Suuseksi rõõmud ja ohud

10 minutit lugemist

Kui paša hommikul troonil istet võttis, paljastas ta oma alakeha ja vesiir (meie mõistes peaminister) andis kõrge isanda peenisele suud. Kui aga paša sõjavägi naasis edukalt sõjakäigult, ei tulnud valitsejal hulk aega pükse üles tõmmata, sest vangivõetud sõdalased pidid võiduka paša peenist suudlema. Eksivad need, kes arvavad, et idamaise valitseja elu oli lust ja lillepidu, sest ta võis pea kogu aeg suuseksi või intiimseid suudlusi nautida. Intiimsuudlus oli sõna otseses mõttes ametlik protseduur. Fellatio oli kõrge ametniku jaoks märk alandusest ja orjalikust sõltuvusest. See, kes suudles paša peenist, oli muudetud eluks ajaks tema alamaks. Reetmine maksis pea.

Ka Hiina keisrinna Wu Tse T’ien (625–705) pidas vajalikuks oma õukonnas eesrindlikke kombeid juurutada, nõudes, et kõrge audkandjad teeksid talle suuseksi sellal, kui ta troonil istub. Sellest tavast on säininud isegi pilte, millel on kujutatud troonil laialiaetud jalgadega istuvat keisrinnat, seljas puhevil siidrõivad. Minister pidi pistma pea keisrinna seeliku alla ja sel omapärasel viisil valitsejannale austust avaldama. Seeliku all toimuv jäi juuresviibijatele märkamatuks.
Kuigi kaasaegsed seksuoloogid ei pea enam fellatiot ja cunniligust loomuvastaseks, on suuseks tänini tabuteema. 25-s USA osariigis on see koguni seadusega keelatud! Siililegi selge, et juba ammu vaadatakse sellistele nõmedatele seadustele läbi sõrmede. Lambitus (selle mõiste alla mahuvad iga liiki intiimsed suudlused ja genitaalide hellitamine suuga) on alati olnud piinlik teema isegi neis kultuurides, kus kõikvõimalikesse seksuaalse rahulduse saamise viisidesse on suhtutud väga tolerantselt. Iseloomulik on seegi, et iga rahvas väidab, et suuseksi on kasutusele võtnud mõne teise rahva esindajad. Kreeklased ja roomlased arvasid, et suguelundite suuga hellitamise komme pärineb foiniikia meresõitjatelt (mõeldud on cunnilingust). Seepärast nimetati sellist tegevust foiniikimiseks. Pole teada, keda foiniiklased suuseksi leiutajateks pidasid, kuid võimalik, et kreeklasi ja roomlasi.

