Moslemid pole Läänele andnud midagi muud peale narkodiilerite, tapmiste, verevalamiste ja terrorirünnakute

1 minutit lugemist

Moslem Youssef Al-Husseini Egiptuse televisioonis: „Moslemid pole Läänele andnud midagi muud peale tapmiste, verevalamiste ja terrorirünnakute.”

Moslem Youssef Al-Hussein: „Kõikide rekkarünnakute „kangelasteks“ on olnud moslemid. Ja siis inimesed veel imestavad, miks nad meid vihkavad?
Neil (lääne inimestel) oleks vaimselt midagi korrast ära, kui peale kõike seda nad meid ei vihkaks. Me ründame relvadega, korraldame veresaunasid, nülime inimesi, põletame inimesi elusalt, lõhkame pomme jne. Miks te ootate, et nad meid (moslemeid) armastaksid? Rääkige, mida on moslemid andnud maailmale 20. sajandi jooksul? Mitte midagi! Mida on moslemid andnud Euroopale peale terroriaktide Lääne pealinnades? Peale lääne inimeste pommitamiste, rekkarünnakute, tulistamiste ja pussitamiste? Täpselt samamoodi tapame ka üksteist. Mida on moslemid teinud selleks, et lääne inimesed meid armastaks ja võtaks rõõmuga vastu oma riikidesse? Ja peale kõike seda, te ikka küsite – miks nad meid vihkavad?”

 * * *

Paavst Benedictus XVI esines 12. septembril 2006 Saksamaal Regensburgi ülikoolis loenguga „Usk, mõistus ja ülikool“ ja tsiteeris 14. sajandi Bütsantsi keisrit, millega vallandas islamimaailma vihase protesti, mis küündis Taani pilapiltide skandaalini. Kõige raevukamad moslemid võrdlesid paavsti Hitleri ja Mussoliniga.
Kasutades väljendeid „jihad” ja „püha sõda” meenutas paavst Benedictus XVI imperaator Manuel II Palaeologost, kes oli 1391. aasta paiku arutlenud islami ja kristluse vahekordade üle. „Näita mulle ometi, mida uut Muhamed kaasa tõi ning sa leiad üksnes halba ning ebahumaanset, nagu näiteks tema korraldust levitada tema poolt jutlustavat religiooni mõõga abil,” (Zeig mir doch, was Mohammed Neues gebracht hat und da wirst du nur Schlechtes und Inhumanes finden wie dies, daß er vorgeschrieben hat, den Glauben, den er predigte, durch das Schwert zu verbreiten) tsiteeris paavst keisrit. Ehkki paavst rõhutas kaks korda, et tegemist on tsitaadi, mitte tema enda mõtetega, ei päästnud see teda sõgedate moslemite raevu eest.

2017

NB! Loe ka:
Ema Angela: „Tulge minu juurde kõik, kes te vaevatud ja koormatud olete, mina tahan teile hingamist saata.”