Mehed on naistest targemad… ja andekamad

1 minutit lugemist

Suurbritannia teadlaste kindlasti elavat vastukaja tekitava uuringu kohaselt on kõige intelligentsemate inimeste seas mehi naistest palju enam. Mehed on naistest intelligentsemad keskmiselt 5 IQ-testi punkti võrra, mistõttu mehed sobivad paremini täitma „keskmisest keerukamaid ülesandeid“, kirjutavad uurijad teadusajakirjas British Journal of Psychology avaldatavas artiklis.
Uurimistööd juhtinud Paul Irwing ja Richard Lynn arvasid, et tõenäoliselt on just intelligentsuse aluseks olevad geneetilised põhjused need, mille tõttu naiste seas on vähem nobeliste ja male suurmeistreid. Või veel – naiste hulgas pole ühtegi leiutajat. Kõik fundamentaalsed avastused mistahes valdkonnas on teinud eranditult mehed. Uurijad avastasid 24 000 tudengit hõlmanud uuringus, et kui IQ-testis vähemalt esmaklassiliseks tulemuseks peetavad 125 punkti saanud inimeste seas on mehi naistest kaks korda enam, siis geniaalsusest märku andva tulemuse 155 punkti saavutab ühe naise kohta juba 5,5 meest.
Manchesteri ülikoolis psühholoogiat õpetav Irwing möönis, et uurimistöö tulemused tekitasid temas ebamugavust, ent teadlasena peab ta tunnistama, et targemate inimeste seas on tõepoolest mehi märkimisväärselt enam. Uuringu kaasautor Lynn väitis varem teadusväljaandes Psychologist, et naiste ja meeste erinev keskmine intelligentsustase põhineb aju suurusel.
„Meestel on naistest umbes 10 protsendi võrra suurem aju ning suurem aju annab suurema ajuvõimsuse. Seega on loomulik, et mehed on naistest keskmiselt intelligentsemad,” selgitas ta. See asjaolu seletab ka ära, miks malevõistlusi korraldatakse naistele ja meestele eraldi.

Aju kaal ja geniaalsus
Inimese normaalse peaaju keskmiseks kaaluks loetakse ca 1600 g. Vene kuulsa kirjaniku Ivan Turgenevi aju kaalus 2012 grammi, tema prantslasest ametivenna Anatole France oma aga ainult 1020 grammi, seega ligi poole vähem. Sealjuures ei võtaks ükski kirjanduskriitik väita, et Turgenev kirjutas France’ist kaks korda paremini. Järelikult – aju kaalust geniaalsus küll ei olene.
NB! Ainult 5 protsenti kunisteostest, mis on Ameerika muuseumides, on loonud naised.

0

Your Cart