Abielumehed on paremad armukesed

1 minutit lugemist

Ameerika seksuoloog dr. Samuel Janus uuris seksi kvaliteeti. Ta laskis küsitleda 2765 naist ja meest vanuses 18–88 aastat 60% abielunaistest tunnistasid: „Pärast abiellumist on seks minu mehega ilusamaks muutunud. Üle aisa löömine ei tasu ära.”

Dr. Janus: „Mitte kunagi varem ei ole seksi abielus nii kõrgelt hinnatud.”
Selline järeldus on pisut liiga ennatlik. Arvestada tuleb ka seda, et tänu AIDS-ile kardetakse partnereid vahetada. 54% abielunaistest tunnistasid, et nad on voodis väga aktiivsed. Vallalistest ainult 47%. Iga teine abielunaine ja iga kolmas abielumees tunnistas, et seks on pärast tüli kõige parem lepitaja. Inimesed seksivad sagedamini kui varem, tehes seda fantaasiarikkamalt, julgemalt. Naised on hakanud aru saama, et üheaegne orgasm ei ole alad võimalik ega ka oluline. Seda tunnistasid kümnest naisest kaheksa.
Ligi pooled abielupaaridest ei kasuta mingeid rasestumisvastaseid vahendeid. 44% abielumehi ja 16% abielunaisi peab onaneerimist täiesti normaalseks (teevad seda vähemalt kord nädalas). Dr. Janus: „85% mehi ja 80% naisi nimetasid oma abielu suurepäraseks või heaks…”
Sellised hinnangud ei ole kuidagi kooskõlas lahutuste suure arvuga. Ärgem unustagem, et küsitlus tehti USA-s, kus kõikvõimalikele küsimustele armastatakse ikka anda vaid ülivõrdes vastuseid. Mis puutub aga seksi, siis paljude uurijate naiivsus on lihtsalt hämmastav. Seks on siiski niivõrd intiimne valdkond, et inimene ei ole aus isegi anonüümset ankeeti täites.

MAAJA