Noil ammustel aegadel peeti fellatio kasutuselevõtjateks Lesbose saare elanikke. Legendi järgi olevat pea kõik selle saare naised olnud lesbid, kes püüdsid lihtsamalt läbi ajada ja suuseksiga oma liiga pealetükkivaid mehi rahuldada.
Tegelikult on lambitus tuntud kogu maailmas juba igivanadest aegadest peale. Ainult indialased ja mõned lõunamere saarte rahvad on häbenemata tunnistanud sellise tava olemasolu. Ülivooruslikus Euroopas püüti aga suuseksi „leiutamist” ajada kord ühe, kord teise rahva kaela. Küll on aga prantslased veendunud, et lambituse levik on seotud Napoleoni sõjakäikudega ja sellest ajast peale nimetatakse paljudes Euroopa maades suuseksi kõikvõimalikke variante „prantsuse armastuseks”. Vastastikust suuseksi hakati tähistama mõistega soixanteneuf, germaani rahvaste hulgas ja ka meil poosina 69. Mõiste „69” on tuletatud sellest, et partnerite kehad asetsevad nagu arvud 6 ja 9.
Õigupoolest pole suuseksi autorluse üle mõtet pead vaevata, sest intiimsed hellitused annavad ühemõtteliselt tunnistust armastuskultuurist ja haritusest. Et see tõesti nii on, tõestas ka kuulus Alfred C. Kinsey oma uurimustes. Teadlase korraldatud küsitlus näitas (iseasi, kui usaldsuväärsed mingid küsitlused on), et 45% kõrgema haridusega ja ainult 4% vähese kooliharidusega meestest tegid oma naispartnerile suuseksi. Seevastu olid vaid üksikud naised (olenemata haridusest) nõus oma mehi suuseksiga rõõmustama. Tänapäeval on pilt kindlasti teistsugune ning üha rohkem leidub neid mehi ja naisi, kes tahaksid oma partnerit suuga hellitada. Tõsi, mingeid protsente ja arve välja tuua oleks liialt spekulatiivne või isegi nõme.
Seksuoloogide vahel kestavad lõputud vaidlused lambituse tähtsuse ja selle päritolu üle. Diskussiooni raskendab asjaolu, et sellised intiimsed hellitused on homoseksualistide hulgas iseenesestmõistetavad ega tekita neis kunagi mingit võõristust või vääriti arusaamist. Kuidas siis asjast aru saada? Kas suuseks on siis kahe mehe või naise vahel perversne, kuid erinevast soost isikute vahel õnnestav ja armuelu rikastav tegevus?
Lambitus esineb kõigi imetejate juures. Seega oleme intiimsed hellitused laenanud loomariigist, kust me ju ka ise pärit oleme. Kuid selgitusega, et iniimsuudlused on loomulikud ja liigile omased, ei ole kuidagi päri psühhiaatrid ja loomapsühholoogid. Nad näevad intiimsuudlustes lapsikut tagasipöördumist varajasse lapsepõlve. Peenis ja kliitor sümboliseerivat vaid ema rinnanibu. Osa spetsialiste läheb aga oma oletustes veelgi kaugemale, väites, et suuseksil on otsene seos kannibalistliku tungiga ja kastreerimisfantaasiatega, mida lambituse ajal sümboolselt välja elatakse. Inglisekeelne vulgaarne väljend eating someone näikse seda oletust kinnitavat. Sümboolselt süüakse ära partneri suguorgan!
Enamiku suuseksi harrastavate inimeste jaoks ei ole teaduslikel targutustel mingit tähtsust, neid huvitab ainult suuseksist saadav nauding.
Naistele on cunnilingus eelmängu kõige sobivam viis, sest suuseksi ajal niisutatakse täiendavalt tuppe. Siiski soovitavad prantsuse uurijad, et cunnilingust tehes tuleks samal ajal sõrmega täiendavalt naise tuppe ärritada, tehes maseerivaid allapoole suunatud liigutusi. See võte muutvat cunnilinguse „plastilisemaks” ja suurendavat naise naudingut. Naine, kes on sel viisil saanud ühe või koguni mitu orgasmi, suudab hiljem vahekorda nautida kõigi meeltega ja tunduvalt intensiivsemalt.
Kuid suuseks ei meeldi mitte üksnes naistele. Sellest unistab ka 90% meestest. Paraku õnnestub nendest vaid 45%-l oma soove tegelikkuses täita. Fellatio (peenise ärritamine huulte ja keelega) on asjatundjate arvates mitte ainult kõige erutavam eelmäng, vaid ka parim seksuaalse rahulduse saamise viis. Pole siis ime, et paljudele tugevama soo esindajatele meeldib fellatio nii väga, et nad seksida enam ei tahagi. Tervelt 90% meestest mõtleb ka eneserahuldamise ajal fellatiost.
Seksirevolutsioon seksirevolutsiooniks, aga ükski ema ei räägi oma tütrele sellest, kuidas issi emmet „sealt” limpsib. Arvata võib, et meiegi vanaisad ei harrastanud seda just tihti. Tänapäeval tulevad kõhklused seksuoloogide sõnutsi eelkõige hirmust ebameeldivate lõhnade ees. Aga sellest ei maksaks ennast küll häirida lasta: seks lõhnab lihtsalt omamoodi.
Erootiline keelemäng ei ole tsirkusetrikk, aga natuke oskamist kuulub siiski asja juurde. Eelkõige peaksid mõlemad partnerid olema ettevaatlikud. Kui naine haarab mehel kõrvust kinni ja tirib ta pea oma reite vahele, ei pruugi mees sellest väga vaimustuses olla. Ja ühelegi naisele ei meeldi see, kui talle ühtäkki kõva riist suhu pressitakse. Fellatio õnnestub kõige paremini siis, kui naine kujutleb, et tal on ees kiiresti sulav jäätis, mida ta igalt poolt mõnuga limpsib. Peamine nõuanne mehele: paigal püsida, selle asemel, et vaagnat siia ja sinna liigutada. Cunnilinguse puhul otsigu mehe keel eelkõige kliitorit. Aga sellest üksi ei piisa. Lakkuda tuleb kogu piirkonda häbememokkade vahel ja kõrval, muidu võib asi minna liiga üksluiseks. Samuti pole vaja tingimata piirduda suguelunditega. Ka reitele meeldib musi saada. On palju erogeenseid piirkondi, mis ihkavad hellitamist. Kõige parem on rääkida teineteisele avameelselt sellest, kus on kõige parem.

