Süüria pagulase avalik kiri: „Andke meile oma maja ja kogu raha!”

3 minutit lugemist

Your comment didn’t follow our Community Standards on hate speech

Austrias tolgendav Süüria pagulane Aras Bacho on avaldanud avaliku kirja vormis arvamust, et tavalised austerlased ja sakslased peaksid osalema migrantide integreerimise protsessis.

Bacho kui „kogenud pagulase” sõnul eeldab integratsioon „mõlema poole tööd”, mis tähendab seda, et austerlased ja sakslased peaksid võtma pagulasi oma kodudesse ning nendega koos elama ja väljas käima.

„Maaja” toimetaja luksusjaht, mille ta viivitamatult Aras Bachole annetas. Lisaks tegi toimetaja noormehe pangarvele ülekande 5 miljonit dollarit, et see sõbralik araabia poiss ei peaks ennast enam kunagi tööga koormama.

„Austerlased peavad võtma pagulased omaenda kodudesse – see on kasulik mõlemale poolele,” kirjutab ta. „[Integratsioon] toimib, kui pagulased elavad koos austerlastega. Nad saavad vestelda, või austerlane saab lugeda pagulasele ette ametliku kirja ja siis selgitada seda lihtsamas keeles.”
„Nad võivad koos väljas või basseinis ujumas käia,” kirjutab Bacho ning lisab, et sama kehtib sakslaste suhtes.
Niisugune suhtlemine aitab pagulastel „muutuda nutikamaks” ning keelt ära õppida, selgitas süürlane, kuid täpsustas samas, et suhtlemisest üksi ei piisa.
Ta tõi esile, et kodanike poolt pagulaste toetamiseks makstavad maksud ei kujuta endast annetust, olles kohustuslikud.
Bacho usub, et kui austerlased ja sakslased tahavad olla tõeliselt humaansed, tuleb neil vabatahtlikult raha annetada.  Oma väite kinnituseks omistab ta Jeesusele alljärgnevad sõnad.
„Kõik kristlased peaksid loomulikult teadma, et Jeesus ütles: „Andke puuduses inimestele oma kodu ja kogu oma raha”. Nagu te näete, ei järgi kõik kristlased seda juhtnööri.” (Ei tea küll miks Bacho arvab, et kõik eurooplased on usklikud, ammugi siis kristlased? – toimetaja märkus.) Muide, selle pagulase loogika on väga omakasupüüdlik, kuid noormees unustab ära, et kristlus mõistab hukka ka omakasupüüdlikkuse ja teiste kulul elamise!

* * *

Mida teab siga pühapäevasest päevast või mida teab moslem kristlusest või piiblist. Muide, Jeesus ei puudutanud üldse kirikule – veel vähem ebaseaduslikult Saksamaa või Austria piiri ületanud islami fanaatikutele annetamise teemat.
Markuse 10:21: Jeesus vaatas talle otsa ja tundes tema vastu armastust, ütles talle: „Üks asi on sul puudu: mine müü ära kõik, mis sul on, ja anna raha vaestele, et sul oleks varandus taevas, ning saa minu järelkäijaks.” Seda rääkis ta ühele väga rikkale mehele. Ta teadis, et see mees armastab raha üle kõige ja sellest ei loobu.
Paulus oma kirjades võttis seda teemat paar korda üles. Näiteks Korintlastele 8:12: Sest kui on tahtmist anda, on see Jumalale väga meeltmööda, juhul kui inimene annab sellest, mis tal on, mitte sellest, mida tal ei ole.

* * *

Samas kutsun kõiki eestlasi üles loovutama oma majad, põllumaad, korterid, tehased, ettevõtted, eralennukid, reisi- ja kaubarongid, bussid, helikopterid, sõidu- ja veoautod, kuldehted ja kõik muu väärtuslik Saksamaale ja Austriasse tunginud pagulastele, et nad ei peaks enam eales millestki puudust tundma ega kunagi ennast tööga vaevama.
Ja juba ammu oleks ka aeg padunatsionalistlik laul „Kodumaa” ringi teha, umbes nii: „…siin sirgub afgaani neiu ja läheb Rootsi mehele… See on see maa, kus neegrihäll kord kiikus ja ta isadel…”

Tunnuspildil: „Maaja” toimetaja suvila Austrias, kus praegu elab toimetaja kulul 628 pagulast, kes kõik õpivad toimetaja isikliku majapidajannna Maria von Schröderi juhtimisel ilusa austria aktsendiga saksa keelt.

Juuli, 2019

Peter Hagen, Eesti Vabariigi peapornografist, Eesti I järgu suurannetaja