Välisminister Peter Szijjarto väljendas esmaspäeval 11. detsembril 2017 Ungari parlamendis seisukohta, et terrorismiga ei pea teps mitte harjuma!

Rääkides terrorismist kui „igapäevasest nähtusest„, ütles Szijjarto, et Ungari keeldub aktsepteerimast terrorismi, kui midagi, millega me peame koos elama. „Me ootame, et Euroopa institutsioonid lõpuks ometi selle vastu midagi ette võtaksid,” ütles ta.
Szijjarto väitis taaskord, et terrorism on põhjustatud pagulaskriisist – see on viimase kahe aasta jooksul Euroopasse kontrollimata saabunud 1,5 miljoni illegaalse migrandi otsene tagajärg. Terroriorganisatsioonidel on avanenud võimalus oma võitlejaid saata Euroopasse ilma probleemideta.Szijjarto ütles, et Ungari valitsuse eesmärk on peatada immigratsioon, mitte tegeleda selle haldamisega. Siin tekib fundamentaalne ja lahendamatu vastuolu Ungari ja nende vahel, kes soovivad töötada välja seaduslikke mehhanisme Euroopa Liitu sisserände hõlbustamiseks, ütles Szijjarto (muide ka pugejalik Eesti on asunud laiali jagamise skeeme toetama!)Välisminister andis samas ka ülevaate Ungari majandusnäitajatest, mis lükkavad täielikult ümber müüdi, et „populiste” ei tohiks võimule lubada, sest nad ei suuda riike juhtida. Meile on loodud pilt justkui läheks „äärmuslaste ja populistide” kogu aur pagulas- ja homotemaatika peale ning majandusest ei jaga nad ööd ega mütsi. Vastupidi. Ungari välisminister andis teada, et riigi majandusnäitajad on erakordselt head.
Ungari eksport võib tänavu esimest korda ulatuda üle 100 miljardi euro, kusjuures eksport ida suunas (!) on kasvanud 15% ja lõuna suunas suurenenud koguni 22%, tehes väliskaubanduse ülejäägiks soliidse 10 miljardit eurot. Valitsuse investeeringuid ergutava süsteemi kaudu on riiki meelitatud ka tohutul hulgal välisinvesteeringuid.