Itaalia mürgitaja Trufania

1 minutit lugemist

Itaalia mürgitaja Trufania hirmuvalitsemine kestis ligi pool sajandit. Trufania oli 17.–18. sajandil Napolis tegutsenud mürgisegaja, kelle abil saadeti teise ilma sadu inimesi. Agar Trufania ei tegelnud mitte ainult ise mürgitamisega, vaid aitas ka paljudel õnnetutel või truudusetutel abielunaistel oma meestest lahti saada.

Legendaarne mürgisegaja sündis 1653. aastal Itaalias. Oma esimese ohvri mürgitas ta tõenäoliselt 16- või 17-aastaselt. Trufania tegutsemise motiiviks oli meestevihkamine. Napolis olid tema mürkidel „Aqua Trufania” ja „Püha Nikolase manna” hea minek. Mürgisegaja kaup oli nii nõutud, et tal oli ostjaid terves Euroopas.
Läks ega, mis läks, kuid lõpuks pälvis paljude meeste salapärane surm üldsuse tähelepanu. Napoli asekuningas andis korralduse asja uurida ja lõpuks jõutigi mürgisegaja jälile. 66-aastane Trufania põgenes ühte kloostrisse, olles kindel, et kloostrimüürid teda kaitsevad. (Tollal kehtis tava, et kirikus või kloostris varjupaika otsinud inimest ei antud ilmalikele võimudele välja.) Pärast seda, kui konvent oli keeldunud Trufaniat välja andmast, andis Napoli asekuningas 1719. aastal oma vägedele käsu kloostrisse tungida. Trufania võeti vahi alla ja heideti vangikongi. Järgnesid pikad ja põhjalikud ülekuulamised. Trufania tunnistas ennast süüdi 600 mehe mürgitamises või sellele kaasaaitamises ning andis üles ka mõned oma naiskliendid, kes olid temalt mürki ostnud. Selle ülestunnistuse tagajärjeks oli see, et kümned naised lõpetasid oma elupäevad tapalaval. Kohus mõistis Trufania surma ja 70-aastane mürgisegaja hukati 1723. aastal avalikult garrotil.