Vahva ajaviide küll, aga kas risk tundmatu partneriga ennast ka õigustab?

Naised peaksid aga uue partneri puhul pidama meeles seda, et paljud mehed kannatavad pesuehtsa foobia all: neil on hirm, et naine võib peenise otsast ära hammustada. Selle vastu aitab see, kui haarata suguti hellitamisesse kaasa mehe käed. Sõrmede, huulte ja keele koostöö suurendab usaldust ja pakub rahuldust mõlemale. Naised kardavad rohkem seda, kui sperma neile suhu purskab. Saab küll hakkama ka ilma suhu laskamata, aga see võib suuseksist saadavat mõnu veelgi suurendada ja on täiesti ohutu. Aidsi-oht on olemas ainult igemehaavade korral.
Ideaalne asend fellatio jaoks on selline, kus mees istub mugavalt ja naine kükitab tema ees. Nii saab mees naist mõnusalt silitada ja ühtlasi õrna survega tema peale mõjutada naise liigutuste rütmi ja sügavust. Seejuures peab aga mees jätma naisele nii palju liikumisvabadust, et see saaks soovi korral pea enne ejakulatsiooni tagasi tõmmata. Eriti hea on mehel siis, kui naine hellitab huulte ja keelega ka munandeid. Fellatiot saab teha ka väljas – mõne varjulise pargipingi leiab ikka kusagilt.
Kui naine tunneb mehe suud hästi-hästi pikkamööda üha madalamale liikumas, kasvab tema erutus viimase piirini. Nii suurendavad oraalseksi meistrid osavalt pinget seni, kuni partner on naudingust hullumas. Kunst seisneb selles, et alustada huultest, minna siis rindade juurde, sealt edasi naba ümbrusse ja hakata siis lähenema maagilisele kolmnurgale. Kui seejuures veel mehe käed naise rindu silitavad, läheb see täiesti endast välja. Viimaks kaksab mees õrnalt häbemekarvu ja siis on naine seitsmendas taevas.
Keel võib olla oivaline hellitusvahend, kui teda oskuslikult kasutada. Eriti efektiivselt mõjub see, kui liigutada keelt hästi kiires tempos üles-alla. Selliselt lakutav piirkond tuleks enne süljega korralikult märjaks teha. Mees võib naist hellitada ka nii, et hoiab keele paigal ja naine liigutab vaagnat. Seevastu imemisega tuleks olla ettevaatlik, sest naise häbemepiirkond on väga tundlik.

