Miki-Hiir oli homo!

3 minutit lugemist

Kõik me tunneme Disney joonisfilmistaaride peadpööritavaid seiklusi, kuid nende armuelust polnud tänaseni midagi teada. Miki-Hiire ja Piilupardi suguelu hoiti palju aastaid suures saladuses…

Kohutav kõlakas: Miki, meie armastatud superhiir, loendamatute seikluste õilis kangelane on… kalduvustega! Tõsi, mõningaid kahtlusi tekitab juba Miki-Hiire käitumine Minniga, kellega ta kunagi lähematesse suhetesse ei lasku. Äärmisel juhul hoiab ta vaid Minni käpakest: ei mingeid suudlusi, kallistusi või teisi lembeavaldusi. Ega ometi arvatavalt heteroseksuaalne hiireke oma semu Goofiga miilusta? Või on tal salajased suhted Piilupart Donaldiga?
Ametlikult ei tohtinud koomiksikangelastel olla mingit pistmist seksiga. Seda otsustas Walt Disney juba 1943. aastal. Kui Carl Bark joonistas ühe Donaldi ja Daisy suudlusstseeni ajaks viimasele rinnad, leidis boss, et on mindud liiga kaugele ning käskis Barkil Daisy võluvad pardirinnad üle retušeerida.
Keelust hoolimata ei suutnud 1960. aastatel paljud koomiksijoonistajad kiusatusele vastu panna ning pärast ametliku tööpäeva lõppu panid paberile selle, millest nad stuudios isegi iitsatada ei tohtinud.

Miki-Hiire ja tema sõprade seksuaalseid eelistusi katab tänini saladuseloor.

Nii sündisid kaheksaleheküljelised minivihikud, mille lehekülgedel Miki-Hiir, Donald ja nende teised kaaslased sööstavad armuseiklustesse, külastavad bordelle ning panevad grupikat, nii et suled sahisevad ning sabad võbisevad. Need koomiksid ilmusid mustale turule — Disney suureks meelepahaks. Kuid filmikompanii sai anda vastulöögi alles siis, kui joonistaja Dan O’Neill andis välja koomiksiseeria, kus Miki ja Minnie seksisid kõikvõimalikes kamasuutrapoosides. O’Neill oli sunnitud oma joonistused hävitama, sest vastasel juhul oleks talt välja nõutud mitme miljoni dollari suurune kahjutasu.
Kuid ohjeldamatud fantaasiad ei kao. Miki-Hiire fännid arutavad tõemeeli selle üle, et Mikil on totaka Goofiga juba ammugi tekkinud „soojemad suhted” ning igavene kihlus Minniga pole midagi muud kui suitsukate oma tegelike kalduvuste varjamiseks. Ja ega see Minnigi parem pole: tema lähedased suhted lehm Klarabellaga lasevad aimata mõlema tegelase lesbilisi kalduvusi. Seda enam, et ka Klarabella on vallaline!
Ka Piilupart Donaldi Lääne-Euroopa fännid on veendunud, et nende lemmik on homo. Nad oletavad, et Dondaldil oli Daisyga ebaõnnestunud abielu, millest sündisid kahed kolmikud: Donaldi juurde jäid „onupojad” Tick, Trick ja Track nin Daisy hoole alla tüdrukud Dicky, Dacky ja Ducky. Edev hani Gustav on Donaldi kurbadest abielukogemustest õppust võtnud ning mehkeldab Daisy ümber ainult sellepärast, et tegelikult otsib ta kontakti Donaldiga.
Isegi part-miljonär onu Robert ei pääse klatšist. Nimelt kahtlustatakse teda läbikäimises nõid Milla Maagiaga. Pärast väsitava tööpäeva lõppu tõmbub Robert oma ruumidesse ning on Milla Maagia seksiorjaks.

Homod armastavad Disney muinasjutte
Walt Disney (1901–66) filmikompanii Walt Disney Productions on tõeline homode kindlus. „Vähemalt 40 protsenti meie 64 000 kaastöötajast on homod,” kinnitas šeff Michael Eisner. Homode suurt hulka kontsernis seletab üks joonistaja multifilmide sõnumiga: „Ole selline nagu sa oled, ära kohanda end teistega!”
Muidugi pole küsimus ainult sõnumis, vaid selles, et kui meeste hulgas on homosid kõigest 1–2 protsenti, siis kunstirahva hulgas on see protsent vähemalt kümme korda kõrgem.
Kuigi esimesel pilgul ei hakka multifilmides midagi kahtlast silma, on paljude kriitikute meelest homode käekiri selgelt tunda: eales pole neis lugudes esiplaanil traditsioonilised perekondlikud sidemed, kangelased küll flirdivad, kuid eelistavad iseseisvust ja vabadust, hinnates samas kõrgelt sõprust. Ilmselged homoseksuaalsed jooned on ka pudelivaimul filmis „Aladin”, kiidukukel Gastonil filmis „Kaunitar ja koletis” ning kurjal vennal Scaril filmis „Lõvide kuningas”.

MAAJA