see, kes on kõrgel ametikohal ja on sunnitud iga päev oma võimu kasutama ja kelle ees tema alluvad lipitsevad, tunneb tungi alanduse järele sagedamini ja intensiivsemalt.
Kui palju teie teenus maksis?
Nora: 250 eurot tund.
Ühele üliõpilasele oli see ju hea sissetulek.
Nora: Raha ei olnud mulle kõige tähtsam. Ma olin enne seda töötanud juveeliäris ja ka minu vanemad toetasid mind, seega olin materiaalselt kindlustatud. Ma töötasin dominastuudios ainult üks päev nädalas, kuna õpingud ei jätnud selleks rohkem aega. Raha oli lihtsalt kena kõrvalefekt.
Kui mitte raha pärast, siis miks?
Nora: Sattusin sellele tööle ühe sõbranna kaudu, kes oli samuti dominana töötanud. Ma tahtsin ennast tundma õppida, proovile panna, kogeda midagi uut ja oma tumedale tungile järele anda. Muidugi ei oleks ma seda päris ilma rahata teinud, aga ma ei ühendanud kasulikku meeldivaga, vaid vastupidi.

Kas dominana töötamine suurendab iseteadvust, enesehinnangut?
Nora: Absoluutselt! Ma olen pärit ontlikust ja haritud perekonnast, mind kasvatati liberaalselt, mul oli see, mida nimetatakse „õnnelikuks lapsepõlveks“. Kuid olin samas ka naiivne. Muidugi ma olin iseteadev, kuid mul puudus tegelik ettekujutus maailmast väljaspool minu lastetuba.
Kas te nüüd teate, milline maailm on?
Nora:
Ma olen õppinud mõistma – nii seosetult kui see ka kõlab -, et kõik pole kuld mis hiilgab. Olen õppinud inimesi tundma rohkem kui seda ise tahaks. Olen õppinud tundma seda, millega võib-olla polekski tahtnud kokku puutuda.
Kas dominana töötades kaotatakse austus meeste vastu?
Nora: Vastupidi, sadomasomaailmas on lugupidamine ja austus olulise tähtsusega. Ma olen meeste väärikust haavanud nende endi nõusolekul. Kui mees pakub mulle nii palju usaldust, siis on ta suure lugupidamise ära teeninud. Kes dominana oma kliente ei austa, see ei austa ka iseennast.
Oma raamatus kirjutate sellest, et teie vanemad olid üllatunud, kuuldes, et kavatsete hakata dominana töötama, kuid siiski aktsepteerisid sellist soovi. Kui avatult te selle teemaga ümber käite?
Nora: Lähedaste inimeste ees pole ma sellest kunagi saladust teinud. Kõik minu lähimad sõbrad ja tuttavad suhtusid sellesse positiivselt. Tõsi, raamatu ilmumise päeval katkestas isa minuga suhtlemise. See oli mulle päris korralik pauk. Ta häbeneb seda, et raamatus kirjeldan teda kui mõistvat inimest, kellel pole midagi tütre hea teenimisvõimaluse vastu. Tal pole kunagi moraaliga mingeid probleeme olnud. Ja nüüd, kui ma sellest kõigest avalikult räägin, leiab ta, et tema imidžit on kahjustatud.
Kas klientidel on olnud selliseid soove, mida te ei ole täitnud?
Nora: Üks klient tahtis, et me oleksime mänginud natsifantaasiaid kujuteldavas koonduslaagris. Seda mängu ma ei tahtnud ega ka poleks suutnud kaasa teha.
Kas dominad võivad ka ise kliente välja valida?
Nora: Tollane stuudio oli nagu klassikaline konveier, nii et probleeme polnud. Kui klient soovis seda, mida mina ei tahtnud või ei saanud talle pakkuda, siis andsin ta kolleegile üle.

Kuidas domina ikkagi seksi vältida saab?
Nora: Päris nii see ei ole. Saksamaal tegutseb umbes 500 dominat. Arv ei ole esmapilgul kuigi suur, kuid tegelikult on selles äris selge ülepakkumine. Sellepärast pakuvad paljud dominad ka seksi ja tegelevad prostitutsiooniga, et ennast vee peal hoida. Nagu juba öeldud, raha ei olnud mulle kõige tähtsam. Pealegi polnud mul mingit soovi oma klientidega seksida, sest mul oli tollal endal poiss. Ma nautisin klassikalist domineerimist ja distantsi.
Seega olite alati range guvernandi rollis?
Nora:
Enamaltjaolt jah – ja valitsejanna teeb seda, mida tahab ja ütleb ära sellest, mis talle ei meeldi. Ma olin oma klientidele kättesaamatu. Pealegi ei taha paljud kliendid seansi ajal isegi orgasmini jõuda. Nende jaoks on seanss domina juures pigem stressist maandamise viis või lunastus kui erutav seksimäng.
Miks te nii äkki oma ameti maha panite?
Nora: Kui ma dominana alustasin, ütles mu naisšeff, et selles ametis peab vastu ainult neli aastat. Siis kas avatakse oma stuudio või riputatakse piits varna. Nii oli ka minuga. Ma olin juba küllalt näinud ja küllalt tundma õppinud seda, mis mulle huvi pakkus. Pealegi olin magistrikraadi saamas ja pidin mõtlema sellele, mis minust edasi saab. Dominana töötades olin palju tähtsamad asjad unarusse jätnud.
Kas õppimise?
Nora: Ei, oma tuleviku. Juba noorena tahtsin õppida kunstiajalugu ja hiljem sellel alal töötada. Neli aastat dominana töötades nihkus see kõik tagaplaanile, kuigi ma sooviksin ka veel praegu sel alal õpinguid alustada. Selline areng ei ole mingil juhul dominafenomen. Iga domina hakkab juba mõne aasta pärast oma töö valikus kahtlema. Varem või hiljem jõutakse äratundmisele, et see töö pole kogu eluks. Minul aga saabus lihtsalt aeg piits varna riputada.

MAAJA

NB! Loe ka:
19. sajandi Londoni edukaim lõbunaine
Luksuslõbutüdruk Jasmin: „Mida rikkam klient, seda ebaharilikumad soovid!”
Luksusprostituudi päevik
Cicciolina – pornostaarist parlamendisaadikuks
Lõbunaise edu saladus