Šveitsi kaardiväelased Vatikanis on täitsa pandavad poisid!

1 minutit lugemist
Püha isa kaardiväelast õigele teele juhatamas.

Paavsti julgeoleku eest vastutava Šveitsi kaardiväe endine liige väitis, et kardinalid, piiskopid, preestrid ja muud ametnikud tegid talle aastaid tagasi Vatikanis sageli ettepanekuid homoseksuaalsesse vahekorda astumiseks. Endine Šveitsi kaardiväelane ütles 2014. aastal ajalehele „Schweiz am Sonntag“, et kirikutegelased, sealhulgas paavst Johannes Paulus II-le lähedane aukandja, tegid talle umbes 20 taolist ettepanekut. Kaardiväelase kogemus 110-mehelises ihukaitseväes andis tema sõnul usutavust teadetele, et Vatikanis käib vilgas geielu. Endine kaardiväelane meenutas näiteks, et üks kõrgem ametnik kutsus ta keset ööd oma tuppa. Teisel juhul leidis ta oma toast pudeli viskit koos piiskopi jäetud visiitkaardiga. Üks preester kutsus kaardiväelase õhtusöögile, öeldes, et ta on hiljem magustoidu eest. Samuti rääkis kaardiväelane, et üks kõrge ametnik hakkas teda silitama. Endine kaardiväelane teatas nendest juhtumitest oma ülematele, kaevates ahistamise üle, kuid mingit toetust ta neilt ei saanud. Šveitsi kaardiväge raputas homoskandaal Vatikanis viimati 1998. aastal, kui noor kaardiväelane Cédric Tornay (1974–1998) lasi maha komandör Alois Estermanni koos tolle naisega ja seejärel iseenda. Briti ajakirjaniku John Follaini Vatikanist kirjutatud raamatu järgi oli Tornay’l ja Estermannil homoseksuaalne suhe.

Kui tahad karjääri teha, pead kõigepealt imema õppima!

Estermannil oli seejärel suhe ühe teise kaardiväelasega ning ta ei andnud Tornay’le kolmeaastase teenistuse medalit, mistõttu viimane ta tappis, väitis Follain.
Kuid küsigem siinkohal, mida mõtleb üks noor šveitsi mees, kui ta läheb Vatikani – pederastide pesasse – turvameheks?! Ja millest on tingitud Vatikani kummaline vanusepiirang kaardiväelastele – kuni 30 eluaastat. Vastus on lihtne ja banaalne: asi pole selles, et näiteks 34-aastane mees pole enam võimeline relva kandma, ta lihtsalt pole enam homoseksuaalse vaimuliku silmis  seksuaalselt veetlev!

MAAJA Püha tooli korrespondent