Suuseks põhjustab kõrivähki!
Kõrivähi suurim põhjustaja ei ole mitte sigaretid ega alkohol, vaid hoopis… suuseks. Asjatundjate kinnitusel on kurja juureks PAPILLOOMVIIRUS.
Eksperdid kardavad, et haiguse vohamine võib võtta epideemia mõõtmed, sest muutuv seksuaalkäitumine on viimase 30 aastaga kaasa toonud kõrivähi juhtumite hulga drastilise kasvu. Suuseksi teel leviva HPV nakkuste kasvav hulk toob kaasa suu- ja neeluvähktõbede, kaasa arvatud kõri-, mandli- ja keelepõhja-kasvajate juhtumite hulga kasvu, ütleb Texase ülikooli meditsiiniteaduskonna Andersoni-nimelise vähikeskuse rindmiku-osakonna juhataja Scott Lippman.
28 aasta eest prepareeritud suu- ja neelukasvajate koeuuringud näitavad, et HPV-positiivseid oli toona vaid umbes 20%, ütleb Lippman. Tänapäeval on viirusesse nakatunuid hinnanguliselt 60% elanikkonnast.
„HPV-positiivsete suu- ja neeluvähkide protsent on tänapäeval palju suurem kui 28 aastat tagasi. See on reaalne tendents, ja just seetõttu, ning arvestades tõika, et suu- ja neeluvähki haigestunute arv kasvab masendava tempoga, ongi põhjust epideemia pärast muret tunda,“ ütleb ta. Kunagi peeti selliste vähivormide ainsateks riskiteguriteks suitsetamist ja alkoholi kuritarvitamist, kuid enam pole see nii. Ameerika vähiliidu meditsiiniala juhataja Otis Brawley väidab, et umbes pooled tänapäeval diagnoositud suu- ja neeluvähkidest paistavad olevat põhjustatud HPV-nakkusest.
„Viimase 20 aasta jooksul toimunud muutused seksuaalkäitumises, eriti selles osas, mis puudutab suuseksi, kasvatavad pea- ja kaelavähki nakatumise juhtumite hulka ning võimalik, et toovad kaasa ka muude vähivormide sagenemist,“ märgib ta.
Tema väitel on tõendeid, et suukaudne HPV-nakkus suurendab ka teatud söögitoruvähki haigestumise tõenäosust.
„Patsiendid, kes täna suu- või neeluvähiga meie poole pöörduvad, pole sellised, keda varem nende tõbedega seostasime – vanemaealised, suitsetavad ja paljude muude tervisehädade käes vaevlevad inimesed. Nüüd on tegemist noortega, juhtivtöötajatega, täiesti teistsuguse seltskonnaga,“ ütleb Lippman.
Eksperdid on ühel nõul selles, et on ülioluline teha inimestele selgeks: suuseks ei tähenda automaatselt ohutut seksi. Sellist sõnumit võis mitmel pool kuulda HIV-epideemia algusaastatel ning üsna paljud, eriti teismelised, usuvad seda tänini.
Uuringud näitavad, et teismelised ei teadvusta tihti ilma kaitsevahenditeta suuseksiga kaasnevaid ohtusid, kaasa arvatud papilloomiviirusesse, klamüüdiasse ja gonorröasse nakatumise riske.
„Rahvatervishoiu seisukohalt on meie sõnum ülioluline,“ rõhutab Brawley.

Hirm AIDSi ees – kas suuseksist loobuda?
Kui sa ise pole nakatunud, siis ei nakata sa ka partnerit, olenemata sellest, mida te koos ette võtate. Peaks sul aga AIDS olema, on kaitsevahenditeta seks igal juhul tabu. Viirus kandub üle ka suuseksi ajal. USA-s korraldatud uuringu andmetel on 8% HIV-positiivseid biseksuaalseid mehi suuseksi ajal nakatunud.

MAAJA, 2017

NB! Loe ka:
AIDSi ei ole olemas!
AIDSi põhjustab ebatervislik eluviis
Jätkame AIDSi teemal: AZT kohtu all
AIDSi põhjused ei ole veel teada
Imelikke fakte AIDSi kohta